POT: stawiamy na turystykę aktywną i zabytki

AG

Polska Organizacja Turystyczna przedstawiła założenia do planu na lata 2017-2018. W latach 2017 i 2018 POT chce skupić uwagę odbiorców na potencjale Polski jako doskonałego miejsca na wypoczynek aktywny, w zgodzie z naturą oraz światowym trendem wellbeing.

W komuniakcie znajdujacym się na stronie POT, podkreślono, że planie zostały uwzględnione sugestie i komentarze dyrektorów ZOPOT, dotyczące możliwości wykorzystania proponowanych przez Departament Strategii tematów przewodnich na poszczególnych rynkach.

W latach 2017 i 2018 POT pokazać potencjał Polski, jako doskonałego miejsca na wypoczynek aktywny. Kontynuowana będzie promocja Polski jako kraju o bogatym dziedzictwie kulturowym. Bogatsza będzie oferta, takich obiektów jak: zamki, pałace i dworki, znajdujące się poza granicami miast.
POT chce w najbliższcyh dwóch latach kłaść akcent na trzy główne tematy, pozostawiając miejsce na improwizację, kreatywne działania dostosowywane do potrzeb klientów i dynamicznie zmieniających się trendów w turystyce.
Te tematy to: Woda, Turystyka rowerowa i Zabytki, dwore i pałace
Jak podkreśla komunikat POT, pierwszy temat, związany ze zdrowym trybem życia (wellbeing), wypoczynkiem, relaksem (SPA&Wellness) i żywnością (EXPO Mediolan) pojawiał się działaniach promocyjnych w ostatnich kilku latach. POT chce poszerzyć go o oferty turystyki aktywnej, operając się na rzekach, jeziorach i morzu. Oprócz wody promowane będą również uzdrowiska, obiekty SPA & Wellness oraz turystyka medyczna, która będzie również tematem dedykowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej (m.in. w Rosji, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Niemczech).
Jeśli chodzi o turystykę rowerową to, POT chce ściśle powiązać promocję regionów i konkretnych miejsc w kontekście możliwości dotarcia tam właśnie na rowerze.
W najbliższych dwóch latach POT chce lepiej prezentować zamki, pałace i dwory znajdujace sie poza głownymi szlakami turystycznymi