Obywatele dla zrównoważonego rozwoju w turystyce

Zapraszamy właścicieli i pracowników agroturystyk, kwater, siedlisk, schronisk oraz domków wczasowych do udziału w darmowych konsultacjach dotyczących rozwijania działalności zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju oraz dołączenia do Forum Obywatelskiego Turystyki Zrównoważonego Rozwoju – przestrzeni poświęconej zdobywaniu wiedzy i wymianie doświadczeń związanych z wprowadzaniem proekologicznych rozwiązań w działalności turystycznej.

W ramach projektu „Obywatele dla zrównoważonego rozwoju w turystyce” fundacja Modern Tourism Center prowadzi szereg działań wspierających usługodawców turystycznych w zrozumieniu czym jest zrównoważony rozwój w turystyce, jakie płyną z niego korzyści a także oferuje bezpłatną pomoc we wdrażaniu pożytecznych dla biznesu turystycznego rozwiązań wynikających z założeń zrównoważonego rozwoju.

Skorzystaj z darmowych konsultacji

Do końca 2022 eksperci fundacji Modern Tourism Center będzie prowadzić I turę darmowych konsultacji dla właścicieli i pracowników agroturystyk oraz małych obiektów noclegowych. Konsultacje dotyczą trzech obszarów: oferty turystycznej, zarządzania zasobami oraz komunikacji. Dzięki udziałowi w konsultacjach dowiesz się jak prowadzić działalność turystyczną z duchem zrównoważonego rozwoju oraz jakie płyną z tego korzyści.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Po wypełnieniu formularza eksperci fundacji Modern Tourism Center przygotują dedykowaną Państwa obiektowi rekomendację ze zbiorem dobrych praktyk. Konsultacje są darmowe, a wprowadzanie sugerowanych zmian dobrowolne – zależy wyłącznie od Państwa woli oraz chęci.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z konsultacji. Żeby wziąć udział w projekcie i otrzymać darmowe rekomendacje wystarczy przesłać uzupełniony formularz zgłoszeniowy.

Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Konsultacje prowadzą:

MODUŁ I – Oferta ekoturystyczna – Małgorzata Górska – mgr inż. ochrony środowiska. Od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się ochroną przyrody współpracując z pozarządowymi organizacjami ekologicznymi. Inicjatorka i uczestniczka licznych projektów związanych z promowaniem idei ekoturystyki na obszarach cennych przyrodniczo. Wraz z mężem założyła Gospodarstwo Ekoturystyczne „Na Karczaku” (Polski Certyfikat Ekoturystyczny, 2012).

MODUŁ II – Zarządzanie zasobami – Jakub Rybicki – pierwsza osoba w Polsce, która uzyskała certyfikat ekspercki organizacji GSTC (Global Sustainable Tourism Council) działającej przy ONZ, zajmującej się zrównoważonym rozwojem w turystyce. Specjalizuje się w tematyce zarządzania zasobami w obiektach i organizacjach turystycznych. Od wielu lat realizuje projekty dla podmiotów z branży turystycznej.

MODUŁ III – Komunikacja – Bartek Szaro – twórca internetowy z ponad 10-letnim doświadczeniem w prowadzeniu kanałów on-line o dużych zasięgach. Zawodowo zajmuje się realizowaniem kampanii content marketingowych oraz e-marketingiem miejsc. Zrealizował kilkadziesiąt kampanii e-marketingu miejsc w tym dla POTu, ROTów i LOTów. Laureat konkursów i nagród w dziedzinie turystyki w social media.

Dołącz do Forum Obywatelskiego Turystyki Zrównoważonego Rozwoju

Jeżeli chcesz poznawać nowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem w turystyce oraz śledzić dyskusje zapraszamy do dołączenia do FOTZR – Forum Obywatelskiego Turystyki Zrównoważonego Rozwoju.

Forum dedykujemy usługodawcom turystycznym chcącym poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zrównoważonego rozwoju w turystyce. Celem FOTZR będzie także diagnozowanie problemów usługodawców turystycznych związanych z problematyką zrównoważonego rozwoju oraz poszukiwanie praktycznych rozwiązań.

Dołącz do FOTZR i stań się częścią społeczności wspierającą zrównoważony rozwój w polskiej turystyce. Jesteśmy dostępni na Facebook’u oraz Discordzie pod nazwą @fotzr.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z darmowych konsultacji oraz udziału w życiu FOTZR.

Materiał partnera