Lotnisko Zielona Góra-Babimost: w pierwszym półroczu 2024 obsłużono ponad 30,5 tys. pasażerów

fot. materiały prasowe

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zamyka pierwsze półrocze 2024 roku z wynikiem ponad 30,5 tys. odprawionych pasażerów. W okresie wakacyjnym z lubuskiego portu polecieć można w sześciu kierunkach. Z początkiem lipca w terminalu pojawiło się urządzenie Paczkomat firmy InPost. Urządzenie uruchomiono z myślą o podróżnych, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym nie przeszły kontroli bezpieczeństwa.

W czerwcu Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło dokładnie 8 909 pasażerów. W pierwszej połowie 2024 roku lubuski port obsłużył 30 668 podróżnych, czyli o ponad 19,5 tys. osób więcej niż w pierwszym półroczu 2019 i o 8 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W okresie wakacji z Babimostu polecieć można w sześciu kierunkach. W połowie czerwca z lubuskiego portu uruchomiono połączenia do Tirany w Albanii, obsługiwane przez linię Air Albania. Z kolei na pokładzie maszyn linii Nouvelair pasażerowie z Zielonej Góry polecieć mogą do Monastyru w Tunezji. W ofercie lotów z Babimostu znajdują się też połączenia do: Hurghady w Egipcie, Enfidhy w Tunezji oraz tureckiej Antalyi. Wycieczki z wylotem z lotniska w Babimoście oferują obecnie biura podróży: Coral Travel, Itaka i Rego Bis. Rejsy regularne do Warszawy obsługują PLL LOT.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost wprowadziło udogodnienie dla pasażerów. W terminalu pojawił się Paczkomat firmy InPost. Urządzenie znajduje się w strefie kontroli bezpieczeństwa. W przypadku, gdy pasażer podejdzie do kontroli z przedmiotem niedozwolonym, tzw. przedmiotem-nielotem, będzie mógł zdecydować się na skorzystanie z usługi firmy InPost.

To idealne rozwiązanie dla podróżnych, którzy w bagażu podręcznym posiadają rzeczy zakwestionowane przez operatora kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu znajdzie się przedmiot, który powinien znaleźć się w tym rejestrowanym (np. perfumy czy pamiątkowy scyzoryk) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat.

Dotychczas taki przedmiot musiał zostać wyrzucony lub, jeśli podróżny miał jeszcze na to czas, mógł zostać nadany w bagażu rejestrowanym. Przesyłkę nadaje się poprzez aplikację InPost Mobile. Paczkomat na lotnisku umożliwia jedynie wysyłkę krajową, do drugiego paczkomatu lub pod wskazany adres, a cała procedura odbywa się w asyście pracownika kontroli bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie funkcjonuje już od roku na Lotnisku Chopina w Warszawie i cieszy się zainteresowaniem pasażerów.