Będzie rewolucja w turystyce krajowej? Nowe narzędzie do sprzedaży polskiej oferty
Jeszcze podczas IV Forum Promocji Turystycznej uczestnicy debaty poświęconej turystyce krajowej doszli do wniosku, że potrzebna jest platforma do sprzedaży polskiego produktu turystycznego. Taki projekt już wtedy powstawał, ale dopiero teraz ma swoją premierę. Hello! Poland to na razie bilety wstępu do obiektów, ale plany są dalekosiężne.
W październiku 2018 roku zastanawialiśmy się, dlaczego tak mało biur podróży ma w swojej ofercie wyjazdy po Polsce. Jednym z wniosków było to, że brakuje narzędzia, które służyłoby hotelarzom i biurom podróży do dokonywania rezerwacji. Projekt Hello! Poland co prawda na razie skierowany jest tylko do klienta, ale jego twórcy zamierzają rozbudować portfolio produktów i dać narzędzie sprzedażowe również przedsiębiorcom turystycznym. W turystyce krajowej to może być rewolucja.
Bilety wstępu na jednej platformie
Hello! Poland obecnie jest serwisem online dającym możliwość zakupienia biletów wstępu do różnych atrakcji w Polsce. Zintegrowany system pozwala znaleźć atrakcje w danym mieście i kupić bilety online. Z platformą, która działa jeszcze w wersji beta, jak na razie umowę podpisało 40 obiektów. Twórcy platformy zachęcają do współpracy kolejnych partnerów. Większościowym udziałowcem Hello Poland sp. z o.o. jest wrocławska spółka NowaEra.
„Chcemy stworzyć narzędzie które ułatwi turystom dostęp do lokalnej oferty. Większość obiektów w Polsce wcale nie udostępnia możliwości kupienia biletu online, a te które to robią są rozproszone i mało przystępne. Wygenerowanych biletów trzeba potem długo szukać w skrzynce mailowej, a czasem wręcz należy je wcześniej wydrukować, co w podróży bywa niewykonalne – mówi Kamil Pakosz, prezes zarządu Hello Poland Sp. z o.o.
Jedna płatność, bilety w telefonie
Hello! Poland to platforma złożona z witryny internetowej oraz aplikacji mobilnej. Umożliwia wybór oferty, dowolne jej konfigurowanie i pozwala na zakup wszystkich usług w jednym miejscu. Bilety do wszystkich wybranych obiektów można kupić za pomocą jednej transakcji. Są one następnie przechowywane w aplikacji, w indywidualnym profilu użytkownika, dzięki czemu są łatwo dostępne podczas zwiedzania – turysta ma je zapisane we własnym telefonie. Ofertę można przeglądać za pomocą kalendarium wydarzeń, a w przyszłości użytkownicy zyskają dostęp do systemu ratingowego i opinii innych zwiedzających.
„Hello! Poland stanowi znakomity kanał sprzedażowy dla atrakcji i pozwala ich operatorom docierać do nowych klientów bez dodatkowych inwestycji w marketing. Przekonała nas bardzo użyteczna dla użytkownika końcowego formuła serwisu, ale także fakt że obecność na platformie nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów początkowych” – mówi Jakub Paczyński, pomysłodawca i twórca Kolejkowa, czyli wystaw prezentujących fascynujący świat miniaturowych makiet.
„Kolejkowo dołączyło do serwisu jako jedna z pierwszych atrakcji – Płatność w formie prowizji następuje dopiero po dokonaniu sprzedaży, więc to dla nas czysty zysk” – dodaje Jakub Paczyński.
Rewolucja cyfrowa w turystyce krajowej?
„Wierzę, że nasze narzędzie stanie się naturalnym wyborem dla operatorów atrakcji, którzy skorzystają z szansy na dołączenie do cyfrowej rewolucji. Obecnie tylko ok. 10 proc. polskich obiektów umożliwia zakup biletów online, podczas gdy w Europie to aż 82 proc. Liczę, że dzięki Hello! Poland nasz rynek szybko dogoni sąsiadów” – podsumowuje Kamil Pakosz.
Twórcy platformy zapewniają, że mają szeroko zakrojone plany. Oferta krajowa jest bardzo rozproszona i aż prosi się, żeby stworzyć dla polskich produktów system rezerwacyjny. W przyszłości Hello! Poland ma służyć jako narzędzie B2B. Pierwotnie pomysł zakładał jedynie współpracę z obiektami turystycznymi, ale zainteresowanie tym kanałem sprzedaży przejawiają już polscy hotelarze. Być może narzędzie to pozwoli w przyszłości agentom turystycznym sprzedawać, a touroperatorom pakietować wyjazdy po Polsce.
POWIĄZANE WPISY
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Z Gniezna do Warszawy. Nowa wystawa „1025. Narodziny Królestwa” już otwarta
W nowoczesnym gmachu Muzeum Historii Polski w Warszawie 14 listopada odbył się uroczysty…
0 Komentarzy1 Minuta
19 listopada 2024
MROT kontynuuje akcję promocyjną #PamięćiHistoria
Listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad historią oraz pamięcią narodową, stał się…
0 Komentarzy3 Minuty
14 listopada 2024
Prywatny koncert Marzeny Markowskiej do wylicytowania na IV Gali Waszej Turystyki
Już 10 stycznia 2025 roku w warszawskim Hotelu Renaissance odbędzie się IV Gala Waszej…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Otwarte zgłoszenia udziału w aukcji charytatywnej na Gali Waszej Turystyki. Włącz się i pomagaj
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 10 stycznia 2025 roku…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Miejsca, gdzie jesień na Mazowszu wygląda najpiękniej
Wprawdzie o wakacjach zdążyliśmy już zapomnieliśmy, ale Mazowsze w jesiennej szacie też…
0 Komentarzy7 Minuty
7 listopada 2024
Jesień w Olsztynie: historia, smaki i szlaki pełne barw
Olsztyn jest kameralnym miastem, które szczególnie w sezonie letnim tętni życiem.…
0 Komentarzy7 Minuty
5 listopada 2024
Save the date! IV Gala Waszej Turystyki już 10 stycznia 2025
Redakcja portalu WaszaTurystyka.pl ma zaszczyt zaprosić na IV Galę Waszej Turystyki,…
0 Komentarzy2 Minuty
31 października 2024
Przerwa w czasie lotu w Warszawie? Poznaj atrakcje niedaleko Okęcia!
Warszawa to miasto, które warto poznać, nawet jeśli masz jedynie krótką przerwę między…
0 Komentarzy2 Minuty