Poznaj klasy serwisowe w ofercie PLL LOT
Polski przewoźnik oferuje swoim klientom trzy rodzaje klas serwisowych: LOT Business Class, LOT Economy Class i LOT Premium Economy. Różnią się one warunkami i oczywiście ceną. Niezależnie od wyboru opcji, PLL LOT stara się, by pasażerowie czuli się wyjątkowo i mogli potraktować rejs jako czas odpoczynku i relaksu.
Na lotach po Europie, na Bliski Wschód (m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej), do Azji Środkowej (Uzbekistanu i Kazachstanu) pasażerowie mogą wybierać między dwoma klasami podróży: LOT Economy Class oraz LOT Business Class. Na lotach długodystansowych (do Ameryki Północnej, Japonii, Chin, Indii oraz Korei Południowej), oprócz wyżej wymienionych formuł, dostępna jest także opcja LOT Premium Economy. Czym różnią się poszczególne klasy i jakie udogodnienia zapewniają pasażerom PLL LOT?
LOT Business Class
To najwyższa klasa podróżowania z PLL LOT, gwarantująca wysoki komfort i najwyższą jakość usług. Z biletem zakupionym na lot rejsowy w LOT Business Class jeszcze przed wylotem pasażer ma dostęp do saloników biznesowych na wszystkich głównych lotniskach na świecie, gdzie może wypocząć przed podróżą. Przysługuje mu priorytetowy check-in w dedykowanej strefie odpraw, fast track oraz możliwość wejścia na pokład samolotu w dowolnym momencie boardingu. Jako pierwszy może również odebrać swój bagaż tuż po lądowaniu. Do jego dyspozycji przygotowano linię premium w LOT Contact Center oraz LOT Transfer Center. Na pokładzie na klientów LOT Business Class czekają szerokie, rozkładane do pozycji leżącej fotele wraz z kocami i poduszkami, do dyspozycji jest też dużo więcej przestrzeni, gwarantującej prywatność i odpoczynek (na rejsach obsługiwanych samolotami wąskokadłubowymi udogodnieniem jest wolny fotel obok). W ramach systemu rozrywki pokładowej można skorzystać z oferty ponad 140 filmów i seriali, muzyki czy gier. Mogą również sięgnąć po ponad 1000 wydań dzienników oraz magazynów. Bogate menu – np. na trasach do/z Tokio, Seulu oraz Pekinu inspirowane azjatyckimi smakami – podawane jest na porcelanowej zastawie, a towarzyszy mu szeroki wybór win i innych alkoholi. W trakcie każdego lotu długodystansowego – tak jak w pozostałych klasach – przewidziane są dwa serwisy, z tym że w LOT Business Class przed lądowaniem serwowany jest dodatkowy posiłek. Na koniec warto przypomnieć, że pasażer najwyższej klasy ma do dyspozycji większy niż zwykle limit bagażowy; na trasach długodystansowych – 3 x 32 kg, a na krótkich i średnich – 2 x 23 kg sztuki bagażu rejestrowanego.
LOT Premium Economy
Podstawowe różnice między klasą economy a premium economy dotyczą wygody foteli, oferty posiłków i napojów czy dodatkowych usług zarówno na pokładzie samolotu, jak i poza nim. To opcja dostępna na trasach długodystansowych wykonywanych Dreamlinerem. Jest to korzystny sposób na upgrade klasy, bez ponoszenia dużych kosztów. Jakie daje korzyści? Z biletem w LOT Premium Economy można wykupić dostęp do saloników biznesowych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Pasażerom przysługuje – tak jak w klasie biznes – priorytetowy check-in, fast track na Lotnisku Chopina w Warszawie, możliwość wejścia na pokład samolotu w dowolnym momencie boardingu oraz szybki odbiór bagażu. Na pokład można też zabrać więcej bagażu, bo 2 x 23 kg sztuki bagażu rejestrowanego. Upgrade dotyczy również menu – oprócz porcelanowej zastawy na pasażerów czeka powitalny napój i szeroki wybór win. Podsumowując, LOT Premium Economy to nowoczesna klasa podróży gwarantująca idealny wypoczynek nie tylko podczas lotu w atrakcyjnej cenie.
LOT Economy Class
Oferta w tej klasie może nieco różnić się w zależności od długości lotu. Na trasach długodystansowych, a także wybranych rejsach krótkodystansowych na pasażerów czekają wygodne fotele w przestronnej kabinie samolotu Dreamlinera, wyposażone w gniazdko elektryczne, port USB i indywidualny system rozrywki pokładowej. Odchylany fotel, regulowany zagłówek w każdym fotelu, jak również dołączone koc i poduszka zapewniają komfortowe warunki podróży.
Również menu zależy od czasu spędzonego na pokładzie, choć zawsze jest to smaczny i wyjątkowy posiłek. W trakcie lotów krótko- i średniodystansowych (po Polsce, Europie, na Bliski Wschód oraz do Azji Środkowej) serwowane są: woda, napoje i pyszne przekąski. Na długich trasach pasażerowie otrzymują ciepły posiłek, który mogą wybrać spośród dwóch dostępnych opcji. W trakcie całego lotu do dyspozycji są też bezpłatne napoje: kawa, herbata, woda, napoje gazowane i soki owocowe, a także wino białe i czerwone oraz piwo. W rejsach do/z Japonii dodatkowo w ofercie znalazło się wino śliwkowe. W każdej chwili można oczywiście skorzystać z płatnego menu LOT Sky Bar lub wypróbować posiłek z klasy LOT Premium Economy, korzystając z usługi „Zamów na pokład posiłek klasy Premium”.
Plany na przyszłość
W planach PLL LOT na kolejne lata jest modernizacja kabin Dreamlinerów, która ma objąć wymianę foteli we wszystkich klasach, instalację nowego systemu rozrywki pokładowej oraz wdrożenie łączności internetowej na pokładzie. Dzięki temu pasażerowie LOT Business Class będą mieli więcej przestrzeni (układ foteli zostanie zmieniony na 1-2-1, ułatwiający dostęp do przejść każdemu z podróżnych), indywidualne drzwi oraz dodatkowe schowki. Więcej miejsca na nogi i drobiazgi zyskają także klienci LOT Premium Economy Class. Fotele wyprodukuje polska firma ze Świebodzina. We wszystkich klasach pasażerowie bez problemu połączą się z systemem rozrywki dzięki portom USB, natomiast na lotach dalekiego zasięgu dostępna będzie łączność internetowa. Odnowionymi Dreamlinerami pierwsi pasażerowie polecą w 2026 roku.
Artykuł sponsorowany
POWIĄZANE WPISY
20 grudnia 2024
Lotnisko Rzeszów-Jasionka zainwestuje ponad 50 mln zł w infrastrukturę i technologie
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka pozyskał ponad 31 mln zł dofinansowania z funduszy…
0 Komentarzy2 Minuty
20 grudnia 2024
PPL i POT będą wspólnie promować polską kulturę i turystykę
PPLS.A. i POT podpisały porozumienie o wspólnej promocji Polski na arenie…
0 Komentarzy3 Minuty
20 grudnia 2024
Certyfikaty POT: najlepsze produkty turystyczne 2024 roku
Złoty Certyfikat POT dla Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, Morskie Centrum Nauki…
0 Komentarzy3 Minuty
20 grudnia 2024
Już cztery polskie regiony zostały wyróżnione przez Przewodnik Michelin
Zakończyła się selekcja lokali wyróżnionych przez znany i ceniony na świecie Przewodnik…
0 Komentarzy5 Minuty
20 grudnia 2024
Grupa eSky prezentuje aplikację eSky 3.0. Personalizowane oferty i elastyczne wyszukiwanie w jednym miejscu
Grupa eSky zaprezentowała zaktualizowaną wersję swojej aplikacji mobilnej eSky 3.0…
0 Komentarzy1 Minuty
19 grudnia 2024
Wieczór z Krzysztofem Wielickim w Abu Dhabi w ramach promocji Polski na rynkach arabskich
25 listopada br. w Abu Dhabi zaprezentowano film dokumentalny o życiu i dorobku wybitnego…
0 Komentarzy2 Minuty
19 grudnia 2024
Boom na Polskę. Jak przyciągnąć turystów z Bliskiego Wschodu
W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie turystów arabskich szeroko…
0 Komentarzy2 Minuty
18 grudnia 2024
Warszawa w oczach zagranicznych dziennikarzy
Wizyty prasowe dla mediów zagranicznych stanowią doskonałą okazję do pokazania atrakcji…
0 Komentarzy4 Minuty
18 grudnia 2024
Wizz Air rozszerza siatkę połączeń z Warszawy. Cztery nowe trasy w 2025 roku
Wizz Air ogłosił dalszy rozwój swojej bazy na warszawskim lotnisku Chopina. W czerwcu…
0 Komentarzy2 Minuty