Młodzi Europejczycy najbardziej lubią zwiedzać Niemcy

AG

Dwa miliony młodych Europejczyków w wieku od 15 do 24 lat odwiedziło Niemcy w 2018. W rankingu podróży turystycznych europejskiej młodzieży Niemcy z udziałem w rynku 11,5 proc. plasują się aktualnie na pierwszym miejscu.

Udział turystyki młodzieżowej w ogólnej liczbie 59,3 mln zagranicznych podróży Europejczyków do Niemiec wyniósł 8,8 proc., jak wynika z analiz trendów World Travel Monitor opublikowanych przez IPK International (wyjazdy z co najmniej jednym noclegiem w roku 2018).

Niemcy jako miejsce podróży turystycznych idealnie oddają tendencję zaznaczającą się na rynkach europejskich: z 528 mln podróży zagranicznych Europejczyków 45 mln (8,5 procent) przypadło na przedział wiekowy 15-24 lat.

Prowadząca dotychczas w statystyce Hiszpania spadła na drugie miejsce z udziałem w rynku 11,2 proc.

Na trzecim miejscu znalazły się Włochy z udziałem w rynku 8,4 proc.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powiedziała: „W oparciu o dogłębne badanie rynku szczegółowo analizujemy potencjał dla naszego marketingu tematycznego. Uzyskaną wiedzą dzielimy się z naszymi partnerami w niemieckiej branży turystycznej, aby następnie uściślić działania marketingowe adresowane do grup docelowych wykazujących największe zainteresowanie. Właśnie mniejsze i średnie przedsiębiorstwa oferujące wyspecjalizowane produkty wspiera DZT jako platforma w międzynarodowych kampaniach promocyjnych. Digitalizacja naszej strategii marketingowej i koncentracja na marketingu w mediach społecznościowych budzą szczególnie wśród młodych ludzi wyraźnie rosnące zaciekawienie Niemcami jako kierunkiem turystycznym.“

Na swoim portalu internetowym www.germany.travel w zakładce „Informacje turystyczne“ DZT kieruje uwagę młodych turystów na określone tematy i programy turystyczne w Niemczech. Oferta obejmuje zarówno podróże indywidualne jak i wyjazdy grupowe czy wycieczki szkolne. Udostępniane treści zawierają pełne spektrum informacji, od tanich noclegów przez parki rozrywki po „Creative Germany“. DZT regularnie inicjuje wspólne akcje z Niemieckim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych i prowadzi intensywną współpracę z Instytutami Goethego za granicą.

Wykorzystując linię produktów „Miasta i kultura“ DZT już od 2017 upowszechnia szczegółowe informacje na temat nauki języka niemieckiego w Niemczech. Wyszukiwarka szkół językowych zawiera 60 placówek rozlokowanych na obszarze całych Niemiec. Część oferty stanowią także test językowy i film objaśniający.

Spośród wielu rozmaitych sposobów komunikowania swoich działań marketingowych na świecie DZT skupia szczególną uwagę na serwisach społecznościowych i marketingu influencerskim. Na Facebooku DZT uruchomiła strony dedykowane specjalnie użytkownikom z ponad 20 krajów, zyskując bazę 2,69 mln fanów na całym świecie.

Na Instagramie DZT publikuje swoje treści na globalnym koncie @germanytourism. DZT prowadzi także sześć kont na Twitterze oraz aktywnie korzysta z innych mediów społecznościowych: Youtube, Pinterest, Snapchat, a także Weibo i WeChat na rynku chińskim.