Dodatkowe opcje w Air France i KLM
Za dodatkową opłatą klient może m.in. zamówić specjalne danie, przenieść się do kabiny o wyższym standardzie (tzw. upgrade lub podwyższenie klasy przelotu), albo w tańszej opcji – dopłacić do miejsca z większą przestrzenią na nogi. Z myślą o osobach, których plany mogą ulec zmianie, stworzono również możliwość wyboru modyfikowanego biletu oraz opcję „czas do namysłu”.
Czas do namysłu
Rezerwując bilet na stronie Air France lub KLM w wariancie „time to think” („czas do namysłu”) za niewielką opłatą (5-15 euro) klient może zabezpieczyć sobie rezerwację biletu w danej cenie bez konieczności dokonywania płatności od razu. Zyskuje w ten sposób 7 dni na zastanowienie i uiszczenie opłaty. Opcja dotyczy przelotów na wszystkich trasach i wszystkich klas. Natomiast dzięki „flexibility” płaci z góry (14 euro) za możliwość zmiany daty lotu a nawet celu podróży. Opcja pozwala na 3 bezpłatne zmiany i dotyczy przelotów europejskich KLM kupowanych na stronie www.klm.pl.
Catering
W Air France wklasachEkonomicznej i Premium Economyna rejsach międzykontynentalnych z Paryża poza standardowym posiłkiem w cenie biletu, do wyboru mamy jedno z 4 dań z menu „a la carte”: Kuchnia Włoska, Owoce Morza, Kuchnia Francuska oraz Wybór Lenôtre (w cenie od 12 do 28 euro). Można je zamówić za pośrednictwem strony www.airfrance.pl. Na wszystkich lotach międzykontynentalnych z wylotem z Paryża oprócz lotów do: Ammanu, Bangalore, Damaszku, Delhi, Montrealu, Bombaju i Toronto. Dodatkowo posiłki „Kuchnia Francuska”, „Owoce Morza” oraz „Kuchnia Włoska” są dostępne na lotach do Paryża z: Cayenne, Fort-de-France, Pointe-à-Pitre oraz Saint-Denis (Reunion).
Z kolei pasażerowie Klasy Pierwszej i Biznes mogą bezpłatnie wybrać jedną z aż 6 propozycji: Kuchnia Tajska, Tradycyjna Chińska, Indyjskie Dania z Ryżem, Wybór Owoców Morza, Koreańskie Smaki, Japońskie Pyszności (dostępne na lotach międzykontynentalnych z Paryża do: Nowego Jorku, Los Angeles, Tokio, Singapuru, Szanghaju i Seulu).
Natomiast KLM oferuje swoje dania „a la carte” aktualnie na 3 trasach z Amsterdamu, do Abu Dhabi, Limy i Nairobi. Od początku 2015 roku planowane jest wznowienie tej usługi również na pozostałych trasach międzykontynentalnych KLM (za wyjątkiem Toronto i Tel Awiwu). Do wyboru w menu „a la carte” są: Indyjskie Dania z Ryżem, Kuchnia Włoska, Japońskie Pyszności, Wybór Kapitana oraz Szampańskie Smakołyki w cenie od 12 euro do 25 euro. Istnieje także możliwość rozliczania się za pomocą Mil Flying Blue. Posiłki z menu „a la carte” można zamawiać za pośrednictwem strony www.klm.pl poprzez „Moja Podróż” (nie później niż 48 godziny przed wylotem) lub w czasie odprawy online (co najmniej 24 godziny przed wylotem).
Komfort podróży
W ofercie Air France, jak i KLM, na wyróżnienie zasługuje również możliwość wykupienia różnych typów miejsc specjalnych: z większą przestrzenią na nogi, w rzędzie dla 2 osób, przy wyjściu awaryjnym itp. Dopłata do biletu może wynieść od 10 do 160 euro, w zależności od trasy przelotu i typu miejsca. Za niektóre miejsca specjalne można płacić także Milami Flying Blue.
Przy lotach w Klasie Ekonomicznej na większości tras europejskich KLM, bagaż rejestrowany podlega opłacie. Za lot w jedną stronę wynosi ona 15 euro (przy wcześniejszej opłacie online) i 30 euro przy płatności dokonanej na lotnisku.Istniejetakże możliwość rozliczania się Milami Flying Blue. Dodatkowych kosztów za bagaż rejestrowany nie ponoszą członkowie Flying Blue na poziomie Silver, Gold, Platinum, a posiadacze kart podstawowych Ivory otrzymają 50% zniżkę.
Na lotach w Air France w Europie klient nie płaci za bagaż rejestrowany (1 szt. do 23 kg), o ile pasażer ma bilet w taryfie innej niż „MINI”. Na rejsach międzykontynentalnych Air France i KLM pasażer Klasy Ekonomicznej może zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu w cenie biletu. Nadbagaż można przewieźć za dodatkową opłatą (od 15 euro za sztukę). Przy wcześniejszej opłacie online na stronie przewoźnika czy w biurze podróży (nie później 48 godziny przed wylotem) – obowiązuje zniżka (od 20% do 50 proc.) w stosunku do ceny oferowanej na lotnisku.
Upgrade klasy podróży
Zarówno w Air France, jak i KLM można dopłacić za podwyższenie kabiny przelotu (tzw. upgrade). Tak więc,pasażer z biletem w Klasie Ekonomicznej może wykupić upgrade do Klasy Biznes na rejsach międzykontynentalnych i w Europie. Upgrade jest możliwy zgodnie z warunkami taryfy i w ramach dostępności miejsc w wyższej kabinie.
Na lotniskach
Warto także wspomnieć jeszcze o możliwości wykupienia wstępu do poczekalni biznesowych Air France i KLM na świecie, które standardowo są bezpłatne dla pasażerów Klasy Biznes oraz posiadaczy kart Flying Blue Platinum i Gold. Z business lounge mogą skorzystać również posiadacze kart Flying Blue Silver i Ivory, jeśli wniosą dodatkową opłatę (od 25 euro w górę, w zależności od poczekalni). Ponadto Air France oferuje możliwość zakupu specjalnej asysty na lotnisku (Personal Airport Services), aby zapewnić sobie dodatkowy komfort przy wylocie/przylocie lub podczas przesiadki na lotnisku im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu (cena od 150 euro). Natomiast pasażerowie linii Air France w Klasie Biznes na wybranych rejsach międzykontynentalnych, którzy wylatują z/przez paryskie lotnisko, mają również możliwość wykupienia pakietu usług typu „concierge” dedykowanego pasażerom Klasy Pierwszej. W jego skład wchodzą między innymi: indywidualna asysta przy odprawie, bagażu i wszelkich formalnościach, wstęp do ekskluzywnego saloniku La Première, dedykowana trasa transferu, dowóz pasażera limuzyną do samolotu po płycie lotniska itp. (cena wynosi 300 euro lub 40 000 Mil Flying Blue).
POWIĄZANE WPISY
20 grudnia 2024
Lotnisko Rzeszów-Jasionka zainwestuje ponad 50 mln zł w infrastrukturę i technologie
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka pozyskał ponad 31 mln zł dofinansowania z funduszy…
0 Komentarzy2 Minuty
20 grudnia 2024
PPL i POT będą wspólnie promować polską kulturę i turystykę
PPLS.A. i POT podpisały porozumienie o wspólnej promocji Polski na arenie…
0 Komentarzy3 Minuty
20 grudnia 2024
Grupa eSky prezentuje aplikację eSky 3.0. Personalizowane oferty i elastyczne wyszukiwanie w jednym miejscu
Grupa eSky zaprezentowała zaktualizowaną wersję swojej aplikacji mobilnej eSky 3.0…
0 Komentarzy1 Minuty
18 grudnia 2024
Wizz Air rozszerza siatkę połączeń z Warszawy. Cztery nowe trasy w 2025 roku
Wizz Air ogłosił dalszy rozwój swojej bazy na warszawskim lotnisku Chopina. W czerwcu…
0 Komentarzy2 Minuty
17 grudnia 2024
Linie SAS wracają do Wrocławia. Loty do Kopenhagi w codziennej ofercie
Po kilkuletniej przerwie linie lotnicze SAS wracają do Portu Lotniczego we Wrocławiu,…
0 Komentarzy1 Minuty
17 grudnia 2024
Rekordowy listopad na lotnisku Rzeszów-Jasionka: ponad 76 tys. obsłużonych pasażerów
Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło w listopadzie ponad 76 tys. pasażerów, co…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2024
Michael Rousseau nowym przewodniczącym Rady Dyrektorów Generalnych Star Alliance
Michael Rousseau, prezes Air Canada, został nowym przewodniczącym Rady Dyrektorów…
0 Komentarzy2 Minuty
13 grudnia 2024
TAP Air Portugal uruchamia nowe połączenia do Los Angeles i Bostonu
TAP Air Portugal ogłosił nowe kierunki transatlantyckie, które wystartują w maju 2025…
0 Komentarzy2 Minuty
13 grudnia 2024
Lotnisko w Katowicach w listopadzie obsłużyło ponad 350 tys. pasażerów
Lotnisko w Katowicach zamknęło listopad z wynikiem ponad 351 tys. obsłużonych pasażerów.…
0 Komentarzy2 Minuty