Hampton by Hilton na lotnisku w Balicach już otwarty

fot. archiwum Hampton by Hilton

Najnowszy krakowski hotel przywitał swoich pierwszych gości. Obiekt jest wyposażony w proekologiczne rozwiązania, takie jak oczyszczalnia i stacja uzdatniania wody, a także technologiczne udogodnienia, jak np. mobilna aplikacja do otwierania pokoi hotelowych.

Tereny sąsiadujące z lotniskiem w Balicach nieustannie rozwijają się jako strefa przemysłowa, w której swoje oddziały otwierają międzynarodowe i lokalne firmy. Dlatego w związku ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na miejsca noclegowe, zaledwie 500 metrów od krakowskiego portu lotniczego im. Jana Pawła II został otwarty hotel sieci Hampton by Hilton.
Obiekt świadczy swoje usługi od 30 marca.

Poszczególne etapy inwestycji oddawano do użytku terminowo, toteż otwarcie hotelu odbyło się bez jakichkolwiek opóźnień. Wnętrze tego siedmiokondygnacyjnego obiektu cechuje się kolorowymi, otwartymi przestrzeniami. Biuro projektowe Iliard Architecture & Interior Design, odpowiedzialne za projekt architektoniczny obiektu, stworzyło koncept w duchu “Heart of House”, w wysokim standardzie projektując strefy dla gości oraz pracowników. Idea ma na celu zwiększanie zadowolenia z pracy wśród obsługi hotelowej, a co za tym idzie, bezpośrednio wpływa na satysfakcję podróżnych.

Michał Całka, dyrektor hotelu, powiedział: „Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem jakie budzi hotel. Zaczęliśmy otrzymywać rezerwacje jeszcze na kilka miesięcy przed otwarciem. Od kilku dni realizujemy pierwsze bookingi i widzimy, że liczba odwiedzających będzie stale rosła. Hampton by Hilton Kraków Airport jest jednym z najbardziej innowacyjnych hoteli w Polsce. To doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą szybko dotrzeć do centrum miasta i jednocześnie spać 500 metrów od terminalu lotniska, aby nie spóźnić się na lot następnego dnia.”

Hotelowe lobby ma za zadanie prezentować się przytulnie, a duża przestrzeń zachęcać do spędzania w nim czasu i sprzyjać organizacji spotkań towarzyskich. Do dyspozycji gości oddano także restaurację o powierzchni 500 m2 oraz strefę fitness, którą zaprojektowano z użyciem żywych odcieni żółci i fioletu poprzeplatanych hasłami motywacyjnymi. Odważne kolory, wzorzyste desenie materiałów, tapet czy mebli to charakterystyczne punkty wystroju hotelowych miejsc wspólnych. Nowoczesne szczegóły, jak neony lub grafiki nawiązujące do Krakowa, pokoje otwierane cyfrowym kluczem za pomocą mobilnej aplikacji – wszystko to wpisuje się w aktualne, światowe trendy, jednocześnie zachowując unikatowe, lokalne detale Krakowa.

Magdalena Kluba, Architekt prowadząca projekt z ramienia Iliard Architecture & Interior Design, podkreśliła: „Przestrzeń prywatna zachęca gości do wyciszenia i odpoczynku w wygodnych, jasnych pokojach i dużych łóżkach. W budynku zastosowano szereg nietypowych rozwiązań instalacyjnych. Dla przykładu, hotel zasilany jest w wodę pitną z własnej studni oraz wyposażony jest w stację uzdatniania wody. Posiada również przyjazną środowisku instalację tzw. wody szarej, czyli takiej która nadaje się w ograniczonym zakresie do powtórnego wykorzystania.”

Dyrektor firmy Appex Alliance Hotel Management, Augustinas Barauskas zaznaczyła: „Krakowski hotel przy lotnisku im. Jana Pawła II to bardzo udana inwestycja. Dzięki zastosowanym technologiom, goście otrzymają wszystko to, czego potrzebują, tyle że za niższą cenę. Nocleg tak blisko międzynarodowego terminalu lotniczego to oszczędność czasu przed wylotem oraz brak stresu związanego np. z opóźnionym dojazdem. W pobliżu znajduje się węzeł autostrady A4, co czyni lokalizację hotelu jeszcze bardziej atrakcyjną. To szybszy dojazd i łatwe połączenie z resztą Polski. W celu dotarcia do innych krajów Europy Środkowej i Zachodniej, podróżni często wybierają Kraków jako atrakcyjny przystanek przesiadkowy.”

Hotele odrabiają straty i stawiają na nowe obiekty