Agenci Nekery zwiedzają Warszawę i Mazowsze

Agenci Nekery przy pomniku Praskiej Kapeli Podwórkowej/fot. AG

Stare kamienice i podwórka, legendy i anegdoty, Centrum Nauki Kopernik i ślady Osieckiej – w niedzielę trzydziestka agentów biura Nekera rozpoczęła od Warszawy kolejne krajowe study tour, tym razem zorganizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Nekera konsekwentnie kontynuuje organizację zwiedzania atrakcyjnych regionów i hoteli w Polsce. Po study tourach w Beskidzie, Wielkopolsce, Kujawach, Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, przyszedł czas na Mazowsze.

Mieliśmy okazję towarzyszyć im w pierwszy dzień, który poświęcono miejscom nieoczywistym dla wielu organizatorów wycieczek do Warszawy. Zamiast klasyki lewobrzeżnej Warszawy, agentom pokazano Pragę. Z lewej strony Wisły na razie „zaliczyli” Centrum Nauki Kopernik i obiekty noclegowe.

Jeden z eksponatów w Centrum Nauki Kopernik/fot. AG

Jedna z większych atrakcji turystycznych stolicy – Centrum Nauki Kopernik – to obowiązkowy punkt wycieczek. Przedstawiciele biur podróży mogli przekonać się, dlaczego jest to miejsce tak popularne. Praktycznie tuż po przekroczeniu bramki wejściowej dali się wciągnąć w aktywne zwiedzanie. Niektórzy mocno i ambitnie angażowali się w „korzystanie” z eksponatów. Próbowali wrócić pamięcią do lat szkolnych, by zrozumieć tajniki fizyki i dynamiki. Dwie godziny minęły błyskawicznie. Potem skok na druga stronę Wisły.

Próba sił/fot. AG

Spacer zaczął się od ulicy Wileńskiej, trasa wiodła m.in. ulicami: Inżynierską, Małą, Stalową, Konopacką, Targową, Sierakowskiego, Kłopotowskiego, Ząbkowską, Brzeską. Uczestnicy wysłuchali historii praskich kamienic, rodzin (m.in. Wróblewskich, Konopackich), obejrzeć budynek pierwszej warszawskiej zajezdni tramwajów konnych.

Jedno z praskich podwórek/fot. AG

Zaglądali na podwórka dawnych kamienic, spacerowali po ulicach będących planami znanych filmów i seriali (m.in. „Pianisty”, „Czas honoru”). Przewodniczka pokazała im jeden z ostatnich oryginalnych włazów do studzienek telekomunikacyjnych z ubiegłego wieku i liczące ponad sto lat okucia balkonów. Agenci Nekery usłyszeli historię i anegdoty o mieszkańcach Pragi z początku XX wieku i z lat powojennych. Dowiedzieli się, gdzie stacjonowało po II wojnie światowej sowieckie NKWD, co mieściło się na ulicy Cyryla i Metodego. Mogli obejrzeć świątynię prawosławną i katolicką oraz miejsce po dawnej synagodze a także miejsce po pomniku tzw. „Czterech Śpiących” i posłuchać historii tego monumentu.

Jedna z kamienic przy ulicy Inżynierskiej/fot. AG

Uczestnicy spaceru obejrzeli także najstarszy budynek na Pradze (obecnie siedzibę Muzeum Pragi), teren po słynnym Bazarze Różyckiego, przeszli ię najsłynniejszymi ulicami praskimi – Brzeską i Ząbkowską, zajrzeli na teren dawnego Bazaru Różyckiego oraz na zrewitalizowanego terenu Fabryki Wódki „Koneser”. Prawie każda mijana kamienica, dom ma swoją historię – wszystkie te historie, śmieszne i tragiczne, z duża wiedzą przekazywała przewodniczka Marta.

Po starej części Pragi przyszła pora na krótki spacer o najbardziej reprezentatywnej ulicy Saskiej Kępy – ulicy Francuskiej. Padający deszcze nie ograbił jej z uroku a przewodniczka postarał się, żeby kilometrowy odcinek nie wydał się nudny. Obowiązkowy przystanek, to pomnik Agnieszki Osieckiej. Natomiast wędrówkę po Francuskiej zakończyliśmy przy najstarszej pizzerii w Warszawie – Renesans. Oczywiście zostaliśmy poczęstowani przez organizatorów wyrobami tego lokalu, następnie znowu zmieniliśmy stronę Wisły.

Menadżer hotelu Regent witający grupę/fot. MM

Na trasie zwiedzania znalazły się dwa warszawskie hotele, położone w Alejach Ujazdowskich, należące do Polskiego Holdingu Hotelowego: Regent i Belwederski.

Regent, obiekt pięciogwiazdkowy, to jeden z najstarszych warszawskich luksusowych hoteli. Występujący przed kilkoma laty pod marką Hyatt znany jest z wysokiego standardu, wykończenia wnętrz z dobrej jakości materiałów i jest popularnym w mieście miejscem konferencji, spotkań i bankietów – również w branży turystycznej.

Hotel dysponuje 250 pokojami, w każdym z nich znajduje się wanna i prysznic i minibar. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Hotelowa kuchnia dysponuje piecem opalanym drewnem, szef kuchni jest znany w środowisku i wielokrotnie nagradzany. Goście restauracji mogą spróbować np. miodu z uli znajdujących się na dachu hotelu. Restauracja dysponuje ogródkiem.

Pokój w hotelu Regent/fot. MM

Agenci Nekery zwiedzili pokoje typu: classic, deluxe king z dwoma łóżkami, apartament dyplomatyczny (120 metrów kwadratowych), apartament junior (50 mkw), apartament executive (68 mkw) i superior. W pokojach o podwyższonym standardzie znajdują się ekspresy do kawy Nespresso, goście mają też dostęp do klubu znajdującego się na 5. piętrze. Ze względu na sytuację epidemiczną klub jest jednak obecnie zamknięty.

Niedaleko Regenta, po drugiej stronie Alei Ujazdowskich, znajduje się trzygwiazdkowy hotel Belwederski. Jego niewątpliwą zaletą jest dogodne położenie, blisko Belwederu i Łazienek Królewskich oraz cena – w ofercie Nekery nocleg ze śniadaniem kosztuje 109 zł. Śniadanie jest serwowane do pokoju przez firmę cateringową. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli pokój standardowy (może być jedynką bądź dwójką), apartament z widokiem na rosyjski ośrodek kultury i ambasadę, studio i „jedynkę”.

Pokój w hotelu Belwederski/fot. MM

Inny obiekt noclegowy, ale wart odwiedzin i polecania klientom, to mieszczący się przy ulicy Smolnej apartamentowiec Chopin Boutique B&B. 34 pokoje o różnej wielkości znajdują się w starej pięciopiętrowej kamienicy w samym centrum stolicy. Każdy z pokoi ma swoją nazwę, każdy ma swój niepowtarzalny styl. Mamy więc pokój Maria Walewska, mamy pokój Generałowa z wejściem do łazienki przez szeroką szafę, pokój jednoosobowy o nazwie „Kuchnia” mieszczący się w dawnej kuchni.

Lobby obiektu Chopin/fot. AG

Absolutnym przebojem jest taras ze stolikami mieszczący się na dachu. Widać stąd całą panoramę Warszawy, z wieżowcami stołecznego city.
Na parterze mieści się salon, w którym codzienne od 2009 roku o 19:30 odbywają się kameralne koncerty. Prezentowane są dzieła Fryderyka Chopina w interpretacjach wybitnych, głównie młodych pianistów. Salon Chopina na Trip Advisor zajmuje czołowe miejsce.

Panorama Warszawy z tarasu na dachy/fot. AG

Obiekt zupełnie od zwiedzanych poprzednio hoteli, ale idealny dla klientów indywidualnych.

Pierwszy dzień zwiedzania Warszawy zakończyliśmy w restauracji “Bazyliszek” na Rynku Starego Miasta. W menu: rosół, kaczka i sznycel. Jak to na dobrych study tourach impreza po kolacji przeniosła się do hotelu Marriott Courtyard, gdzie uczestnicy nocowali. I tam też było miło…

Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali klasyczną, lewobrzeżną Warszawę (m.in. Łazienki Królewskie, Trakt Królewski, kolejne hotele warszawskie) i przejechali do kompleksu Suntago pod Mszczonowem.

Study tour agentów Nekery zorganizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Wnętrze pokoju Maria Walewska/fot. AG
Nekera zwiedza Mazowsze/fot. archiwum Nekery
Drzwi pokoju M.Walewska/fot. AG
Marzena Markowska (WaszaTurystyka.pl) i Artur Rezner (Nekera)/fot. AG
Tablica na budynku dawnej zajezdni tramwajów konnych/fot. AG
Na jednym z podwórek praskich/fot. AG
Oryginalna studzienka telekomunikacyjna/fot. AG
Agenci Nekery na Pradze/fot. AG
Zwiedzamy Pragę/fot. AG
Na praskiej ulicy/fot. AG
W Centrum Kopernika/fot. AG
Cześć wodna wystawy/fot. AG
Wystawa o rowerach/fot. AG
Próba lewitacji/fot. AG
Most magnetyczny/fot. AG
Grzeje?/fot. AG
Ciekawe co to?/fot. AG
Marzena Markowska rules/fot. AG
Jazda po pijaku/fot. AG
Siłowanie się na rękę/fot. AG
Hotel Regent/fot. MM
Apartament w hotelu Regent/fot. MM
Jeden z pokoi hotelowych/fot. MM
Agenci Nekery zwiedzają hotel Belwederski/fot. MM

Bydgoszcz i Toruń na trasie objazdu agentów Nekery