Dobre stoisko połową sukcesu targowego
Stoisko targowe to więcej niż wizytówka firmy. Pomaga zareklamować markę, świadczy o profesjonaliźmie wystawcy i jego podejściu do klientów, powinno być zaproszeniem do współpracy.
Niezależnie od branży, w której działamy targi są wydarzeniem, na których nasza obecność jest konieczna z kilku powodów. Po pierwsze – warto na nich zaprezentować swoją ofertę i najnowsze propozycje współpracy. Po drugie – warto poznać najnowsze trendy w branży i pomysły konkurencji. Po trzecie – to najlepsza okazja, by spotkać się nie tylko z potencjalnymi klientami, ale i partnerami.
Z tych względów bardzo ważne jest, by nasze stoisko było nie tylko dobrze widoczne i wyróżniające się od innych, ale by było przyjazne dla wizytujących i dobrze kojarzące się naszą marką.
Projekt łączący funkcjonalność z wyglądem
Stoisko nasze, niezależnie od wielkości, powinno być schludne, perfekcyjnie zaplanowane, funkcjonalne. Powinno na nim być miejsce i na prezentację produktów (broszur reklamowych, folderów, ekranu z filmami promocyjnymi itp), jak na spotkanie z gośćmi. I tutaj pojawia się problem aranżacji. Inaczej wyglądać będzie stoisko z branży spożywczej, inaczej z turystycznej, jeszcze inaczej stand jubilerski. Projekt stoiska należy powierzyć doświadczonym profesjonalistom. Oni najlepiej dobiorą akcenty dobierając je do rodzaju targów (lub eventu), oczekiwać, możliwości adaptacyjnych w danym obiekcie targowym.
Projektowanie stoisk w ostatnim czasie wyróżniają dwa główne trendy: minimalizm i styl ”biznatyjski”. Ten pierwszy uchodzi za nowoczesny, opiera się na badaniach gustów publiczności, trendach. Ten drugi ma za zadanie głównie zaszokować widza, odróżnić stoisko od innych.
Lokalizacja stoisk targowych
Równie ważne jak wygląd stoiska jest jego lokalizacja. O to musimy zadbać sami jak najwcześniej. Praktycznie w momencie podjęcia decyzji o wzięciu udziału w targach, powinniśmy dobrać jak najlepsze miejsce do prezentacji naszej firmy. Generalnie uważa się, że najlepszymi miejscami są te na początku (trzecie, czwarte od przy głównego wejścia) lub w centralnym miejscu targów. Stanowiska na końcu są rzadziej odwiedzane (goście są już na ogół zmęczenie i trudno przyciągnąć ich uwagę), podobnie ma się sytuacja z lokalizacjami na uboczu, w oddalonych korytarzach.
Czym może przyciągnąć nasze stoisko? Pamiętajmy, że chcemy dotrzeć z grubsza do dwóch grup zwiedzających targi: pierwszej czyli znających naszą firmę, szukających tego konkretnego stoiska oraz tych, którzy o nas jeszcze nic nie słyszeli i których warto szczególnie zaprosić.
Stoisko więc powinno być widoczne z dużej odległości. Można to osiągnąć stosowaniem odpowiednich barw kojarzących się z naszą marką, ale i zachęcających do wybrania akurat naszego stoiska. Nie może to być radosna pstrokacizna, raczej kolory stonowane, nie męczące oczu. Wyjątkiem mogą być stoisko firmy, które chce przyciągnąć dzieci lub młodzież traktującą wszystko „na luzie”. Kontrahenci i ewentualni partnerzy preferują spokojny dobór barw – nie więcej niż trzy kolory, wyraźne logo firmy.
Wykończenie i profesjonalny montaż
Ważne jest też symboliczne oddzielenie części prezentacyjnej od części spotkaniowej. W tej pierwszej najważniejsza jest lada, standy z miejscem na broszury, foldery. Ta druga musi być funkcjonalna – skoro zapraszamy gości na rozmowę, muszą oni mieć gdzie wygodnie usiąść. Jeśli przewidujemy, że ważna część prezentacji oferty przebiegać będzie właśnie podczas rozmowy przy stoliku, zadbajmy o mini poczekalnie dla następnych chętnych. Dobrym rozwiązaniem jest urządzenie kącika kawowego (z dodatkową osobą serwującą napoje).
Wrażeniu dobrej atmosfery i zaufania do profesjonalizmu sprzyja również dobre oświetlenie stoiska, odpowiednia ilość materiałów promocyjnych, (ewentualnych próbek produktów).
Projekt naszego stoiska i wizja jego funkcjonowania w określonej przestrzeni to jedno, ale nie mniej zależy od montażu na miejscu. Każdy projekt musi mieć zapewniony równie perfekcyjny montaż stoisk targowych. Powinien on być wykonany szybko, sprawnie, bez żadnych uchybień w stosunku do projektu i w pełni przystający do naszych wyobrażeń. Stawiając na na profesjonalne stoisko nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek najmniejsze niedoróbki (krzywo zawieszony wieszak, za mała liczba gniazdek lub krzeseł). Dlatego warto zarówno projekt stoiska, jak i jego montaż powierzyć profesjonalistom. Koszt zostanie zwrócony przez sukces targowy, bo połową jego jest perfekcyjne stoisko właśnie.
Artykuł zewnętrzny
POWIĄZANE WPISY
17 stycznia 2025
Plany promocyjne Warszawy na 2025 rok
W nadchodzącym roku promocja Warszawy będzie skoncentrowana przede wszystkim na…
0 Komentarzy5 Minuty
17 stycznia 2025
Egzotyczne wakacje: Malediwy czy Dominikana?
Malediwy i Dominikana to tropikalne kierunki urlopowe, które mają ze sobą wiele…
0 Komentarzy5 Minuty
15 stycznia 2025
„C the Unseen” – Chemnitz Europejską Stolicą Kultury 2025
Na pytanie, jak nazywa się miasto na C leżące na wschodzie Niemiec, odpowiedź powinna być…
0 Komentarzy4 Minuty
14 stycznia 2025
Turystyka w 2025 roku – co nas czeka?
Poznaj trendy w turystyce na 2025 rok: dynamiczne pakietowanie, AI i zintegrowane…
0 Komentarzy3 Minuty
13 stycznia 2025
W poszukiwaniu świątecznych tradycji Mazowsza
Świąteczny czas na Mazowszu z początku XX wieku, to czas licznych wróżb i obyczajów,…
0 Komentarzy7 Minuty
9 stycznia 2025
Wakacje.pl partnerem Gali Waszej Turystyki
Wakacje.pl będą partnerem czwartej edycji Gali Waszej Turystyki. Wydarzenie odbędzie się…
0 Komentarzy2 Minuty
9 stycznia 2025
Sykon w gronie partnerów Gali Waszej Turystyki
Sykon – specjalista w tworzeniu nowoczesnych systemów rezerwacyjnych dla biur podróży –…
0 Komentarzy2 Minuty
28 grudnia 2024
100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2024
Po raz dziewiąty ogłaszamy Listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce –…
0 Komentarzy87 Minuty
20 grudnia 2024
Certyfikaty POT: najlepsze produkty turystyczne 2024 roku
Złoty Certyfikat POT dla Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, Morskie Centrum Nauki…
0 Komentarzy3 Minuty