Neobus – nowy gracz na rynku przewozowym
Stu pracowników, trzydzieści autobusów i busów oraz kilkadziesiąt tysięcy pasażerów miesięcznie – w niewielkim Niebylcu koło Rzeszowa rośnie przewozowa potęga.
Miesiąc temu już dostarczono 5 supernowoczesnych, nowych autokarów marki VDL, a w przyszłym roku aż połowa floty zostanie odświeżona. Wartość kontraktu wynosi ponad 19 milionów złotych. Do dyspozycji klientów będą nowe pojazdy z nowymi systemami podwyższającymi komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zostanie też rozbudowana siatka połączeń. Docelowo w przyszłym roku pojawi się w Neobusie aż 16 sztuk nowych, nowoczesnych autobusów marki VDL, z wygodnym rozstawem foteli o łącznej wartości ponad 19 milionów złotych. Z takich turystycznych autokarów korzystają m.in. linie Emirates w Dubaju.
Neobus dociera do czterech uzdrowisk w kraju. Podstawą jest jednak Podkarpacie. Mniejsze pojazdy obsługują pasażerów na trasach do Iwonicza, Rymanowa i Krosna, Polańczyka, Sanoka, Brzozowa, a stamtąd klienci są dowożeni do bazy w Niebylcu, gdzie przesiadają się do dużych autokarów, jadących do Krakowa, Katowic, Wrocławia, Warszawy, czy Łodzi.
Paweł Czurczak i Marcin Czurczak właściciele Neobusa poznali zasady prowadzenia biznesu, dzięki firmie ich ojca założonej w 1989 roku, zajmującej się obwoźnym handlem sprzętem gospodarstwa domowego. Potem powstał pierwszy stacjonarny sklep z AGD, a następnie kolejnych 5. Jednak z czasem zaczęły one przegrywać z dużymi sieciami supermarketów.
Bracia obserwowali więc rynek i szukali branży, w którą mogliby zainwestować. Wtedy wpadli na pomysł stworzenia firmy przewozowej.
Kiedy myśleli o nowym biznesie, na trasach dalekobieżnych dominowały jeszcze autobusy PKS. Z Rzeszowa do Warszawy jechały aż 8 godzin. Bracia tworząc swoją firmę przewozową zaoferowali przejazd o 3 godziny krótszy, wygodniejszy tabor i zdecydowanie lepsze traktowanie podróżnych. Takim podejściem udało im się przekonać klientów do siebie.
Na początku działalności obaj bracia sami siadali za kierownicą. Jeździli na zmiany. Jak sami opowiadają – „Pobudka o 3.00 w nocy, jazda do Sanoka, przez Rzeszów do Warszawy i z powrotem do Sanoka. W sumie 900 kilometrów”. Czasami pomagał im ojciec. Mama i żony przyjmowały telefoniczne rezerwacje. Przetrwali trudny czas, a potem było już tylko lepiej.
Sukcesywnie dokupowali autobusy, zatrudniali kierowców i zwiększali ilość kursów na dalekobieżnych trasach.
Rozwijali także zaplecze. Zanim dorobili się okazałej bazy w Niebylcu z ładnym biurem, mieli tylko duży garaż. W jednej części było centrum logistyczne, w drugiej serwis autobusów. Autobusy mają być wymieniane na nowe co 2-3 lata, a pasażerowie mają mieć pewność, że podróżują sprawnymi, komfortowymi i bezpiecznymi autokarami z najbardziej aktualnymi systemami wspomagającymi bezpieczeństwo takimi jak na przykład hamowanie autobusu przed ścianą, jeśli kierowca w porę nie zareaguje.
Neobus planuje także wprowadzenie systemu, który umożliwi pasażerom sprawdzenie, w którym miejscu trasy znajduje się aktualnie ich autobus i ile mają czasu do odjazdu.
Firma opiera się w 100 proc. na własnym kapitale. Pod koniec października podczas gali XIX edycji konkursu WIKTORIA, w którym startowało 500 firm, Neobus został uhonorowany przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców nagrodą „Super Wiktorii” w kategorii Przewoźnik Roku 2016.
Wraz z nową flotą firma uruchamia promocyjną pulę biletów i otwiera nowy kalendarz – od 1.02.2017 do 31.03.2017. Na każdym kursie można spodziewać się przynajmniej kilku biletów w cenach już od 1 zł.
POWIĄZANE WPISY
21 stycznia 2025
Ryanair oferuje 20 mln miejsc z Polski w 2025 roku
Ryanair ogłosił rekordowy letni rozkład oferując ponad 20 mln miejsc na ponad 300 trasach…
0 Komentarzy2 Minuty
21 stycznia 2025
Ryanair połączy Katowice z Dubrownikiem
Ryanair uruchomi nowe połączenie z katowickiego lotniska – od 31 marca 2025 roku…
0 Komentarzy1 Minuty
20 stycznia 2025
PLL LOT wprowadzają nowe rozwiązania dla podróżnych
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe udogodnienia, które ułatwią planowanie…
0 Komentarzy4 Minuty
20 stycznia 2025
Enter Air otwiera bazę techniczną w Katowice Airport
Enter Air Services, spółka zależna największego polskiego przewoźnika czarterowego,…
0 Komentarzy4 Minuty
20 stycznia 2025
Rekordowy rok na lotnisku w Jasionce. Ponad 1,1 mln pasażerów obsłużonych w 2024
Dokładnie 1 145 257 pasażerów obsłużyło w 2024 roku lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce.…
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2025
Podróżuj teraz, zapłać później. LOT wprowadza płatności odroczone z PayPo
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły współpracę z PayPo. Od teraz podróżujący mogą…
0 Komentarzy3 Minuty
17 stycznia 2025
Wizz Air: 71 proc. pasażerów wierzy w potencjał SAF
Wizz Air, Airbus, a także Moeve i lotnisko Charleroi poinformowały o pomyślnym…
0 Komentarzy6 Minuty
16 stycznia 2025
Ryanair uruchamia loty z Lublina do Barcelony
Ryanair poinformował o letnim rozkładzie lotów na sezon 2025, obejmującym pięć kierunków,…
0 Komentarzy2 Minuty
16 stycznia 2025
Innowacyjna współpraca Coigdzie i Jakdojade. Nowe partnerstwo ułatwi planowanie czasu
Platforma Coigdzie.pl nawiązała strategiczną współpracę z Jakdojade. Dzięki temu…
0 Komentarzy3 Minuty