Niemcy kontynuują kampanię „German.Local.Culture” i „Feel Good”
Niemiecka Centrala Turystyczna (DZT) kontynuuje rozpoczętą w czerwcu kampanię promującą turystykę przyjazdową inspirującą się zwyczajami, tradycjami i różnolitością kulturową. Cele to: promocja małych i średnich miast oraz ich ofert kulturalnych, wzmocnienie turystyki zrównoważonej i promocja celów wycieczkowych na terenach wiejskich.
Podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT), Saksonię i Niemiecki Instytut Wina, w Forcie 8 na Służewcu w ostatni weekend dużo się działo.
Tomasz Pędzik, dyrektor przedstawicielstwa DZT w Polsce, przypomniał główne cel kampanii promocyjnej „German.Local.Culture. Są to: promocja małych i średnich miast oraz dzielnic wielkich metropolii. Kampania ma zachęcić do zwiedzania lokalnych atrakcji, poznawania kultury i oferty gastronomii lokalnej.
Jak zaznaczył Pędzik, kampania opiera się na opiera się czterech grupach tematycznych: German local flair, German local crafts, German local taste I German local green (atmosfera, rzemiosło, smak i zielona turystyka).
Prowadzona równolegle kampania „FeelGood” ma z kolei pozycjonować Niemcy jako kierunek o bogatej ofercie turystyki zrównoważonej. Promuje podróże przyjazne dla środowiska i klimatu. Ma na celu wzmocnienie oferty wypoczynku na łonie natury, z dala od zgiełku miast lub w zielonych strefach wielkich miast.
Według Tomasz Pędzika, nowa kampania Niemieckiej Centrali Turystyki wpisuje się w trend podchodzenia do podróży w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Wyjazd ma być już nie tylko atrakcyjny, ale świadomy: połączony z troską o zdrowie, środowisko i lokalną społeczność.
Saksonia niezmiennie popularna wśród Polaków
Barbara Klary, przedstawicielka Saksonii w Polsce, podkreśliła, że chociaż w 2020 region odwiedziło mniej Polaków niż rok wcześnie, to liczba ich zmalała najmniej spośród zagranicznych turystów. W ubiegłym roku w Saksonii odnotowano 47 073 gości z Polski (o 44,7 proc. mniej niż w 2019 roku), wykupili oni 147 336 noclegów (minus 28,9 proc.). Klary podkreśliła, że w ubiegłym roku okno wyjazdowe do Saksonii było wyjątkowo krótko otwarte – od czerwca do początku października.
W dalszej prezentacji, Barbara Klary przypomniała znane walory regionu: bogactwo kulturowe, niebanalne krajobrazy, moc atrakcji. Nie do przecenienia jest także bliskość do Polski oraz małe odległości dzielące wszystkie atrakcyjne miejsca w Saksonii.
Prelegentka zapowiedziała ważne wydarzenia w Dreźnie w nadchodzących kilkunastu miesiącach. Już 12 września otwarta została wystawa Verneera, która będzie czynna do 2 stycznia 2022. 17 września nastąpi otwarcie wystawy „Tajemniczy Bansky” a 2 października wystawa rosyjskiego i niemieckiego malarstwa romantycznego (m.in. ze zbiorów Galerii Tretiakowskiej i drezdeńskich).
Z kolei w Lipsku, w roku 2022 najważniejszym wydarzeniem kulturalnym będzie festiwal „Wagner 22” – od 22 czerwca do 14 lipca zaprezentowane będzie wszystkie 13 oper kompozytora
Trzecie co do wielkości miasto Saksonii, Chemnitz, największe dni chwały przeżywać w 2025 roku, kiedy będzie Europejską Stolica Kultury. To mniej znane od Lipska i Drezno miasto, może się pochwalić min. modernistyczną architekturą.
Wino i dobra zabawa
Anna Gmurczyk z Niemieckiego Instytutu Wina ze swadą poprowadziła prezentację win niemieckich i zaprosiła na degustację m.in. świetnych rieslingów.
Podobnych atrakcji dla dorosłych i dzieci było przez dwa dni wiele. Pierwsi mogli spróbować sowich sił podczas warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Michała Grzywacza.
Najmłodsi wspinali się po ścianie wspinaczkowej, malowali – pod okiem cierpliwych animatorek – naczynia porcelanowe (Miśni drżyj!), robili latawce i figurki zwierzątek.
Wszyscy mogli pedałując na stacjonarnych rowerach ukręcić sobie sok z warzyw i owoców. Wśród gości przechadzał się August II Mocny z hrabiną Cosel, w sobotę wieczorem odbył się koncert. Po raz kolejny Niemcy udowodnili, że promocja kraju, to nie tylko rozdawanie folderów i reklamy w internecie.
Poznawaj Niemcy lokalnie. Rusza nowa kampania promująca turystykę miejską i kulturoznawczą
POWIĄZANE WPISY
15 stycznia 2025
„C the Unseen” – Chemnitz Europejską Stolicą Kultury 2025
Na pytanie, jak nazywa się miasto na C leżące na wschodzie Niemiec, odpowiedź powinna być…
0 Komentarzy4 Minuty
2 stycznia 2025
Ras Al Khaimah po raz szósty z rekordowym noworocznym widowiskiem
Ras Al Khaimah szósty rok z rzędu Nowy Rok świętuje rekordem. Emirat przywitał 2025 rok…
0 Komentarzy2 Minuty
28 grudnia 2024
100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2024
Po raz dziewiąty ogłaszamy Listę 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce –…
0 Komentarzy87 Minuty
20 grudnia 2024
Wakacyjne plany Polaków na 2025 rok: poszukiwanie rodzinnych korzeni, przygody z adrenaliną i odkrywanie kraju
Jak wynika z najnowszego raportu, apetyt na podróże w 2025 roku będzie nadal rósł.…
0 Komentarzy6 Minuty
19 grudnia 2024
Wieczór z Krzysztofem Wielickim w Abu Dhabi w ramach promocji Polski na rynkach arabskich
25 listopada br. w Abu Dhabi zaprezentowano film dokumentalny o życiu i dorobku wybitnego…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2024
Rekordowa liczba turystów odwiedziła Bułgarię
Bułgarzy przewidują, że mijający rok okaże się rekordowy pod względem turystyki – kraj…
0 Komentarzy2 Minuty
5 grudnia 2024
Islandia promuje swoje atrakcje na warsztatach w Warszawie
W Warszawie odbyły się warsztaty, w trakcie których islandzcy touroperatorzy…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2024
LOT wystartował z zimowym połączeniem do Innsbrucka
Od 1 grudnia br. do stolicy Tyrolu dolecimy bezpośrednio z Polskimi Liniami Lotniczymi…
0 Komentarzy4 Minuty
4 grudnia 2024
Łotewska gwarancja Join Up zaakceptowana. „To precedens, potencjalne problemy dla rynku i dla klientów”
Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego umorzył postępowanie w sprawie wykreślenia…
0 Komentarzy30 Minuty