Ryanair – największy w historii rozkład lotów z Poznania
Od sezonu Zima 2019/2020 Ryanair zbazuje w Poznaniu drugi samolot i uruchomi 6 nowych tras do Budapesztu, Cork, Charkowa, Odessy, Paryża Beauvais oraz Sztokholmu Skavsta. Ruch lotniczy Ryanair w Poznaniu wzrośnie o 15 proc., a z usług przewoźnika skorzysta 800 tys. pasażerów rocznie.
Rozkład lotów Ryanair z Poznania na zimę 2019/2020:
6 nowych tras: Budapeszt (2 x tyg.), Cork (2 x tyg.), Charków (2 x tyg.), Odessa (2 x tyg.), Paryż Beauvais (2 x tyg) oraz Sztokholm Skavsta (2 x tyg.)
17 tras łącznie
Ryanair poinformował także o uruchomieniu nowej trasy na lato 2019 do Kawali w Grecji. Połączenie zostanie uruchomione w lipcu i będzie realizowane do września w ramach rozszerzonej siatki połączeń na lato 2019.
W sezonie letnim Ryanair zaoferuje z Poznania łącznie 20 tras, w tym do tak atrakcyjnych miast jak Rzym, Zadar, Cork, Londyn czy Tel Awiw.
Michael O’Leary, prezes zarządu Ryanair powiedział: „Cieszymy się bardzo, iż od sezonu zima 2019/2020 w naszej bazie w Poznaniu znajdą się 2 samoloty. Dzięki temu zaoferujemy w Poznaniu 17 tras (w tym 6 nowych) i obsłużymy 800.000 pasażerów rocznie nadal przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy. Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż do mają 2019 roku już od 39 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com tylko do piątku 5 kwietnia do północy. Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na Ryanair.com już teraz.”.
Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania dodał: „Ryanair to nasz kluczowy partner – rozwój bazy oraz poznańskiej siatki połączeń przewoźnika w znaczący sposób wpłynie na wzrost atrakcyjności turystyczno-biznesowej naszego miasta. To nie tylko możliwość taniego podróżowania do ciekawych miejsc w całej Europie, ale też pozytywny impuls dla poznańskiego rynku pracy. Cieszę się, że wśród nowych destynacji znalazły się dwa miasta ukraińskie: Odessa i Charków, bo Ukraińcy to obecnie najliczniejsza mniejszość narodowa w Poznaniu. Jestem pewien, że nowe kierunki okażą się strzałem w dziesiątkę i zaowocują wzrostem ruchu pasażerskiego na poznańskim lotnisku. Z jednej strony mamy bowiem zyskujący coraz większą popularność Wschód Europy, z drugiej cieszące się niezmiennym zainteresowaniem destynacje takie jak Paryż, czy Budapeszt.”.
Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego podkreślił: „To ważna dla nas wiadomość z dwóch powodów. Po pierwsze drugi samolot oznacza nie tylko inwestycję rzędu 100 mln USD w samolot dla Poznania, ale również większe zatrudnienie w bazie Ryanair. Potrzebnych będzie więcej pilotów, personelu pokładowego, specjalistów ds. technicznej obsługi samolotów itp. w Poznaniu, co jest również ważną informacją dla uczelni wyższych kształcących swoich studentów w tych obszarach, szczególnie Politechniki Poznańskiej. Po drugie, zbazowany samolot oznacza też większy wpływ na kształtowanie siatki połączeń z Wielkopolski pod kątem naszej atrakcyjności turystycznej, realizacji celów biznesowych, a także dostępu do rynków pracy. Dziś wielkopolski biznes potrzebuje między innymi szybkiej i sprawnej komunikacji z takimi krajami jak na przykład Ukraina.”.
Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań–Ławica Sp. z o.o. skomentował: „Utworzenie bazy w 2017 roku było podstawą do szybkiego rozwoju siatki połączeń linii lotniczej Ryanair z Poznania, siatki połączeń tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta i regionu. Cieszymy się, że mieszkańcy Poznania oraz całego regionu wykorzystali tę możliwość i udowodnili, że chcą latać z naszego lotniska.
Dzisiejsza konferencja zapowiadająca nowe połączenia oraz zbazowanie drugiego samolotu pokazują, że Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które właśnie wystartowały w sezonie lato 2019 do Zadaru, Cork, Sztokholmu Skavsta, Rzymu Ciampino oraz ogłoszona właśnie na szczyt sezonu letniego Kavala, a także te zapowiedziane na sezon zima 2019/2020 do Budapesztu, Paryża Beauvais, Charkowa i Odessy spełnią stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu. Warto podkreślić zaangażowanie naszych Udziałowców, zwłaszcza Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędu Miasta Poznania, w prace nad rozwojem naszego lotniska, także w kontekście ogłaszanych w dniu dzisiejszym nowych kierunków.”.
POWIĄZANE WPISY
20 stycznia 2025
PLL LOT wprowadzają nowe rozwiązania dla podróżnych
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nowe udogodnienia, które ułatwią planowanie…
0 Komentarzy4 Minuty
20 stycznia 2025
Enter Air otwiera bazę techniczną w Katowice Airport
Enter Air Services, spółka zależna największego polskiego przewoźnika czarterowego,…
0 Komentarzy4 Minuty
20 stycznia 2025
Rekordowy rok na lotnisku w Jasionce. Ponad 1,1 mln pasażerów obsłużonych w 2024
Dokładnie 1 145 257 pasażerów obsłużyło w 2024 roku lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce.…
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2025
Podróżuj teraz, zapłać później. LOT wprowadza płatności odroczone z PayPo
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły współpracę z PayPo. Od teraz podróżujący mogą…
0 Komentarzy3 Minuty
17 stycznia 2025
Wizz Air: 71 proc. pasażerów wierzy w potencjał SAF
Wizz Air, Airbus, a także Moeve i lotnisko Charleroi poinformowały o pomyślnym…
0 Komentarzy6 Minuty
16 stycznia 2025
Ryanair uruchamia loty z Lublina do Barcelony
Ryanair poinformował o letnim rozkładzie lotów na sezon 2025, obejmującym pięć kierunków,…
0 Komentarzy2 Minuty
16 stycznia 2025
Innowacyjna współpraca Coigdzie i Jakdojade. Nowe partnerstwo ułatwi planowanie czasu
Platforma Coigdzie.pl nawiązała strategiczną współpracę z Jakdojade. Dzięki temu…
0 Komentarzy3 Minuty
16 stycznia 2025
Finnlines podsumowuje dziewięć miesięcy działalności na trasie Świnoujście – Malmö
14 stycznia 2025 na pokładzie statku M/S Finnfellow Finnlines przy Euroterminalu w…
0 Komentarzy3 Minuty
16 stycznia 2025
PLL LOT połączą Kraków z Paryżem. Nowe połączenie od 31 marca
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie bezpośrednich rejsów z Krakowa do…
0 Komentarzy2 Minuty