Szlak Piastowski zaprasza na szkolenie o… Szlaku Piastowskim
W najbliższy czwartek o godzinie 9:00 odbędzie się w formule online szkolenie „Szlak Piastowski – zacznijmy od…”. Ma ono pomóc odpowiedzieć na pytania: Jak opowiadać o Szlaku Piastowskim – najstarszym szlaku kulturowym w Polsce? Co szlak może oferować turystom i swoim interesariuszom? Czy możliwa jest współpraca przedstawicieli różnych sektorów w ramach jednego produkty turystycznego? Jak korzystać z walorów szlaku, prowadząc swoją działalność w branży turystycznej?
Wydarzenie organizowane przez Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” jest bezpłatne dla uczestników, a jego celem jest przede wszystkim nawiązanie współpracy wśród jednostek działających w obrębie Szlaku Piastowskiego. Współpraca ta ma służyć w najbliższej przyszłości kompleksowej obsłudze turystów.
W szkoleniu „Szlak Piastowski – zacznijmy od…” mogą wziąć udział: przedstawiciele obiektów na Szlaku Piastowskim, przewodnicy, regionaliści, właściciele hoteli i restauracji oraz ich pracownicy, przedstawiciele lokalnych organizacji turystycznych, osoby zajmujące się działalnością turystyczną na terenie Wielkopolski.
Link do rejestracji: https://klasterszlakpiastowski.clickmeeting.com/klaster-szkolenie/register
Szansa Szlaku w przyszłości
Stowarzyszenie koordynujące Szlak Piastowski w jego wielkopolskiej części zaprasza wszystkich (przedstawicieli obiektów, atrakcji i miejsc, reprezentantów lokalnych organizacji turystycznych, regionalistów, pasjonatów historii, właścicieli obiektów noclegowych i gastronomicznych, przewodników, pracowników jednostek samorządu terytorialnego), którzy związani są w sposób pośredni lub bezpośredni z branżą turystyczną, odpowiadają za obsługę klienta turystycznego lub promocję w swoich organizacjach. Szkolenie, zamykające przełomowy 2020 rok, ma być inspiracją do podejmowania działań w kolejnych sezonach turystycznych.
Budujemy atrakcyjną ofertę
Katalog informacji o „nowym” Szlaku Piastowskim będzie podstawowym narzędziem do budowania realnej, atrakcyjnej oferty. Dla szlaku drogowskazem jest stworzenie gotowej odpowiedzi na pytania kierowane ze strony turystów, a są nią pakiety Szlaku Piastowskiego, którym również zostanie poświęcony osobny panel spotkania.
Dodatkowo, w związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Klastra, organizator podczas dyskusji będzie odpowiadał na pytania związane z prowadzeniem działalności przewodnickiej.
Zagadnienia wiodące podczas szkolenia nt. Szlaku Piastowskiego:
• co ma dawać turystom i swoim interesariuszom szlak kulturowy – wyjaśnienie zadań, walorów, struktury, sposobu funkcjonowania szlaku jako systemu turystycznej eksploatacji i sieciowej organizacji sektora turystycznego,
• Szlak Piastowski po reorganizacji: struktura szlaku (w tym obiekty), typy oferowanych doświadczeń turystycznych, współpraca partnerska rozmaitych grup i podmiotów z sektora kultury i turystyki oraz formy i kanały marketingu,
• pakiety Szlaku Piastowskiego: typy pakietów, budowa (komponenty) lokalnego pakietu, partnerzy lokalnego pakietu, podejścia do budowania pakietów, marketing pakietów ze strony szlaku,
• trasy tematyczne jako osobne propozycje zwiedzania, walory, obiekty i narracje tras, doświadczenia zapewniane przez trasy Szlaku Piastowskiego, różne grupy odbiorców ich oferty, organizacja tras, komponenty oferty trasy, pakiety turystyczne trasy, udział lokalnych partnerów, marketing trasy ze strony szlaku,
• dyskusja i konsultacja: omówienie kwestii lokalnej współpracy obiektów, samorządów i usługodawców w ramach pakietów.
Propozycje dotyczące zorganizowania dalszej współpracy i funkcjonowania zespołów (ds. lokalnych pakietów i każdej z przekrojowych tras szlaku).
Projekt pn. „Szkolenia informacyjno-przewodnickie na Szlaku Piastowskim” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Szczegóły dotyczące rejestracji i zgłoszenia bezpłatnego uczestnictwa przyjmowane są pod adresem e-mail [email protected]. Liczba miejsc dla uczestników wydarzenia jest ograniczona.
Organizator zapewnia certyfikat ukończenia szkolenia wraz z materiałami szkoleniowymi.
POWIĄZANE WPISY
26 listopada 2024
IBTM World 2024: Polska zyskuje uznanie jako destynacja MICE
Ponad 73 tys. spotkań biznesowych, wzrost liczby Hosted Buyers o 18 proc. oraz udział…
0 Komentarzy4 Minuty
25 listopada 2024
Anna Żabska powołana na wojewodę dolnośląskiego
Premier Donald Tusk, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, powołał Annę…
0 Komentarzy1 Minuty
25 listopada 2024
Jesienny relaks na Mazowszu w pałacowym stylu
Mazowsze to region pełen tajemnic, gdzie dawne rezydencje kryją w swoich murach opowieści…
0 Komentarzy3 Minuty
22 listopada 2024
Industrialne Mazowsze: fascynujące dziedzictwo techniki i przemysłu
Mazowsze, mimo swojej przeszłości rolniczej, odgrywało istotną rolę w procesach…
0 Komentarzy4 Minuty
21 listopada 2024
Zamek, ścieżki rowerowe i teatr. Południowe Czechy zapraszają turystów
Południowe Czechy, region słynący z bogatej historii, malowniczej przyrody i unikalnej…
0 Komentarzy3 Minuty
20 listopada 2024
Startuje nowe połączenie kolejowe z Pragi do Gdyni
Podczas konferencji „Polski Dzień Logistyki 2024” w Pradze ogłoszono uruchomienie Baltic…
0 Komentarzy3 Minuty
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Tajlandia numerem jeden na zimowe wakacje. Rezerwacje wzrosły o ponad 43 proc.
W tym roku, według Kiwi.com, kierunki w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej…
0 Komentarzy2 Minuty
19 listopada 2024
Z Gniezna do Warszawy. Nowa wystawa „1025. Narodziny Królestwa” już otwarta
W nowoczesnym gmachu Muzeum Historii Polski w Warszawie 14 listopada odbył się uroczysty…
0 Komentarzy1 Minuta