Jak być szczęśliwym? Zwróć uwagę na swoje dobre samopoczucie – Międzynarodowy Dzień Szczęścia 2021!
W 2012 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 20 marca Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Po raz pierwszy obchodzono go w 2013 roku. Ta uroczystość podkreśla wspólną drogę do szczęścia dla wszystkich mieszkańców planety. Według twórców uroczystości ma ona pokazać, że szczęście to jeden z największych celów ludzkości, do którego dąży każdy.
Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Szczęścia?
Międzynarodowy Dzień Szczęścia pochodzi z małego górzystego kraju — Bhutanu. Uważa się, że to mieszkańcy Królestwa Bhutanu są najszczęśliwszymi na świecie. Potwierdza to wskaźnik szczęścia, który mierzy dobrobyt ludności.
Międzynarodowy Dzień Szczęścia w 2021
Tematem tegorocznego Międzynarodowego Dnia Szczęścia jest oczywiście pandemia COVID. W obliczu trwającego wspólnie globalnego kryzysu tegoroczny Międzynarodowy Dzień Szczęścia jest szansą na znalezienie podnoszących na duchu i pozytywnych sposobów dbania o siebie, i siebie nawzajem. Dalsze zgłębianie tematu, sugeruje:
- Zachowaj spokój — jest wiele rzeczy poza naszą kontrolą. Pamiętajmy, aby myśleć pozytywnie i skupić się na tym, co naprawdę się liczy, aby móc konstruktywnie reagować.
- Bądź mądry — dokonywanie mądrych wyborów pomaga każdemu. Wybierz pozytywne działania, które wspierają samopoczucie i pomagają innym robić to samo.
- Bądź miły — jesteśmy w tym wszyscy razem, nawet gdy jesteśmy oddzieleni od siebie. Pozostań w kontakcie i pomóżmy innym, którzy mogą czegoś potrzebować.
Czym tak naprawdę jest szczęście?
Szczęście jako zjawisko jest badane na polach filozofii, etyki, psychologii i teologii. Fizjolodzy badają szczęście, badając tak zwane „hormony szczęścia” – endorfiny, serotoniny i dopaminy. Szczęście jest badane od ponad wieku, nie tylko naukowo. Temat ten znajduje odzwierciedlenie w twórczości poetów, artystów i muzyków. Oczywiście każdy człowiek na podczas swojego życia doświadcza w nim swojego wyjątkowego, małego, czy wielkiego szczęścia.
Jak być szczęśliwym? Jak pielęgnować szczęście?
Mówi się, że optymiści to najszczęśliwsi ludzie na ziemi. Jednak każdy z nas może starać się pielęgnować i zauważać szczęście w codziennym życiu. Szukając dobrego nastroju, nie zapomnij o tradycyjnych środkach — dobrej muzyce, ciekawych filmach, rozmowach z drogimi ludźmi czy inspirujących webcastach. Możesz też zainspirować się gazetką Pepco i sprawić sobie małe prezenty, czy wystroić mieszkanie, by było w nim milej. W Pepco znajdziesz też małe, przenośne głośniki do odtwarzania relaksującej muzyki lub słuchawki, by słuchać webcastów podczas spacerów.
Gdzie znaleźć muzykę na poprawę nastroju?
Na przykład platforma Spotify jest pełna list odtwarzania motywujących, relaksujących i optymistycznych piosenek. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią dla siebie. W tej aplikacji znajdziesz również duży wybór transmisji internetowych w języku polskim i angielskim na różne tematy na przykład popularny program The Happiness Lab. Odkryj nowe filmy, seriale i programy na platformach takich jak Netflix czy HBO.
Komunikuj się ze swoimi bliskimi!
Poszukaj pomysłów na nowe hobby, projekty, lub obrazy. Możesz też publikować zdjęcia na popularnej platformie Pinterest. Komunikuj się ze swoimi bliskimi dzięki rozmów wideo — będą nie tylko „żywsze” i „cieplejsze”, ale także przyniosą jeszcze więcej radości. Użyj swojego ulubionego komunikatora na Facebooku, WhatsApp, Google Hangouts lub innych gadżetów komunikacyjnych, których używasz. Użytkownicy iPhone’ów mogą wypróbować wygodną funkcję bezpośrednich rozmów wideo FaceTime na swoim telefonie.
POWIĄZANE WPISY
21 listopada 2024
Atrakcje południowych Czech
Podczas konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu w Warszawie, Czech Tourism wraz…
0 Komentarzy3 Minuty
21 listopada 2024
Niemcy – ojczyzna bożonarodzeniowych jarmarków
Z końcem listopada nad niemieckimi miastami zaczynają się unosić zapachy korzennych…
0 Komentarzy9 Minuty
20 listopada 2024
Startuje nowe połączenie kolejowe z Pragi do Gdyni
Podczas konferencji „Polski Dzień Logistyki 2024” w Pradze ogłoszono uruchomienie Baltic…
0 Komentarzy3 Minuty
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Targi turystyczne ITTF Warsaw 2024 – trzy dni spotkań i inspiracji
Już za dwa dni odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Tajlandia numerem jeden na zimowe wakacje. Rezerwacje wzrosły o ponad 43 proc.
W tym roku, według Kiwi.com, kierunki w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej…
0 Komentarzy2 Minuty
19 listopada 2024
6 najczęstszych wyzwań w turystyce e-commerce – i jak Resabee E-commerce pomaga je wyeliminować?
Branża turystyczna, szczególnie w obszarze e-commerce, stoi przed wieloma wyzwaniami,…
0 Komentarzy5 Minuty
19 listopada 2024
MROT kontynuuje akcję promocyjną #PamięćiHistoria
Listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad historią oraz pamięcią narodową, stał się…
0 Komentarzy3 Minuty
15 listopada 2024
Marcin Siudy nowym dyrektorem finansowym PHH
Marcin Siudy 4 listopada objął stanowisko dyrektora finansowego Polskiego Holdingu…
0 Komentarzy1 Minuty
Na pewno skorzystam z tych porad. Mam wrażenie, że jak się pozytywnie myśli to dzieją się pozytywne rzeczy 🙂