Jubilat w doskonałej formie czyli sukces TT Warsaw
Decyzja o przeniesieniu Targów Turystycznych TT Warsaw do Pałacu Kultury i Nauki była strzałem w dziesiątkę. Targi, jak za dawnych lat odwiedzali tłumnie warszawiacy. Z samej imprezy zadowolenie byli wystawcy, zarówno krajowi, jak i zagraniczni. Jubileuszowa 25. edycja targów wypadła nadzwyczaj okazale.
Po dziesięciu lat targów w halach przy ulicy Marsa w Warszawie, Targi Turystyczne TT Warsaw wróciły do Pałacu Kultury i Nauki. U wielu wystawców, ale i u gości, wróciły wspomnienia. Impreza w PKiN ma swój urok. Oczywiście, sale nie są tak przestronne, jak hale; panuje tłok, ścisk, jest duszno, ale mimo wszystko wszyscy kochają targi w Pałacu. Wszelkie trudy rekompensowane są bowiem przez atmosferę i frekwencję wizytujących.
Nawet uroczystość otwarcia odbyła się w miejscu niebanalnym – w Teatrze Studio. Był czas na podziękowania dla tych, którzy w ciagu 25 lat (lub nieco krócej) uczestniczyli w TT Warsaw, pomagali w organizacji, dla przyjaciół targów. Rzecz jasna, swoją porcję nagród, podziękowań odebrała zasłużenie sama Urszula Potęga.
TT Warsaw już dwa lata temu wróciły do świetnej formy najlepszej imprezy branżowej w Polsce, rok temu te pozycję potwierdziły. Powrót do Pałacu dodał jej splendoru „pałacowego”. Jubileusz 25. lecia uzmysłowił zaś branży, jaką wielką pracę wykonuje od lat Urszula Potęga z zespołem. Wydaje się banalnym (i jednocześnie nachalnie narzucającym się) stwierdzenie, które padło kilka razy podczas uroczystego otwarcia, że „Urszula Potęga to potęga polskiej turystyki”, ale tak po prostu jest. Podkreślił to w swoim przemówieniu w Teatrze Studio, minister sportu i turystyki, Witold Bańka mówiąc m.in.: „TT Warsaw są nie tylko znaczącą marką w Polsce i na świecie, ale też narzędziem do budowania relacji biznesowych i promocji kraju.”
Urszula Potęga z kolei przypomniała, że w ciągu minionych 25 lat na TT Warsawa wystawiało się 113 państw, 10 734 wystawców, a gości było prawie pół miliona.
Uroczystego otwarcia targów we wspomnianym Teatrze Studio dokonali przecinając szarfę: minister Witold Bańka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, prezes PIT Paweł Niewiadomski i prezes MT Targów Urszula Potęga. Obecność wyżej wymienionych świadczy o randze targów.
Ale jeszcze bardziej o randze, znaczeniu TT Warsaw świadczyły tłumy zwiedzających, zarówno w pierwszy branżowy dzień, jak i w pozostałe. Były momenty (całkiem długie), kiedy tłok przypominał najlepsze czasy targów. Wiele też stoisk przypominało rozmachem i kolorystyką, najlepsze lata targów. Tym razem nie zawiodła Polska – kraj partnerski. Polska Organizacja Turystyczna postawiła na nowoczesność (filmy w technologii 360 stopni) i promocję produktów certyfikowanych przez POT w 2017 roku (w tym Żywego Muzeum Piernika – zdobywcę Złotego Certyfikatu).
Stoiska narodowe innych państw na ogół przyciągały wzrok. Ważne że znowu wystawały się: Egipt, Tunezja, Maroko, Grecja, Słowacja (ze znakomitymi winami), Macedonia, Mołdawia, Chorwacja, Szwecja, Bułgaria, Rumunia… Czekamy, że za rok wrócą być może: Turcja, Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia…
Cieszyć musi powrót na targi touroperatorów. W tym roku wystawiło się kilku z polskiej czołówki (Itaka, Neckermann Podróże, Prima Holiday), kilku mniejszych. Wydaje się, że ten z organizatorów, który namówi biura podróży nie tylko na wystawianie się, ale i na sprzedaż (pobieranie zaliczek) imprez na samych targach – ten wygra. Wiele osób na stoiskach narodowych zachęconych barwnymi katalogami i opowieściami, pytało, gdzie może dana ofertę kupić. W czasach, gdy zdecydowana większość ludzi posiada karty płatnicze, pobieranie zaliczek lub całych wpłat na stoiskach wyposażonych w przenośne (małe przecież) terminale, nie stanowi żadnej trudności. Oczywiście, trzeba wtedy biurom podróży mocno obniżyć cenę wynajmu stoiska, ale frekwencja będzie jeszcze większa.
W przyszłym roku TT Warsaw znów zawita do PKiN. Za to następna edycja najprawdopodobniej odbędzie już w nowym obiekcie. Hala na Żeraniu będzie dużo lepiej położona od kompleksu na Marsa. Tutaj wokół są wielkie dzielnice (Białołęka, Bródno, Targówek, Tarchomin), blisko do pętli tramwajowe, do przystanków kilku linii autobusowych. Z Bemowa, Żoliborza, Bielan samochodem na przyszłe targi będzie można dojechać w kilka minut. Tylko Warszawiacy będą się musieli dowiedzieć o kolejnej zmianie lokalizacji. Trzeba będzie wyłożyć dużo większą kasę na reklamę. Ale TT Warsaw są tego warte. I do tych na Żeraniu mamy jeszcze dwa lata.
Na razie cieszmy się, z tegorocznego sukcesu i cieszmy się na rozpoczynające kolejną „25” edycje przyszłoroczną.
POWIĄZANE WPISY
4 grudnia 2024
Wrocław Miasto Przygody z nagrodą za najlepszy na świecie spot promujący miasto w 2024 roku
W ubiegłym tygodniu podczas World Tourism Film Awards w Walencji Wrocław otrzymał nagrodę…
0 Komentarzy3 Minuty
2 grudnia 2024
Jakie korzyści przynosi Warszawie turystyka?
Gospodarka turystyczna osiągnęła rekordowy wkład w PKB Warszawy. Warszawa odnotowuje…
0 Komentarzy3 Minuty
2 grudnia 2024
Olsztyn „gorący” także zimą!
Olsztyn regularnie notuje wzrost liczby turystów odwiedzających miasto. Nie bez znaczenia…
0 Komentarzy2 Minuty
29 listopada 2024
Tropikalny relaks na Mazowszu. Suntago i Termy Mszczonowskie zimą
Mazowsze zaskakuje nie tylko zimową aurą, ale także ofertą dla miłośników egzotycznego…
0 Komentarzy3 Minuty
26 listopada 2024
IBTM World 2024: Polska zyskuje uznanie jako destynacja MICE
Ponad 73 tys. spotkań biznesowych, wzrost liczby Hosted Buyers o 18 proc. oraz udział…
0 Komentarzy4 Minuty
25 listopada 2024
Anna Żabska powołana na wojewodę dolnośląskiego
Premier Donald Tusk, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, powołał Annę…
0 Komentarzy1 Minuty
25 listopada 2024
Jesienny relaks na Mazowszu w pałacowym stylu
Mazowsze to region pełen tajemnic, gdzie dawne rezydencje kryją w swoich murach opowieści…
0 Komentarzy3 Minuty
22 listopada 2024
Industrialne Mazowsze: fascynujące dziedzictwo techniki i przemysłu
Mazowsze, mimo swojej przeszłości rolniczej, odgrywało istotną rolę w procesach…
0 Komentarzy4 Minuty
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty