Druskienniki i Birsztany – litewskie uzdrowiska na wyciągnięcie ręki

fot. JS

O uzdrowisku w Druskiennikach słyszał niemal każdy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również Birsztany. Do obu miejsc można łatwo i szybko dostać się samochodem, a do Druskiennik można dojechać bezpośrednio autobusem Flixbus.

Oba uzdrowiska słyną z zasłużonej reputacji i tradycji w zakresie leczenia sanatoryjnego. Sprzyja temu klimat, wody mineralne i lecznicza borowina. Te naturalne czynniki miejscowi specjaliści potrafią umiejętnie łączyć z nowoczesnymi technologiami, innowacyjnym sprzętem oraz masażem, kinezyterapią czy terapią zajęciową. Te kompleksowe działania pomagają kuracjuszom w szybkim odzyskiwaniu, utrzymywaniu i poprawie zdrowia.

fot. JS

Sanatoria EGLES: tradycja i nowoczesność

„Sanatoria EGLES” z ponad 50-letnim doświadczeniem posiada obiekty zarówno w Druskiennikach, jak i Birsztanach. Instytucja ta dostrzega potencjał polskiego rynku i podejmuje działania na rzecz przyciągnięcia większej liczby polskich turystów i kuracjuszy. Na kilkudniowy study tour zaproszono przedstawicieli Oddziału Mazowieckiego Polskiej Izby Turystyki.

fot. JS

Birsztany: uzdrowisko w centrum miasta

Zaczynamy od sanatorium EGLE w Birsztanach. To obiekt w samym centrum miasta, ale w przepięknym otoczeniu sosnowych lasów. Cały kompleks to cztery połączone ze sobą budynki sanatoryjne w najwyższym standardzie. Imponuje znakomity zespół basenów i saun a dodatkowo SPA, pawilon z wodą mineralną, kawiarnie, sale konferencyjne, miejsca zabaw dla dzieci, fitness, strefy rekreacyjne, a na zewnątrz korty tenisowe.

Sanatorium EGLE w Druskiennikach to małe miasteczko uzdrowiskowe oferujące usługi w trzech różnych kategoriach jakościowych i cenowych: standard, economy i komfort. Kompleksy basenów, lecznice, pawilony z wodą mineralną, kawiarnie, sale konferencyjne, pokoje zabaw dla dzieci, fitness, ścieżka refleksoterapeutyczna, ogród ziołowy, korty tenisowe i boiska to tylko niektóre z atrakcji.

Ślady polskiej historii

Same Druskienniki to dla Polaków miejsce niemal magiczne. Był to ulubiony kurort Marszałka Piłsudskiego – wiele się mówi o jego relacjach z tutejszą lekarką dr Eugenią Lewicką. Można też znaleźć wiele polskich pamiątek. Miasteczko zachwyca także unikalnymi elementami małej architektury oraz zadbanymi parkami i polami kwiatów.

I niespodzianka dla narciarzy – znajduje się tu jeden z najciekawszych stoków narciarskich na świecie.

Snow Arena – to całoroczny sztuczny stok narciarski, jedyny w swoim rodzaju kompleks atrakcji zimowych pod dachem. Hala o powierzchni 8 hektarów wyposażona jest w kilka tras przeznaczonych dla narciarstwa zjazdowego i snowboardu, w tym trasę na zewnątrz.

fot. JS

Aquapark Druskienniki: wodne atrakcje na najwyższym poziomie

Aquapark Druskienniki to kompleks o powierzchni 30 tys. m² z hotelami, wieżą z sześcioma zjeżdżalniami, basenami, jacuzzi, morską falą, górską rzeką, biczami wodnymi i strefą rozrywek dla dzieci. Część atrakcji przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia. Strefa saun oferuje programy łaźniowe z wykorzystaniem miodu, soli z Morza Czarnego i aromatów, a w weekendy odbywają się programy dla naturystów.

Dodatkowe atrakcje i litewska gościnność

Tego typu atrakcji jest na miejscu mnóstwo – wymienię tylko rejs statkiem po rzece Niemen, czy grającą fontannę. Do tego dochodzi znakomita kuchnia i tradycyjna litewska gościnność.

Według otrzymanych informacji, goście z Polski w obiektach Sanatoria EGLES stanowią ok. 10 proc. Przyjazdy te koncentrują w okresie tzw. długich weekendów. Gospodarze dążą do zwiększenia liczby pobytów leczniczych, oferując biurom podróży atrakcyjne ceny i warunki współpracy.