Feel sLOVEni@ zaprasza biura z Polski na wirtualne targi 11 maja

Słowenia, to może być destynacja, która zyska w post-covidowej rzeczywistości. Ma silne argumenty, przekonamy się o tym na najbliższych wirtualnych targach już 11 maja.

To z czego słynie Słowenia: Bled, Postojna, Piran

Naturalnie Słowenia ma kilka prawdziwych asów w talii, by zainteresować polskiego turystę. Przepiękne malownicze jezioro Bled może z łatwością konkurować z podobnymi atrakcjami we Włoszech czy Szwajcarii.

Jeszcze większym hitem wydaje się kompleks jaskiń Postojna, przy nich nasze podziemne atrakcje jak Wieliczka czy Bochnia są naprawdę maleńkie. Postojna, to bez wątpienia jedyna w swoim rodzaju podziemna atrakcja w Europie.

Nadmorski Piran, to kolejna perełka Słowenii – malownicze miasteczko z zamkiem górującym nad rynkiem wydaje się wyjęte wprost z bajki. Kolejnym wielkim plusem jest tu możliwość zorganizowania jednodniowego wypadku do Wenecji. W okolicach Piranu wiele atrakcji znajdą też miłośnicy pieszych wędrówek i fani dwóch kółek.

Kuchnia i wino – Netflix napędza koniunkturę

Słowenia, to także doskonała kuchnia. Dodatkowo podawana w eleganckim i ekologiczny sposób. Fani kulinariów z pewnością śledzą nową produkcje Netflixa Chefs Table. W jej ramach szanse na pokazanie tego, co najlepsze uzyskała uznana w Słowenii Ana Ros. Z pewnością popularność serii przyciąganie do tego pięknego kraju kolejnych turystów spragnionych kulinarnych doznań.

Słowenia, to także wino, choć w Polsce szerzej nie znane, to jednak bez wątpienia warte poznania. Szczególnie, jeżeli możemy to zrobić odwiedzając rodzinną kameralną winnice. Warta rekomendacji jest np. winnica Hlebec położona tuż przy granicy z Chorwacją.

Promocji gastronomicznego produktu przysłuży się też projekt Slovenia European Region of Gastronomy 2021.

Zielona Słowenia – jedna z destynacji która naprawdę chce być eko

Słowenia zyska też z pewnością na trendzie do zrównoważonej turystyki. Sustainability i likwidacja śladu węglowego, to w Słowenii tematy wprowadzane w życie od lat. Teraz przyjdzie zebrać owoce wysiłku. Zapewne już wkrótce wiele światowych koncernów będzie wybierało na swoje wyjazdy incentive czy kongresy tylko destynacje spełniające wymagające kryteria eco. Słowenia nie będzie miała z tym problemu.

Szczególnie, że od lat przyświeca jej też specjalny szacunek i niejako kult wody. Słowenia wprowadziła też w życie Green Scheme of Slovenian Tourims ,w ramach którego odpowiednia atrakcje są certyfikowane pod kątem zgodności z podejście sustainabilitiy.

Kompaktowa Słowenia – w sam raz na (długi) weekend

Słowenia ma też jeszcze jedną zaletę. Mianowicie kompaktowość. Główne atrakcje można zwiedzić w zasadzie w ciągu kilku dni. Nie jest to też w żaden sposób męczące.

O tych i wielu innych zaletach Słowenii będziemy mogli posłuchać na specjalnym skierowanym do agentów/biur podróży z państw naszego regionu wirtualnym wydarzeniu targowym.

Odbędzie się ono 11 maja w godzinach 10-18.00. W imieniu organizatorów zapraszamy na nie biura podróży z Polski. Formularz rejestracyjny pod linkiem. Warto być na bieżąco z destynacją, która może się stać prawdziwą gwiazdą w post-covidowych eco czasach.