Konkurs na najciekawsze produktu turystyczne Sopotu. Zgłoszenia do 6 grudnia

Konkurs „Sopockie Perły” promuje wyjątkowe miejsca, inicjatywy i projekty, które budują unikalny charakter Sopotu jako miejsca przyjaznego mieszkańcom oraz turystom.

Konkurs przebiega dwustopniowo: „najpierw zgłoszenia kandydatów oceniane są przez członków Sopockiej Organizacji Turystycznej, te z największą liczbą głosów przechodzą do drugiej tury. Następnie laureatów wybiera Kapituła Konkursowa.

Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą: Prezydentka Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych, wyłoni zwycięzców w każdej kategorii:

  • Gościnność – za najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie,
  • Kulinaria – za najbardziej oryginalną ofertę kulinarną,
  • Wydarzenie – za najlepsze sopockie wydarzenie,
  • Wellness – dla miejsc i inicjatyw wspierających holistyczne podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nagrodą w konkursie jest budżet reklamowy w wysokości 5 000 zł do wykorzystania na realizację wybranego działania promocyjnego zwycięzcy (zgodnie z Regulaminem Konkursu). Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni na uroczystej gali w styczniu. Więcej informacji na stronie konkursu.

Zgłoszenia można składać do 6 grudnia 2024 r. przez formularz na stronie: https://visit.sopot.pl/konkurs-sopockie-perly/

Kategorie konkursu

Gościnność

W tej kategorii wyróżnione zostają podmioty lokalnej branży turystycznej, które konsekwentnie podejmują ogromny wysiłek, by zapewnić klientom bezpieczeństwo pobytu i miłą atmosferę, dostarczając pozytywnych emocji. Wszystko po to, by pobyt w Sopocie był niezapomniany.
Kategoria Gościnność honoruje obiekty, w których każdy czuje się pożądanym gościem, wyczekanym krewnym – jak we własnym domu. Dowodem gościnności będzie przede wszystkim reputacja, czyli informacja o tym, jak podmiot jest faktycznie oceniany, a nie o tym, jak chciałby być postrzegany na rynku.

Kulinaria

Obecnie bardziej niż kiedykolwiek o atrakcyjności danego miejsca świadczy jego bogata oferta gastronomiczna. To ona zachęca turystów do powrotów i pozwala na odkrywanie miasta wieloma zmysłami.

Do zgłoszeń w tej kategorii zapraszamy miejsca na kulinarnej mapie Sopotu, które w wyjątkowy sposób łączą lokalne gusta klientów z współczesnymi trendami, a także wykorzystują sezonowość i naturalne zasoby regionu. Liczy się także zaangażowanie w obsługę, formę wydawanych potraw, aranżację i czystość lokalu.

Dodatkową wartością będą również wszelkie aktywności kulinarne i edukacyjne, które promują lokalne produkty, nierzadko poparte osobistym zaangażowaniem właściciela czy szefa kuchni jak i zdobyte przez lokal nagrody.

Nagroda specjalna: Smak Sopotu

Podkategoria Kulinariów „Smak Sopotu” umożliwia restauracjom zgłaszanie dań z menu, które najlepiej oddają kulinarny charakter miasta. Jest to okazja do prezentacji autorskich propozycji inspirowanych lokalnymi składnikami lub historią Sopotu. Mogą to być dania, desery lub napoje, które staną się wizytówką miasta i zapadną w pamięć odwiedzającym jako unikatowy „sopocki” smak.

Wydarzenie

Niepowtarzalne, oryginalne i wyróżniające się spośród innych. To kategoria dla wydarzeń lub cyklów wydarzeń o dowolnym charakterze: muzycznym, literackim, sportowym, integracyjnym, poznawczym, kulinarnym, kulturalnym.

Do zgłoszeń zapraszamy organizatorów wydarzeń z ciekawą formułą, wzbogacających pobyt w Sopocie o wyjątkowe doświadczenie, a nawet stanowiące główny powód przyjazdu. Kluczowe są dla nas wrażenia publiczności, ostateczna frekwencja w odniesieniu do zakładanej, atrakcje towarzyszące czy eko rozwiązania.

W tej kategorii przyznane zostaną dwie nagrody:

  • dla wydarzenia (lub cyklu wydarzeń) poniżej 500 osób,
  • dla wydarzenia (lub cyklu wydarzeń) powyżej 500 osób.

Jeśli Twoje wydarzenie spełnia powyższe kryteria, nie zwlekaj i zgłoś je w tej kategorii!

Wellness

Miejsca i inicjatywy promujące holistyczne podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia, odwołując się do naturalnych zasobów i uzdrowiskowych tradycji Sopotu. W tej kategorii mile widziane są zgłoszenia obejmujące na przykład:

  • usługi SPA – przestrzenie oferujące relaksacyjne zabiegi na ciało, masaże, rytuały wellness, kąpiele solankowe, terapie borowinowe, sauny i inne usługi sprzyjające głębokiej regeneracji. Szczególnie premiowane są zabiegi, które korzystają z lokalnych zasobów, podkreślając uzdrowiskowy charakter Sopotu.
  • centra fitness i jogi – miejsca organizujące zajęcia poprawiające kondycję fizyczną i psychiczną, takie jak joga, pilates, zajęcia cardio, treningi funkcjonalne czy medytacyjne. Kryterium ta obejmuje zarówno nowoczesne kluby fitness, jak i kameralne studia jogi, które inspirują do zdrowego stylu życia i osiągania równowagi.
  • programy odnowy biologicznej i mindfulness – inicjatywy oferujące sesje medytacyjne, warsztaty mindfulness, techniki oddechowe, relaksację czy zajęcia tai chi. Programy tego typu wzbogacają pobyt w Sopocie, pozwalając na głęboką regenerację psychiczną i emocjonalną.

Dodatkowym atutem są propozycje aktywności na świeżym powietrzu, które korzystają z nadmorskiego klimatu i naturalnych przestrzeni Sopotu. Kategoria Wellness docenia ośrodki oferujące możliwości spędzania czasu blisko natury.

Materiał partnera