Muzeum Polskiej Wódki poszukuje przewodników
Pierwsze w Polsce Muzeum Polskiej Wódki zostanie otwarte późną jesienią w Warszawie. Muzeum poszukuje prawdziwych znawców historii Polskiej Wódki, którzy potrafią z pasją opowiadać o jej tradycjach i kulturze.
Muzeum Polskiej Wódki to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy, które powstaje w zabytkowym budynku rektyfikacji na terenie dawnej warszawskiej wytwórni wódek “Koneser” na Pradze-Północ. W obiekcie znajduje się pięć galerii tematycznych łączących bogatą wiedzę historyczną z multimediami. W tej chwili muzeum rozpoczęło poszukiwanie przewodników, którzy będą oprowadzać gości z Polski i z zagranicy po muzeum i opowiedzą o historii, tradycji i kulturze Polskiej Wódki. Dodatkowo, przewodnicy będą współtworzyć nowe programy wystaw, a także prowadzić warsztaty dla gości.
Muzeum Polskiej Wódki to pierwszy w kraju i na świecie tego typu obiekt poświęcony w całości naszemu narodowemu trunkowi. W jego wnętrzach, oprócz galerii, znajdują się m.in. sala kinowa, Bar Akademii Wódki, gdzie na zwiedzających czekać będą trzy porcje degustacyjne Polskiej Wódki, a za dodatkową opłatą możliwy będzie również udział w warsztatach poświęconych zasadom serwowania wódki i łączenia smaków. W ten sposób muzeum chce edukować i tłumaczyć różnice pomiędzy Polskimi Wódkami produkowanymi z tradycyjnych rodzajów polskich zbóż oraz ziemniaków, a także pokazywać, jak kulturalne picie i smakowanie tego trunku potrafi wydobyć jego głębię.
Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska, dyrektor generalna Stowarzyszenia Polska Wódka, które jest inicjatorem i patronem muzeum, powiedziała: „Muzeum będzie miejscem szczególnym, które przybliży kilka wieków historii i tradycji Polskiej Wódki. Do naszego zespołu poszukujemy wyjątkowych ludzi z pasją, którzy będą potrafili w ciekawy sposób opowiadać o pochodzeniu, produkcji, ale i współczesnej kulturze serwowania tego narodowego trunku. Chcemy, aby nasi goście po wizycie w muzeum nie mieli żadnych wątpliwości, że to właśnie Polska jest ojczyzną wódki.”
Definicja Polskiej Wódki obowiązuje od pięciu lat, czyli od 13 stycznia 2013 roku. Szczegółowo określa ona, jakie wódki mogą stosować chronione oznaczenie geograficzne „Polska Wódka/Polish Vodka”. Po pierwsze, do jej produkcji można użyć wyłącznie pięciu tradycyjnych polskich zbóż (pszenicy, żyta, pszenżyta, jęczmienia i owsa) albo ziemniaków wyrosłych na polskiej ziemi. Po drugie, poza krajowym pochodzeniem surowców, wszystkie etapy produkcji (poza butelkowaniem) muszą odbywać się na terenie Polski. Tylko produkty alkoholowe spełniające te kryteria mogą być nazywane Polską Wódką.
Osoby zainteresowane pracą w Muzeum Polskiej Wódki szczegóły rekrutacji znajdą tutaj: http://muzeumpolskiejwodki.pl/category/kariera/
POWIĄZANE WPISY
22 listopada 2024
Industrialne Mazowsze: fascynujące dziedzictwo techniki i przemysłu
Mazowsze, mimo swojej przeszłości rolniczej, odgrywało istotną rolę w procesach…
0 Komentarzy4 Minuty
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Z Gniezna do Warszawy. Nowa wystawa „1025. Narodziny Królestwa” już otwarta
W nowoczesnym gmachu Muzeum Historii Polski w Warszawie 14 listopada odbył się uroczysty…
0 Komentarzy1 Minuta
19 listopada 2024
MROT kontynuuje akcję promocyjną #PamięćiHistoria
Listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad historią oraz pamięcią narodową, stał się…
0 Komentarzy3 Minuty
14 listopada 2024
Prywatny koncert Marzeny Markowskiej do wylicytowania na IV Gali Waszej Turystyki
Już 10 stycznia 2025 roku w warszawskim Hotelu Renaissance odbędzie się IV Gala Waszej…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Otwarte zgłoszenia udziału w aukcji charytatywnej na Gali Waszej Turystyki. Włącz się i pomagaj
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 10 stycznia 2025 roku…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Miejsca, gdzie jesień na Mazowszu wygląda najpiękniej
Wprawdzie o wakacjach zdążyliśmy już zapomnieliśmy, ale Mazowsze w jesiennej szacie też…
0 Komentarzy7 Minuty
7 listopada 2024
Jesień w Olsztynie: historia, smaki i szlaki pełne barw
Olsztyn jest kameralnym miastem, które szczególnie w sezonie letnim tętni życiem.…
0 Komentarzy7 Minuty
5 listopada 2024
Save the date! IV Gala Waszej Turystyki już 10 stycznia 2025
Redakcja portalu WaszaTurystyka.pl ma zaszczyt zaprosić na IV Galę Waszej Turystyki,…
0 Komentarzy2 Minuty