Odkryj Dolny Śląsk – tradycja i innowacja w turystyce lokalnej
Dolny Śląsk to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a przyroda zachwyca swoim pięknem. W odkrywaniu najciekawszych zakątków regionu, a przy tym rozwijaniu turystyki lokalnej pomagają nowoczesne narzędzia, dostarczające równocześnie świetnej zabawy.
Turystyka lokalna na Dolnym Śląsku to nie tylko podróżowanie, ale prawdziwe zanurzenie się w bogactwie regionu. To możliwość poznawania historii zamków i pałaców, odkrywania ukrytych zakątków natury i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Miłośnicy podróży, poszukujący autentycznych doświadczeń i inspirujących spotkań z miejscową tradycją i współczesnością mogą skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań, które urozmaicają podróżnicze doświadczenia.
Mapa zdrapka – interaktywny przewodnik po regionie
Odkrywanie Dolnego Śląska umożliwia mapa zdrapka – interaktywna mapa, na której znaleźć można 114 niezwykłych miejsc do zwiedzania. Zaprojektowana przez Fundację Polska górom! innowacyjna forma przewodnika pozwala podróżnikom na odkrywanie zarówno popularnych atrakcji, jak i ukrytych skarbów regionu.
Mapa przeznaczona jest zarówno dla doświadczonych, jak i młodszych, aspirujących dopiero do tego miana podróżników. Dzięki możliwości zdrapywania dzieci uczą się geografii, historii i kultury Dolnego Śląska w sposób zabawny i atrakcyjny. Dla dorosłych zaś mapa stanowi doskonałą pomoc w planowaniu podróży oraz zachęca do odkrywania nowych miejsc i atrakcji. Od znanych miast, takich jak Wrocław, po malownicze miasteczka jak Chełmsko Śląskie mapa prowadzi podróżników (tak dorosłych, jak i dzieci) przez bogactwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze Dolnego Śląska.
Mapa zdrapka nie tylko wskazuje drogę, ale także inspiruje do eksploracji całego Dolnego Śląska, ukazując jego najwspanialsze walory. Pomaga też zaplanować nowe pomysły wycieczki ułatwiające poznawanie różnorodności regionu. To interaktywne doświadczenie, które angażuje zmysły i wyobraźnię, sprawiając, że podróż staje się niezapomnianą przygodą.
Mapę zdrapkę oraz inne górskie akcesoria możecie zakupić na stronie: https://duchgor.eu/
Gry terenowe – sposób na atrakcyjne spędzanie czasu wolnego
To kolejny sposób na poznawanie Dolnego Śląska. Gry terenowe, znane także jako turystyka przygodowa, integrują elementy eksploracji, rozwiązywania zagadek i interakcji z lokalną kulturą, co stanowi unikalne i angażujące doświadczenie dla podróżnych. Dolny Śląsk, bogaty w zabytki, przyrodę i różnorodność terenów, stwarza idealne warunki dla organizacji takich przygód.
Aplikacja „Tropimy” – nowoczesne zwiedzanie z elementami edukacji
Niezastąpioną pomocą w odkrywaniu Dolnego Śląska jest bezpłatna aplikacja „Tropimy”. To innowacyjne narzędzie turystyczne łączy tradycyjne gry terenowe z nowoczesną technologią. Każdy posiadacz smartfona z Androidem może pobrać aplikację w sklepie Google Play i rozpocząć wędrówkę po rzeczywistych miejscach, takich jak np. wsie, miasta, atrakcje turystyczne, górskie szlaki – odkrywając je w zupełnie nowy sposób. Aplikacja „Tropimy” wykorzystuje technologię GPS, aby umożliwić użytkownikom przemieszczanie się w poszukiwaniu punktów, zadań i tajemniczych zagadek, które widoczne są na mapie w aplikacji. Niezależnie od tego, czy gracz jest w parku, w górach czy w centrum miasta, aplikacja zaprasza go do odkrywania miejsc, których nie zna lub nie zauważa, a które są niesamowitą skarbnicą ciekawych historii.
Dzięki aplikacji odkryjesz tajemnicze zaułki miast, przemierzysz górskie szlaki i zagłębisz się w okoliczną przyrodę, podążysz śladami zamków i pałaców oraz poznasz legendy Dolnego Śląska. A to wszystko w formie gry! Rozwiązuj zadania, zdobywaj punkty i dobrze baw się w terenie!
Jak zacząć zabawę?
Aby rozpocząć przygodę z grami terenowymi w aplikacji „Tropimy”, wystarczy pobrać aplikację i uruchomić ją na telefonie lub tablecie wybrać scenariusz, udać się do punktu startu i rozpocząć zabawę. Rozwiązanie zagadki, przeczytanie ciekawostki lub znalezienie przedmiotu na trasie daje uczestnikowi szansę na dojście do następnego punktu na mapie. Na uczestników czekają najróżniejsze wyzwania. Czasem trzeba znaleźć i zeskanować ukryty kod QR, odpowiedzieć na pytanie, rozwiązać zagadkę, zrobić zdjęcie terenu, a nawet skorzystać z kompasu. Za każde zadanie użytkownik otrzymuje punkty, które na koniec gry się sumują. Aplikacja wykorzystuje grywalizację, dzięki czemu grupa, która uczestniczy w zabawie, może rywalizować ze sobą liczbą zebranych punktów i czasem ukończenia przygody. Niektóre gry, w zależności od celu i programu, zaczynają się w różnych, losowo wybranych miejscach, zatem uczestnicy zabawy nie wchodzą sobie w drogę.
Aplikacja „Tropimy” jest innowacyjnym wykorzystaniem technologii mobilnych w celu połączenia wirtualnej rozrywki z otaczającym nas światem. Cyfrowe gry terenowe oferują niezapomniane wrażenia, które łączą przyjemność i naukę. Dla tych, którzy kochają podróże, przyrodę i kulturę, Dolny Śląsk w połączeniu z aplikacją „Tropimy” to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Odkryj to, co najlepsze na Dolnym Śląsku, i pozwól się zainspirować jego historią i pięknem.
Aplikacja dostępna do pobrania na urządzenia mobilne z systemem Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=polskagorom.tropimy&hl=pl
Edukacja poprzez zabawę – turystyka lokalna dla najmłodszych
W zgodzie z najnowszymi trendami i modą na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i w bliskości natury, oferta atrakcji dla najmłodszych w turystyce lokalnej zyskuje na znaczeniu. „Mapa Młodego Turysty” zaprojektowana przez Fundację Polska górom! idealnie łączy zabawę z edukacją w sercu Dolnego Śląska i staje się idealnym towarzyszem podczas górskich wędrówek.
„Mapa Młodego Turysty” – co to takiego?
To kolorowanka, która nie tylko bawi, ale także uczy. „Mapa Młodego Turysty” wprowadza dzieci w świat szlaków górskich przebiegających wokół konkretnych górskich schronisk. Jest to zarówno przewodnik, jak i kreatywna kolorowanka, która zachęca najmłodszych do odkrywania piękna natury i nauki o terenie. Dzieci mogą samodzielnie wybierać, które elementy chcą pokolorować, a jednocześnie poznają nowe miejsca i zasady bezpiecznej turystyki.
„Mapa Młodego Turysty” to także doskonały prezent dla młodych entuzjastów przyrody i aktywności na świeżym powietrzu. Z jednej strony dostarcza radości z kreatywnego kolorowania, a z drugiej stymuluje rozwój i zdolności poznawcze dziecka. To także idealna okazja dla rodzin, by spędzić razem czas na zdrowym i inspirującym wyjeździe w góry.
Więcej o działaniach fundacji przeczytacie na stronie https://polskagorom.pl/
Materiał partnera
POWIĄZANE WPISY
22 listopada 2024
Industrialne Mazowsze: fascynujące dziedzictwo techniki i przemysłu
Mazowsze, mimo swojej przeszłości rolniczej, odgrywało istotną rolę w procesach…
0 Komentarzy4 Minuty
21 listopada 2024
Niemcy – ojczyzna bożonarodzeniowych jarmarków
Z końcem listopada nad niemieckimi miastami zaczynają się unosić zapachy korzennych…
0 Komentarzy9 Minuty
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Targi turystyczne ITTF Warsaw 2024 – trzy dni spotkań i inspiracji
Już za dwa dni odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
6 najczęstszych wyzwań w turystyce e-commerce – i jak Resabee E-commerce pomaga je wyeliminować?
Branża turystyczna, szczególnie w obszarze e-commerce, stoi przed wieloma wyzwaniami,…
0 Komentarzy5 Minuty
19 listopada 2024
Z Gniezna do Warszawy. Nowa wystawa „1025. Narodziny Królestwa” już otwarta
W nowoczesnym gmachu Muzeum Historii Polski w Warszawie 14 listopada odbył się uroczysty…
0 Komentarzy1 Minuta
19 listopada 2024
MROT kontynuuje akcję promocyjną #PamięćiHistoria
Listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad historią oraz pamięcią narodową, stał się…
0 Komentarzy3 Minuty
14 listopada 2024
Prywatny koncert Marzeny Markowskiej do wylicytowania na IV Gali Waszej Turystyki
Już 10 stycznia 2025 roku w warszawskim Hotelu Renaissance odbędzie się IV Gala Waszej…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Otwarte zgłoszenia udziału w aukcji charytatywnej na Gali Waszej Turystyki. Włącz się i pomagaj
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 10 stycznia 2025 roku…
0 Komentarzy1 Minuty