Corendon w Polsce z nową propozycją dla biur podróży

Zwiększenie obecności w Polsce, otwarcie nowych połączeń oraz zaproponowanie touroperatorom mniej ryzykownych opcji kontraktów – to cele Corendon Airlines na najbliższy czas. Przewoźnik zorganizował w Warszawie spotkanie dla branży, by lepiej poznać obecnych i potencjalnych partnerów.

Dobra koniunktura w sprzedaży imprez turystycznych do Turcji sprawia, że Corendon ma duże nadzieje związane z Polskim rynkiem. W 2020 roku założona przez tureckich biznesmenów firma planuje wysłać do swojej ojczyzny ok. 150 tys. Polaków, dodając w sezonie letnim dwa samoloty czarterowe i wchodząc na rynek pakietów dynamicznych.

Rozszerzenie portfolio

Corendon interesuje się również innymi kierunkami – Grecją (na lato 2020) i Hiszpanią. Obecnie z Polski operuje 7 samolotów czarterowymi i 15 regularnymi, proponując połączenia z Warszawy, Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia. Polecieć można do Antalyi, Heraklionu i na Rodos. Współpracuje m.in. z TUI Poland, Wezyrem, Rainbow.

„Chcemy być bardziej rozpoznawalni w Polsce, znać osobiście ludzi z branży, stąd pomysł na zorganizowanie wspólnego wieczoru. Mamy więcej propozycji i opcji – touroperatorzy będą mogli wybrać kontrakty obarczone mniejszym lub większym ryzykiem. Interesują nas też pakiety dynamiczne, sprzedaż biletów online klientom. Jesteśmy obecni w systemach MerlinX, Blue Vendo, będziemy stopniowo dodawali kolejne połączenia” – mówił Yıldıray Karaer, założyciel i prezes Corendon Airlines.

Elastyczny produkt

Corendon to grupa, w której znajdują się zarówno tureckie Corendon Airlines, jak też siostrzane spółki – holenderska Corendon Dutch Airlines oraz latające pod maltańską banderą Corendon Airlines Europe. Linie lotnicze działają od 15 lat, początkowo – w 1997 roku – spółka Corendon zajmowała się organizowaniem imprez turystycznych. Do grupy należą też hotele w Amsterdamie, Turcji, na Ibizie i Karaibach, działające pod marką Corendon Hotels & Resorts.

„Naszą dewizą jest elastyczność, nie koncentrujemy się tylko na jednym typie produktu. Operujemy zarówno blockami, pełnymi czarterami, jak też kierujemy ofertę bezpośrednio do klienta. Z uwagi na doświadczenie w biznesie zdajemy sobie sprawę, że działalność touroperatorska niesie ze sobą ogromne ryzyko – samoloty i hotele na gwarancjach to trudny produkt. Dlatego chcemy dać touroperatorom więcej możliwości” – mówi Alpaslan Unsal, przedstawiciel Corendona w Polsce.

Ryzyko wedle potrzeb

„W zależności od potrzeb organizatorzy będą mogli podpisać mniej lub bardziej ryzykowne kontrakty, oczywiście różniące się ceną. Te na gwarancji, korzystniejsze cenowo, trzeba sprzedać samodzielnie. Ale damy też możliwość wykupienia miejsc, które w razie kryzysu będzie można na pewnych warunkach zwrócić. Oczywiście to drożej kosztuje, ale generuje mniejsze ryzyko, sądzę więc, że będzie zapotrzebowanie na taką propozycję” – dodaje.

Działania wizerunkowe

Jak zaznacza Melih Pazarlioglu, e-commerce manager Corendona, firma planuje również zwiększenie obecności medialnej na polskim rynku. Chodzi zarówno o kampanię cyfrową: social media, AdWords, pozycjonowanie, remarketing, jak też o działania PR.

Wstępem do tych działań był wieczór w hotelu Sofitel Victoria, na którym polska branża miała okazję spotkać się z prezesem Yıldırayem Karaerem oraz pracownikami Corendona. Agenci turystyczni, touroperatorzy, przedstawiciele lotnisk, firm dostarczających oprogramowanie do rezerwacji, bawili się wspólnie na koncercie holenderskiej gwiazdy soul, Steffena Morrisona i jego zespołu.

{gallery}9270{/gallery}