Dolny Śląsk Rowerem – nowoczesny sposób na promocję regionu
Strona i aplikacja Dolny Śląsk Rowerem to modelowe narzędzie promocji województwa poprzez łączenie potencjału lokalnych środowisk rowerowych.
Dolny Śląsk to świetny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Każdy rowerowy turysta znajdzie tu coś dla siebie: miłośnicy przyrody i terenów nizinnych Dolinę Baryczy i Bory Dolnośląskie, kolarze szosowi trasy znane z etapów Tour de Pologne, a preferujący rowery górskie – największą w Polsce sieć single tracków i górskich szlaków ze wspaniałymi widokami.
Jak używać aplikacji Dolny Śląsk Rowerem
Przewodnikiem po istniejących trasach jest strona internetowa i aplikacja Dolny Śląsk Rowerem, której twórcą i operatorem jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Aplikacja powstała dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Zawiera szczegółowe opisy ponad 200 propozycji rowerowych wycieczek po regionie wraz ze śladami GPX do pobrania oraz funkcją geolokalizacji, pozwalającą na orientację w terenie i zgłoszenie DOT problemów na trasie. Użytkownicy znajdą tu opisy regionów pod kątem rowerowych atrakcji oraz blog z informacjami o ciekawych wydarzeniach. Korzystając z filtrów, mogą wybrać typ wycieczki, dystans, stopień trudności oraz dopasować trasę do rodzaju roweru, którym chcą pojechać.
Trasy sprawdzone przez DOT
Do prezentacji wybrano szlaki wytyczone i oznakowane w terenie przez lokalne samorządy, które przejechał i sprawdził przedstawiciel DOT-u. Idąc za nowymi trendami (bikepacking, kolarstwo romantyczne), wprowadzane są stopniowo także propozycje nowych wycieczek, tylko ze śladem GPX w opisie.
„Chętnie zamieścimy propozycje nowych wycieczek przygotowane przez gminy, samorządy i aspirujących influencerów” – mówi Jakub Feiga, dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. – „Poddamy je oczywiście weryfikacji pod kątem jakości opisów i atrakcyjności. Przyświeca nam idea, by Dolny Śląsk Rowerem stał się wraz z naszymi stronami w social mediach hubem skupiającym osoby zainteresowane odkrywaniem Dolnego Śląska na dwóch kołach. Wprowadziliśmy także funkcję osadzania, czyli embedowania tras na stronach, żeby np. samorządy lub przedsiębiorcy mogli skorzystać z naszych zasobów i zaprezentować bezpłatnie opisy wycieczek ze swoich okolic na własnych stronach. Współpraca z samorządami, nie tylko członkami Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, wspólne działania promocyjne i stworzenie wojewódzkiej oferty to przyszłość tego projektu” – dodaje Feiga.
#ZnajdźSwojąTrasę
Działania te idealnie wpisują się w kampanię Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego #ZnajdźSwojąTrasę, której celem jest promocja turystyki rowerowej w regionie. W jej ramach powstała seria spotów promujących aktywną turystykę oraz najpiękniejsze miejsca Dolnego Śląska, w tym spot wyróżniony pierwszą nagrodę w kategorii Eco Tourism w konkursie XVII Festiwalu FilmAT 2022. Zarówno kampania promocyjna, jak i nagrodzony film „Dolny Śląsk #ZnajdźSwojąTrasę” wpisują się we współczesne trendy aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Coraz popularniejsza turystyka rowerowa smakuje jeszcze lepiej, jeśli dodamy do niej piękno przyrody i licznych zabytków Dolnego Śląska.
Spójna promocja turystyki rowerowej
Celem projektu Dolny Śląsk Rowerem jest przekierowanie zainteresowanych tą formą rekreacji do właściwego miejsca na mapie Dolnego Śląska, a w przyszłości prezentacja rekomendowanych miejsc noclegowych i obiektów przyjaznych rowerzystom, czyli spełniających przyjęte przez Dolnośląską Organizację Turystyczną kryteria.
„Działania pod marką Dolny Śląsk Rowerem doskonale skupiają aktywność lokalnych środowisk rowerowych i prezentują je pod wspólną marką regionalną. Znajdzie się w nich również miejsce na prezentację największego projektu rowerowego w regionie, czyli Cyklostrady Dolnośląskiej. Będzie to sieć tras długodystansowych prowadzących przez całe województwo. Pierwsze odcinki są już oddawane do użytku, a projekt Dolny Śląsk Rowerem jest przygotowany, aby na bieżąco wprowadzać je na portal, dzięki czemu mieszkańcy województwa i turyści będą mieli do nich na bieżąco dostęp” – mówi Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Artykuł sponsorowany
POWIĄZANE WPISY
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Z Gniezna do Warszawy. Nowa wystawa „1025. Narodziny Królestwa” już otwarta
W nowoczesnym gmachu Muzeum Historii Polski w Warszawie 14 listopada odbył się uroczysty…
0 Komentarzy1 Minuta
19 listopada 2024
MROT kontynuuje akcję promocyjną #PamięćiHistoria
Listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad historią oraz pamięcią narodową, stał się…
0 Komentarzy3 Minuty
14 listopada 2024
Prywatny koncert Marzeny Markowskiej do wylicytowania na IV Gali Waszej Turystyki
Już 10 stycznia 2025 roku w warszawskim Hotelu Renaissance odbędzie się IV Gala Waszej…
0 Komentarzy1 Minuty
13 listopada 2024
Sara Binmahfoodh: Chcemy zmienić postrzeganie Arabii Saudyjskiej. Najlepszym sposobem na to jest podróż
Arabia Saudyjska cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Budzi…
0 Komentarzy9 Minuty
12 listopada 2024
Otwarte zgłoszenia udziału w aukcji charytatywnej na Gali Waszej Turystyki. Włącz się i pomagaj
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 10 stycznia 2025 roku…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Miejsca, gdzie jesień na Mazowszu wygląda najpiękniej
Wprawdzie o wakacjach zdążyliśmy już zapomnieliśmy, ale Mazowsze w jesiennej szacie też…
0 Komentarzy7 Minuty
7 listopada 2024
Jesień w Olsztynie: historia, smaki i szlaki pełne barw
Olsztyn jest kameralnym miastem, które szczególnie w sezonie letnim tętni życiem.…
0 Komentarzy7 Minuty
5 listopada 2024
Save the date! IV Gala Waszej Turystyki już 10 stycznia 2025
Redakcja portalu WaszaTurystyka.pl ma zaszczyt zaprosić na IV Galę Waszej Turystyki,…
0 Komentarzy2 Minuty