Rusza nowa kampania „Wrocław miasto przygody”. W tle poszukiwanie skarbu i dawna legenda

Opactwo benedyktynów, Skarb Ołbiński, pościgi i historia Wrocławia – właśnie to będą mogli zobaczyć widzowie w kinach największych polskich miast. Stolica Dolnego Śląska rozpoczyna swoją najnowszą kampanię turystyczną „Wrocław miasto przygody”. Miasto wynajęło również kilkaset billboardów, które zachęcają do odwiedzenia tego miejsca.
Wrocław kojarzy się turystom przede wszystkim z krasnalami, ale to też miasto stu mostów i miasto słoneczników, a od wczoraj jest także miastem przygód. Wystartowała nowa kampania promocyjna, dzięki której Wrocław chce dotrzeć do jak największej liczby osób, aby zachęcić je do odkrywania miasta i znalezienia ukrytego skarbu.
W ramach ogólnokrajowej kampanii miasto będzie promować swoją ofertę w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Szczecinie za pomocą spotu wyświetlanego na 170 ekranach kin, we wszystkich wspomnianych miastach, kampanii outdoorowej na co najmniej 260 nośnikach (w tych samych miastach) oraz w przestrzeni internetowej. Miasto przygotowało też serię krótkich wypowiedzi znanych ludzi, dlaczego warto odwiedzić Wrocław. Wśród gwiazd polskiego kina i literatury znaleźli się m.in. Marek Krajewski, Olga Tokarczuk, Robert Makłowicz i Artur Barciś.
Historia przedstawiona w kampanii skupia się na Filipie, młodym mężczyźnie, który pracuje jako pomocnik u swojej babci. Poszukuje on tajemniczego dokumentu, który prowadzi do ukrytego skarbu. W trudnej misji towarzyszy mu Natalia, która staje się jego sojuszniczką. Jednak na ich drodze staje Sergiusz (w tej roli Daniel Olbrychski), złowrogi czarny charakter.
Poszukiwacze skarbu
Legenda wpleciona w kampanię nawiązuje do opactwa benedyktynów, które powstało w latach 30-tych XII wieku. Po kilkuset latach istnienia, w obawie przed najazdem Turków, rozebrano je, a fragmenty architektury, kolumny i rzeźby wmurowano w istniejące do dziś budynki we Wrocławiu.
„Opactwo Ołbińskie było w swoim czasie czymś niespotykanym w tej części Europy. To, co dziś z niego zostało, już zasługuje na miano skarbu. Mamy pełne prawo przypuszczać, że w grobie Włostowica jest skarb. A nawet jeśli nie, to Wrocław jest sam w sobie swoistym skarbem, wartym odkrycia” – zachęca do odwiedzenia Wrocławia prof. Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Choć nie możemy być pewni, czy grobowiec Włostowica faktycznie skrywa skarb, to sama obecność tej tajemniczej historii dodaje miastu uroku. Wspomniany Skarb Ołbiński to punkt wyjścia i jednocześnie zaproszenie do miasta przygody – Wrocławia.
„Chcemy pokazać, że Wrocław to miasto, w którym każdy może przeżyć przygodę. Można jej doświadczyć w dowolny sposób – samemu, z rodziną, czy z przyjaciółmi. Trasy można pokonać na rowerze, pieszo albo zabytkowym tramwajem. Kampania Wrocław miasto przygody opiera się w głównej mierze na materiale filmowym i jest to spot opowiadający historię Skarbu Ołbińskiego. Chcemy zachęcić mieszkańców Polski do przyjazdu do Wrocławia, dlatego z promocją wchodzimy do kin, ale też zaplanowaliśmy kampanię billboardową i reklamy w przestrzeni internetowej” – powiedział Alfred Wagner, prezes Wrocławskiej Organizacji Turystycznej.
„Liczymy na to, że w przyszłym roku uda nam się wejść z tą kampanią na rynek zagraniczny i przyciągnąć do przeżycia przygody turystów z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii i Włoch oraz z nieco bardziej odległych krajów, na których nam również zależy m.in. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Izraela” – dodał Alfred Wagner.
Kampania turystyczna prowadzona będzie od maja do września tego roku. Partnerami są Wrocławska Organizacja Turystyczna, ZOO Wrocław, Aquapark Wrocław oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
„Prawie 6 mln turystów odwiedziło Wrocław w 2022 roku. Jesteśmy atrakcyjnym kierunkiem dla turystów z Polski i nie tylko. Nie chcemy na tym poprzestać. Pokazując Wrocław jako miasto przygody liczymy, że kolejni odwiedzający poczują niepowtarzalny klimat naszego miasta, jego atmosferę, wspaniałe zakątki i życie, którym tętni od rana do wieczora. Wierzymy, że Wrocław zaprezentowany w filmowym trailerze zainspiruje każdego do przeżycia tutaj swojej wyjątkowej przygody” – zachęca do odwiedzenia Wrocławia Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.
Filmowy trailer przedpremierowo obejrzeli uczestnicy Forum Promocji Turystycznej, które odbyło się 19 kwietnia we Wrocławiu.
POWIĄZANE WPISY
18 grudnia 2025
Turystyka bliska naturze. Lubuskie pasieki otwierają się na turystów
Turystyka ewoluuje w kierunku doświadczeń bliższych naturze i lokalnym tradycjom. Jednym…
0 Komentarzy4 Minuty
18 grudnia 2025
Egzotyczny obraz Zosi Markowskiej na licytacji charytatywnej Gali Waszej Turystyki 2026
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty
10 grudnia 2025
Mazowsze z nową strategią rozwoju turystyki biznesowej. MROT wyznacza kierunki dla branży MICE na lata 2026–2030
W Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca projekt…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
Air Astana spotkała się z branżą w Warszawie
Kazachskie Linie Lotnicze Air Astana zorganizowały 8 grudnia w Warszawie przedświąteczne…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
II Warszawskie Forum Turystyki i Rekreacji: nauka i praktyka o zarządzaniu turystyką w jednym miejscu
28 listopada 2025 roku w Warszawie odbyła się II edycja Warszawskiego Forum Turystyki i…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
3 grudnia 2025
Mazowieckie city breaks – odkryj Radom, Płock, Siedlce i Żyrardów
Jesień i zima to idealny moment, aby spojrzeć na Mazowsze z innej, mniej oczywistej…
0 Komentarzy8 Minuty










