Ekologiczne wypełniacze do paczek
Bardzo istotnym i jednocześnie dość niedocenianym elementem każdej paczki jest jej wypełnienie. Może mieć różne formy i być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane jest wypełnienie z papieru lub folii. Podstawowym zadaniem wypełniacza do paczek jest zapełnienie pustych przestrzeni pomiędzy opakowaniem, na przykład pudełkiem, a zawartością paczki. Dzięki temu towar nie przesuwa się nie uderza w ścianki opakowania, a dodatkowa warstwa amortyzuje uderzenia i wstrząsy.
Kolejną istotną zaletą wypełniaczy do paczek jest ich ciekawy wygląd – mogą służyć jako element ozdobnego opakowania, na przykład na prezent.
Wypełniacze do paczek świetnie uzupełniają paczkę. Jeżeli natomiast całą paczka (np. kartonowe pudełko) wykonana jest w przyjazny środowisku sposób, warto zastosować ekologiczny wypełniacz do paczki.
Jakie są rodzaje ekologicznych wypełniaczy do paczek?
Za ekologiczne i w pełni przyjazne środowisku możemy uznać wszystkie produkty wytworzone z wykorzystaniem surowców pochodzących z recyklingu, a taka mogące poddać się ponownej przeróbce. Wśród głównych rodzajów wypełniaczy można wyróżnić papierowe lub drewniane wióry, poduszki powietrzne oraz arkusze brązowego papieru. Każde z nich ma swoje zalety, warto więc poznać je bliżej. Wtedy wybór najbardziej odpowiedniego wypełnienia do paczki okaże się prosty.
Brązowy papier pakowy
Najtańszym i najprostszym rodzajem wypełnienia może być papier pakowy. Standardowo jest używany do owijania nim różnych przedmiotów, może służyć także jako opakowanie do wysyłki. Jeżeli pocięte lub porwane fragmenty grubego, brązowego papieru zostaną zwinięte w kulki
Brązowy papier do pakowania jest bardzo uniwersalny i niedrogi, dlatego jest dość popularny w wielu firmach wysyłkowych oraz sklepach internetowych. Zastosowanie go jako ekologiczne wypełnienie do paczki może być dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy mamy pod ręką pewną ilość ścinków pozostałych po pakowaniu innych przedmiotów. Zamiast wyrzucić je, można więc takie niewielkie papierki wykorzystać.
Papier pakowy, szczególnie w odmianach o większej gramaturze (gruby papier pakowy) można także umieścić w paczce w celu oddzielenia od siebie różnych elementów o spłaszczonym kształcie, na przykład talerzy.
Papierowy wypełniacz z wiórów
Bardzo często w paczkach można spotkać ekologiczne wypełnienie z papierowych wiórków. Może mieć postać zakręconych “sprężynek” lub wydłużonych “włosów”. Oba rodzaje sprzedawane są na kilogramy, a w paczce znajdują się w splątanej formie. W ten sposób trzeba je też umieścić w paczce – jako skręcone ze sobą elementy. Dzięki temu zawartość paczki zyskuje bardzo dobrą ochronę, szczególnie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowym plusem jest zapewnienie pewnej izolacji termicznej, co okazuje się pomocne na przykład podczas transportu lub magazynowania butelek wina lub artykułów spożywczych.
Istotnym atutem, który jest charakterystyczny dla tego rodzaju papierowego wypełnienia paczek, jest jego świetny wygląd. Papierowe wiórki, nawet w podstawowym kolorze (białe, szare beżowe lub brązowe) robią wrażenie po otworzeniu paczki. Z tego względu często wykorzystuje się je jako element ozdobnej paczki, na przykład z prezentem lub produktem premium. Połączenie dobrej ochrony i estetycznego wyglądu sprawia, że papierowe wióry są więc chętnie wykorzystywane w trakcie przygotowywania prezentów na dowolne okazje – dla dzieci, rodziny, bliskich lub współpracowników.
Jeżeli wygląd ekologicznych, papierowych wypełniaczy pod postacią wiórów nie jest dość unikatowy , można zdecydować się na wybór jednego z wielu dostępnych kolorów. Wtedy paczka nabiera zupełnie nowego charakteru, stając się naprawdę wyjątkowa. Prezent otrzymany w tak przygotowanej paczce z pewnością ucieszy każdego odbiorcę. Kolorowe wypełniacze do paczek można dobrać pod względem wizualnym do zawartości ozdobnej paczki, upodobań obdarowanej osoby lub do kolorystyki danego przedsiębiorstwa. Aby jeszcze bardziej podkreślić niesamowity wygląd paczki wykorzystującej ten produkt, niektóre opakowania posiadają foliowe okienka, przez które widać fragment zawartości paczki.
Papierowe poduszki powietrzne
Gdy wielu przedsiębiorców, a także osób wysyłających paczki przekonało się, że stosowanie wypełniacza do paczek znacznie podnosi bezpieczeństwo zawartości przesyłki, producenci opakowań zaczęli tworzyć kolejne warianty wypełnień. Okazało się, że na rynku pojawiła się potrzeba zakupu tanich wypełnień, które dawałyby bardzo dobrą ochronę zawartości paczki. Okazuje się, że świetnie w tej roli sprawdzają się poduszki powietrzne. Zasada działania jest prosta – za amortyzację i absorpcję sił odpowiada powietrze zamknięte w szczelnym woreczku. Początkowo takie wypełniacze były wykonane z folii, będąc modyfikacją folii bąbelkowej. Po pewnym czasie, gdy coraz więcej osób zaczęło przykładać dużą wagę do ekologii, do sprzedaży trafiły papierowe poduszki powietrzne.
Airbagi wykonane z papieru dobrze spisują się w roli zabezpieczenia da kruchego towaru. Pewność, że zawartość przesyłki dotrze do adresata w nienaruszonym stanie jest dla każdego przedsiębiorcy bardziej wartościowa, niż koszt zakupu takiego ekologicznego wypełniacza. Ten produkt jest wykonany w 100% z papieru podlegającemu biodegradacji.
Który rodzaj ekologicznego wypełnienia do paczek wybrać?
Istnieje kilka sposobów zabezpieczenia zawartości przesyłki pocztowej za pomocą ekologicznego wypełnienia. Każdy jego rodzaj ma swoje zalety. Najtańszy i najbardziej dostępny jest brązowy papier pakowy. Najlepszą ochronę zagwarantuje papierowa poduszka powietrzna. Papierowe wióry nie są najtańszym wyborem, posiadają jednak znaczną przewagę nad pozostałymi rozwiązaniami – mają nietuzinkowy wygląd. Ze względu na ich charakter, warto użyć każdego ze wspomnianych typów wypełniaczy jako uzupełnienie ekologicznej paczki.
Przedsiębiorstwa i osoby, które często wysyłają paczki do klientów, rodziny lub znajomych, mogą zaopatrzyć się w zapas każdego rodzaju ekologicznego wypełniacza. Wtedy można stosować je naprzemiennie, w zależności od aktualnych potrzeb.
Jak przygotować ekologiczną paczkę?
Papierowy wypełniacz do paczek jest jednym z elementów eko-paczki. Aby przygotować całą paczkę tak, była w pełni neutralna dla środowiska, warto zastosować także inne jej elementy wykonane z papieru lub tektury.
Podstawową częścią ekologicznej paczki jest samo opakowanie. To w nim umieścimy zawartość, a także ekologiczne wypełnienie. Rolę opakowania często pełni kartonowe pudełko z materiału pochodzącego z recyklingu. Daje dobrą ochronę przed zniszczeniem – zarysowaniem, przedziurawieniem lub obiciem. Takie właściwości świetnie uzupełniają się z amortyzacją wstrząsów, którą zapewniają papierowe wypełniacze. Oznacza to pełną ochronę – w ten sposób warto pakować delikatne przedmioty. Ostatnim elementem naszej ekologicznej paczki jest taśma klejąca, która pozwoli na zamknięcie pudła. Do najbardziej ekologicznych artykułów tego typu należą papierowe taśmy pakowe z mocnym klejem kauczukowym.
Ekologiczne wypełniacze do kartonów NEOPAK
POWIĄZANE WPISY
17 stycznia 2025
Plany promocyjne Warszawy na 2025 rok
W nadchodzącym roku promocja Warszawy będzie skoncentrowana przede wszystkim na…
0 Komentarzy5 Minuty
17 stycznia 2025
Egzotyczne wakacje: Malediwy czy Dominikana?
Malediwy i Dominikana to tropikalne kierunki urlopowe, które mają ze sobą wiele…
0 Komentarzy5 Minuty
15 stycznia 2025
„C the Unseen” – Chemnitz Europejską Stolicą Kultury 2025
Na pytanie, jak nazywa się miasto na C leżące na wschodzie Niemiec, odpowiedź powinna być…
0 Komentarzy4 Minuty
14 stycznia 2025
Turystyka w 2025 roku – co nas czeka?
Poznaj trendy w turystyce na 2025 rok: dynamiczne pakietowanie, AI i zintegrowane…
0 Komentarzy3 Minuty
13 stycznia 2025
W poszukiwaniu świątecznych tradycji Mazowsza
Świąteczny czas na Mazowszu z początku XX wieku, to czas licznych wróżb i obyczajów,…
0 Komentarzy7 Minuty
9 stycznia 2025
Wakacje.pl partnerem Gali Waszej Turystyki
Wakacje.pl będą partnerem czwartej edycji Gali Waszej Turystyki. Wydarzenie odbędzie się…
0 Komentarzy2 Minuty
9 stycznia 2025
Sykon w gronie partnerów Gali Waszej Turystyki
Sykon – specjalista w tworzeniu nowoczesnych systemów rezerwacyjnych dla biur podróży –…
0 Komentarzy2 Minuty
20 grudnia 2024
Certyfikaty POT: najlepsze produkty turystyczne 2024 roku
Złoty Certyfikat POT dla Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, Morskie Centrum Nauki…
0 Komentarzy3 Minuty
20 grudnia 2024
Już cztery polskie regiony zostały wyróżnione przez Przewodnik Michelin
Zakończyła się selekcja lokali wyróżnionych przez znany i ceniony na świecie Przewodnik…
0 Komentarzy5 Minuty