Park Suntago Wodny Świat pod Mszczonowem pnie się w górę
Mijają dwa lata od startu budowy parku wodnego Suntago Wodny Świat – największego zadaszonego parku wodnego w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszego etapu kompleksu Park of Poland we Wręczy pod Mszczonowem.
Prace na budowie Suntago Wodnego Świata weszły w fazę, w której każdy dzień przynosi wielkie zmiany. Od marca trwają prace murarskie i tynkarskie. Układane są też już marmurowe płyty w strefie pryszniców, a także płytki w pierwszych basenach. We wszystkich nieckach są już zamontowane filtry do uzdatniania wody.
W marcu ruszył też jeden z najbardziej spektakularnych i cieszących oko etapów prac – montaż zjeżdżalń w strefie Jamango Wodna Dżungla. Przypominająca tęczę konstrukcja to zdecydowanie najbardziej kolorowe miejsce na placu budowy. W budynku Jamango trwa w tej chwili montaż płyt fasadowych.
Do atrakcji parku wodnego dołączył w ostatnim czasie symulator surfingu Surf-Air. Park of Poland przez pięć lat będzie mieć wyłączność w promieniu 200 km na to urządzenie, które umożliwia szaloną zabawę na wzburzonych falach.
Na budowę dojechały już wszystkie elementy konstrukcji stalowych, dachów płaskich oraz paneli składających się na fasadę Jamango. Na montaż czeka już także 60 proc. szklanych płyt, które pokryją m.in. dach i fasadę części parku wodnego. W maju zamknięty zostanie etap budowy konstrukcji żelbetowych budynku głównego. Już teraz trwają prace nad pokryciem dachu.
Duże postępy widać na placu przed powstającym parkiem wodnym. Wykonanych zostało już 65 proc. z planowanych 2500 miejsc parkingowych.
W ciągu dwóch lat na budowie zużytych zostało 5 608 881 kg stali. Gdyby wykonać z niej pręt o przekroju 7 mm, osiągnąłby on długość równą… średnicy kuli ziemskiej. W ciągu ostatniego roku potroiła się też ilość wylanego betonu, która wynosi teraz ponad 40500 metrów sześciennych Tę objętość można porównać do 16 basenów olimpijskich wypełnionych po brzegi.
Baza noclegowa
W 2018 roku ruszyły już prace nad II etapem kompleksu Park of Poland. Obok parku wodnego powstanie rozbudowana baza noclegowa. Wraz z parkiem Suntago Wodny Świat otwarta zostanie Suntago Village – wioska składająca się z ok. 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña. W Suntago Village powstanie także strefa zabaw dla dzieci, strefa przeznaczona do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem.. Wyłoniony został już generalny wykonawca Suntago Village – spółka Unihouse.
Trwają prace nad powstaniem duetu hotelowego składającego się z dwóch niezależnych obiektów połączonych wspólnym atrium. Oba obiekty ulokowane będą z widokiem na jezioro W celu zapewnienia wygody gościom jeden z hoteli połączony będzie tunelem z parkiem wodnym Suntago Wodny Świat.
Czterogwiazdkowy hotel powstanie wraz ze strefą konferencyjną liczącą 3600 metrów kwadratowych. Na parterze znajdować się będzie sala balowa o powierzchni 1150 metrów kwadratowych z możliwością wprowadzania wielkogabarytowych ekspozycji. Pięciogwiazdkowy hotel powstanie z unikatowym konceptem gastronomicznym na najwyższym piętrze. Hotele łącznie będą oferować ponad 700 miejsc noclegowych dla gości odwiedzających park wodny Suntago Wodny Świat, jak również uczestników konferencji, szkoleń, wystaw artystycznych, targów oraz koncertów.
Podczas projektowania i budowy Suntago Village oraz hoteli inwestorowi doradza spółka Hotel Professionals Management Group. Będzie ona także zarządzała tymi obiektami.
Idealna lokalizacja
Suntago Wodny Świat to pierwszy obiekt z projektu Park of Poland, zlokalizowanego we Wręczy, gmina Mszczonów, między Warszawą a Łodzią. Dojechać do niego będzie można autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Pod koniec ubiegłego roku została otwarta droga finansowana przez gminy Mszczonów i Radziejowice, która zapewni bezpośredni dojazd do parku wodnego Suntago Wodny Świat.
{gallery}8586{/gallery}
POWIĄZANE WPISY
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Z Gniezna do Warszawy. Nowa wystawa „1025. Narodziny Królestwa” już otwarta
W nowoczesnym gmachu Muzeum Historii Polski w Warszawie 14 listopada odbył się uroczysty…
0 Komentarzy1 Minuta
19 listopada 2024
MROT kontynuuje akcję promocyjną #PamięćiHistoria
Listopad, miesiąc zadumy i refleksji nad historią oraz pamięcią narodową, stał się…
0 Komentarzy3 Minuty
14 listopada 2024
Prywatny koncert Marzeny Markowskiej do wylicytowania na IV Gali Waszej Turystyki
Już 10 stycznia 2025 roku w warszawskim Hotelu Renaissance odbędzie się IV Gala Waszej…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Otwarte zgłoszenia udziału w aukcji charytatywnej na Gali Waszej Turystyki. Włącz się i pomagaj
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 10 stycznia 2025 roku…
0 Komentarzy1 Minuty
12 listopada 2024
Miejsca, gdzie jesień na Mazowszu wygląda najpiękniej
Wprawdzie o wakacjach zdążyliśmy już zapomnieliśmy, ale Mazowsze w jesiennej szacie też…
0 Komentarzy7 Minuty
7 listopada 2024
Jesień w Olsztynie: historia, smaki i szlaki pełne barw
Olsztyn jest kameralnym miastem, które szczególnie w sezonie letnim tętni życiem.…
0 Komentarzy7 Minuty
5 listopada 2024
Save the date! IV Gala Waszej Turystyki już 10 stycznia 2025
Redakcja portalu WaszaTurystyka.pl ma zaszczyt zaprosić na IV Galę Waszej Turystyki,…
0 Komentarzy2 Minuty
31 października 2024
Przerwa w czasie lotu w Warszawie? Poznaj atrakcje niedaleko Okęcia!
Warszawa to miasto, które warto poznać, nawet jeśli masz jedynie krótką przerwę między…
0 Komentarzy2 Minuty