„Wielkanoc bez granic” w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego

Polski Holding Hotelowy (PHH) został partnerem akcji „Wielkanoc bez granic”, organizowanej przez Instytut Myśli Schumana. W Poniedziałek Wielkanocny dwa warszawskie hotele, należące do PHH – Renaissance i Courtyard by Marriott – będą gościły cudzoziemców, którzy na co dzień studiują lub pracują w Polsce.

Celem akcji „Wielkanoc bez granic” jest budowanie relacji między Polakami a obcokrajowcami studiującymi lub pracującymi w Polsce. Czas Świąt jest dobrym momentem, żeby wykorzystując przerwę w zajęciach na uczelni czy w pracy, zaprosić cudzoziemców na Śniadanie Wielkanocne lub Obiad Wielkanocny. Jak tłumaczą organizatorzy akcji – dobre, osobiste relacje pomogą osobom, które przebywają w Polsce, poznać naszą kulturę, tradycję i wiarę chrześcijańską.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, powiedział: „Cieszymy się, że Polski Holding Hotelowy włącza się w tę piękną inicjatywę „Wielkanoc bez granic”, dzięki której osoby, które przebywają w Polsce mogą poczuć się zaopiekowane przez polskie rodziny w tym szczególnym czasie Świąt Wielkanocnych. Wielkanoc to czas spotkania i rozmowy w gronie rodziny i najbliższych. Istotą tych najważniejszych w naszej tradycji Świąt jest również budowanie relacji między ludźmi, otwieranie się na innych. W tym roku po raz pierwszy dwa nasze warszawskie hotele – Courtyard by Marriott i Renaissance, ugoszczą grupę kilkudziesięciu osób – cudzoziemców i polskich rodzin, gdzie wspólnie przy świątecznym stole będziemy mogli przekazać obyczaje, tradycję i kulturę naszego kraju.”

Polski Holding Hotelowy oraz Instytut Myśli Schumana zapraszają do spotkania w dwóch warszawskich hotelach w dniu 22 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w hotelu Courtyard by Mariott Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1 (w godz. 11.00-14.00), drugie w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel, ul. Żwirki i Wigury 1H (w godz. 12.00-15.00). Uczestnicy wielkanocnego śniadania w hotelach PHH będą mieli możliwość degustacji tradycyjnych potraw ze specjalnego zestawu dań, który będzie nawiązywał do najlepszej polskiej tradycji Świąt Wielkanocnych. W menu znajdzie się m. in. żurek gotowany na wędzonce z chrzanem i jajkiem, kaczka pieczona w jabłkach i majeranku podawana na purée z czerwonej kapusty, pasztet domowy czy wyśmienite jajka z kremem koperkowo-rzeżuchom, chrzanowym i kawiorowym.

Budowanie relacji „serce do serca”

Profesor Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, podkreślił: „Wielkanoc bez granic” jest organizowana po raz drugi i jest kontynuacją dzieła „Wigilia bez granic”, która odbywa się od trzech lat i wzbudza duże zainteresowanie wśród Polaków i cudzoziemców. Duże zainteresowanie wśród obcokrajowców wynika z chęci poznawania polskiej tradycji, kultury i historii. Zaproszenia, które otrzymują od polskich rodzin na Wigilię i Wielkanoc wzbudzają w nich podziw, że Polacy pozwalają im zbliżyć się tak blisko, wprowadzając ich w to intymne miejsce rodzinnych klimatów, aby budować relacje serce do serca. Wynikiem tych spotkań są relacje, które przechodzą we współpracę kulturalną, gospodarczą, wspólnotową i społeczną. Cieszymy się, że od samego początku nasze ogólnopolskie akcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród Polaków, jak i cudzoziemców.”

Instytut Myśli Schumana będzie promować pomysł „Wielkanocy bez granic” na uczelniach, w firmach zatrudniających cudzoziemców, przez wojewódzkie urzędy do spraw cudzoziemców, w parafiach, szkołach i mediach. Przygotowywane są spoty telewizyjne i radiowe oraz plakaty i ulotki. Więcej informacji na temat akcji „Wielkanoc bez granic” znajduje się na stronie www.WielkanocBezGranic.com