Poznaj czesko-polskie pogranicze dzięki projektowi „I małe jest piękne”

materiały prasowe

Miasto Trutnov razem z Miastem Świdnica i Dvůr Králové nad Labem wdrożyło się do projektu „I małe jest piękne”. Celem było zapoznać turystów i lokalnych mieszkańców z drobnymi i mniej znanymi zabytkami. Oprócz przewodnika powstały strony internetowe i trzy gry Geofun.

Krzyże, krzyże pokutne, znaczące pomniki, rzeźby św. Jana Nepomucena i inne drobne zabytki w regionie Kralovedvorskim, Trutnowskim i Świdnickim przybliża projekt pn. I małe jest piękne.

Celem było uwidocznić mniej znane zabytki w znaczących obszarach turystycznych oraz wypromować czesko-polskie przygranicze. Zazwyczaj materiały dla turystów koncentrują się na ważniejsze i więcej znane atrakcje, kiedy mniejsze zabytki są omijane. Brak albo przestrzeni na ich uwidocznienie, czasu lub środków finansowych. Poprzez wdrożenie do tej działalności próbujemy zwiększyć ruch do tych obiektów i połączyć miejsca po obu stronach czesko-polskiej granicy.

We współpracy z trzema miastami partnerskimi stworzono trzy gry Geofun, broszury z kompletnymi opisami zabytków w czterech wersjach językowych oraz stronę internetową. Chodzi o połączenie zabawy, podróżowania i poznawania, jak już za pomocą nowoczesnych technologii, tak i klasycznych w formie papierowej. Kiedy pobierzesz do swojego telefonu niektórą z trzech gier Geofun, odwiedzisz bardzo ciekawe i malownicze miejsca, będziesz pełnić zadania a dzięki temu zbierać punkty. Po drodze towarzyszyć Ci będzie osobowość św. Jana Nepomucena.

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Więcej informacji można znaleźć na stronie imalejekrasne.podkrkonosi.eu lub w centrach informacji turystycznych.

{gallery}6638{/gallery}