Air France wznawia loty z i do Polski

Air France wraca na trasy z i do Polski
Airbus A318 w barwach Air France/fot. archiwum Air France

Linie lotnicze Air France od 17 czerwca, wznawiają połączenie z Warszawy do Paryża, a 3 lipca zainaugurują trasę Kraków-Paryż. Latem tego roku, oferta przewoźnika będzie liczyć już blisko 150 kierunków.

Od 17 czerwca powraca połączenie Air France z Warszawy do Paryża (CDG). W pierwszym tygodniu francuska linia zaoferuje 6 lotów z/do naszej stolicy, aby stopniowo zwiększać częstotliwość do 7 i 9 lotów tygodniowo. Po 27 lipca pasażerowie będą mieli do dyspozycji 11 lotów w tygodniu na tej trasie.
3 lipca 2020 Air France po raz pierwszy przyleci do Krakowa i tym samym rozpocznie regularne połączenie między stolicą Małopolski a Paryżem, oferując początkowo 2, a w kolejnych tygodniach 4 loty tygodniowo. Docelowo, od 27 lipca samolot na tej trasie będzie latał raz dziennie. Natomiast data powrotu Air France do Wrocławia nie została jeszcze wyznaczona.

Dokąd polecimy po pandemii?

Wraz ze znoszeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, Air France stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W lipcu i sierpniu pasażerowie będą mieli do dyspozycji już blisko 150 kierunków, dostępnych z przesiadką w Paryżu. To około 80 proc. wszystkich destynacji oferowanych przez Air France.
Rośnie też częstotliwość lotów. Do końca czerwca przewoźnik zrealizuje 20 proc. swojego rozkładu sprzed kryzysu. Jeśli sytuacja na świecie pozwoli na dalszą reaktywację i popyt będzie rósł, to w lipcu planowane jest odmrożenie 35 proc. oferty, a w sierpniu – do 40 proc.
W pierwszej kolejności linia wznawia ruch lotniczy wewnątrz kraju, między swoimi regionami zamorskimi (Korsyka, Martynika, Reunion), a także na większości tras w Europie. Będzie dostępnych między innymi europejskich wiele kierunków „wakacyjnych”, jak Włochy, Portugalia, Hiszpania, Grecja i inne. Stopniowo są też odmrażane dalsze loty międzykontynentalne. Na razie pasażerowie mają do dyspozycji kilka miast w Ameryce Północnej, Azji i na Karaibach, są to między innymi Bombaj, Delhi, Dubaj, Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Mexico City, Montreal, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Hong Kong, Osaka, Seul, Singapur, czy Tokio. Letni rozkład lotów przewoźnik realizuje wykorzystując 106 z floty liczącej 224 samolotów.

Obowiązkowe maski

Linie Air France wprowadziły obowiązek zakrywania twarzy przez pasażerów i załogę podczas wejścia do samolotu i w czasie trwania całego lotu. Podróżni są zobowiązani zaopatrzyć się we własne maski ochronna na twarz i bezwzględnie używać ich w czasie całej podróży oraz na lotniskach. Dopuszczalne są zwykłe jednorazowe maski medyczne lub maski wielokrotnego użytku. Zakrywanie twarzy odzieżą (szalikiem lub chustką) nie zastępuje maski.

Ponieważ standardowa maska może być używana jednorazowo przez maksymalnie 4 godziny (maska FFP – do 8 godzin), podróżni powinni posiadać odpowiednią liczbę masek w zależności od długości podróży, łącznie z czasem kiedy przebywają na lotniskach.
Zakrywanie twarzy maską nie obowiązuje dzieci do lat 10, przy czym ich noszenie jest zalecane w miarę możliwości. Maski nie obowiązują również podczas serwisu pokładowego.
Pasażerom, którzy nie zastosują się do obowiązującego wymogu i zgłoszą się na lot bez maski, linia może odmówić wejścia do samolotu.
Wymóg zasłaniania twarzy będzie obowiązywał do 31 sierpnia 2020 z możliwością zmiany tej daty w zależności od stanu pandemii i wytycznych międzynarodowych przepisów w tym zakresie.

Pomiar temperatury ciała przed lotem

Kolejna nowa procedura to obowiązkowe mierzenie temperatury ciała podróżnych przed każdym lotem Air France. Te systematyczne kontrole są przeprowadzane za pomocą bezdotykowych termometrów na podczerwień. Maksymalna dopuszczalna temperatura ciała zezwalająca na lot to 38 stopni Celsjusza. Pasażerom, których temperatura jest wyższa, linia może odmówić wejścia na pokład, a ich rezerwacja zostanie zmieniona bez dodatkowych opłat na lot w późniejszym terminie.

Zmiany w samolotach i na lotniskach

• Na lotniskach obsługa pasażerska odbywa się z zachowaniem fizycznego dystansu, a tam gdzie to możliwe, stanowiska obsługi klientów są wyposażane w ścianki ochronne z pleksiglasu. Kioski samoobsługowe i stanowiska są regularnie dezynfekowane, a podróżni są proszeni o zachowanie fizycznego dystansu i respektowanie oznaczeń na podłodze oraz komunikatów głosowych. W wielu miejscach na lotniskach są dostępne dyspensery z płynem do dezynfekcji rąk, a agenci obsługi są również zobowiązani do używania masek.

• Podczas wejścia na pokład i zajmowania miejsc obowiązuje zachowanie dystansu. Pasażerowie muszą zabrać w podróż własne maski ochronne, zaleca się też posiadanie własnych płynów do dezynfekcji.

• Samoloty są bardzo dokładnie czyszczone przed każdym lotem przy użyciu odpowiednich, silnych środków. Procedura obejmuje odkurzanie wszystkich dywanów, siedzeń i zagłówków oraz czyszczenie wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety. Koce są wymieniane po każdym locie i zabezpieczane folią ochronną. Air France stosuje też dodatkową procedurę całkowitego odkażania wnętrz samolotów preparatem wirusobójczym.

• Obecnie serwis pokładowy i oferta gastronomiczna zostały uproszczone tak, aby zminimalizować kontakt między załogą i pasażerami, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich podróżnych. Linia zawiesiła oferowanie posiłków i napojów na lotach krajowych i krótkich trasach europejskich. Pasażerowie na lotach międzykontynentalnych otrzymują indywidualnie zapakowane produkty. Z samolotów usunięto prasę i zrezygnowano ze sprzedaży pokładowej.

• W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co 3 minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry o wysokiej wydajności lub filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Filtry te pochłaniają cząsteczki wirusów nawet tak małe jak 0,01 mikrometra (cząsteczki koronawirusa mają wielkość od 0,08 do 0,16 mikrometra). Dzięki temu powietrze w samolocie spełnia bardzo wysokie standardy jakości.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center