Kolejny Sejmik Turystyczny Mazowsza już pod koniec września

XI Sejmik Turystyczny województwa mazowieckiego odbędzie się w dnaich 25-26 września w w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w Łochowie. Głównymi tematami będą Slow Road i Slow Food.
Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego to cykliczne wydarzenie organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz jedenasty. Każdego roku biorą w nim udział m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu Mazowsza, organizacje pozarządowe działające na rzecz turystyki, a także przedstawiciele regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych.
Jednym z celów tegorocznego sejmiku będzie podsumowanie i rozszerzenie projektu SLOW ROAD – MAZOVIA EDITION. Pierwszego dnia obrad krakowska firma ESKADRA – główny organizator i realizator ogólnopolskiego projektu SLOW ROAD wystąpi z cyklem wykładów.
Tematyka drugiego dnia sejmiku będzie nawiązywała do popularnego obecnie trendu SLOW. Zaplanowano m.in. wystąpienia przedstawicieli magazynu i portalu KUKBUK, którzy opowiedzą o wyjątkowym jedzeniu i ludziach je wytwarzających oraz o tym jak skutecznie promować SLOW FOOD. Jednym z wykładowców będzie członek stowarzyszenia Hotele Historyczne w Polsce. Podpowie on, jak adaptować obiekty historyczne do celów hotelarskich, gastronomicznych czy rekreacyjnych.
Kulminacyjnym punktem tegorocznego sejmiku turystycznego będzie uroczysta gala, podczas której przyznane zostaną odznaki „Za Zasługi dla Turystyki”. Uhonorowane zostaną nimi osoby zasłużone dla rozwoju turystyki na Mazowszu. Uroczystość uświetni występ zespołu SinginBirds.
Przyjmowanie zgłoszeń do XI Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego rozpocznie się pod koniec sierpnia.
Współorganizatorami sejmiku są Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz powiat węgrowski.
Patronem medialnym jest portal WaszaTurystyka.pl
POWIĄZANE WPISY
19 grudnia 2025
2. edycja Dolnośląskiego Forum Turystyki Zrównoważonej: dziedzictwo i tożsamość regionu w centrum uwagi
Blisko 100 uczestników spotkało się 15 grudnia w Świeradowie Zdroju podczas 2. edycji…
0 Komentarzy5 Minuty
19 grudnia 2025
Voucher na prywatne lekcje tańca z gwiazdami TVN na licytacji charytatywnej Gali Waszej Turystyki 2026
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty
19 grudnia 2025
Mazury Zachodnie zimą – spokojna alternatywa dla zatłoczonych górskich kurortów
Mazury Zachodnie kojarzone są przede wszystkim z letnim wypoczynkiem nad jeziorami. Zimą…
0 Komentarzy4 Minuty
18 grudnia 2025
Turystyka bliska naturze. Lubuskie pasieki otwierają się na turystów
Turystyka ewoluuje w kierunku doświadczeń bliższych naturze i lokalnym tradycjom. Jednym…
0 Komentarzy4 Minuty
18 grudnia 2025
Egzotyczny obraz Zosi Markowskiej na licytacji charytatywnej Gali Waszej Turystyki 2026
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty
10 grudnia 2025
Mazowsze z nową strategią rozwoju turystyki biznesowej. MROT wyznacza kierunki dla branży MICE na lata 2026–2030
W Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca projekt…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
Air Astana spotkała się z branżą w Warszawie
Kazachskie Linie Lotnicze Air Astana zorganizowały 8 grudnia w Warszawie przedświąteczne…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
II Warszawskie Forum Turystyki i Rekreacji: nauka i praktyka o zarządzaniu turystyką w jednym miejscu
28 listopada 2025 roku w Warszawie odbyła się II edycja Warszawskiego Forum Turystyki i…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty










