Sabre Polska i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie wspólnie inwestują w rozwój młodych talentów
Sabre Polska od prawie dwóch lat realizuje projekty edukacyjne wraz z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Kolejnym krokiem współpracy pomiędzy partnerami jest udostępnienie studentom uczelni profesjonalnego systemu rezerwacyjnego, z którego codziennie korzystają m.in. linie lotnicze, hotele czy biura podróży.
Sabre Polska umożliwiło studentom Uniwersytetu Pedagogicznego korzystanie z globalnego systemu rezerwacyjnego Sabre Red 360.
Pracownicy i studenci Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z zadowoleniem przyjęli wiadomość o aktywacji w uniwersyteckiej pracowni komputerowej dostępu do GDS (Globalnego Systemu Dystrybucji) – systemu rezerwacyjnego Sabre Red 360. To platforma, na której każdego dnia na całym świecie dokonywane są kompleksowe transakcje pomiędzy wszelkimi dostawcami usług branży turystycznej, takimi jak m.in. linie lotnicze, hotele, biura podróży, firmy wynajmu samochodów, koleje czy ubezpieczyciele podróży. To właśnie tutaj kreowane są spersonalizowane podróże, tak pożądane przez dzisiejszych świadomych pasażerów.
Aktywacja systemu znacząco przyspieszy poszerzanie kompetencji zawodowych studentów Uniwersytetu Pedagogicznego o znajomość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych opracowanych stricte dla branży turystycznej.
„Z doświadczenia akademickiego oraz od naszych absolwentów wiemy, że znajomość globalnych systemów rezerwacyjnych jest atutem w poszukiwaniu pracy w sektorze usług turystycznych. Doceniamy, że nasi partnerzy z Sabre Polska angażują się w proces edukacji poprzez zapewnienie naszym studentom dostępu do swojego sztandarowego produktu oraz do doświadczonych w branży ekspertów” – powiedziała Anna Delekta, adiunkt w Katedrze Turystyki i Badań Regionalnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Szerokie porozumienie krakowskich organizacji skutkuje rozwojem młodych talentów
Współpraca nauki z biznesem jest prowadzona wielowymiarowo, m.in. za pośrednictwem szkoleń, wykładów, paneli eksperckich czy staży. Dzięki tego typu kooperacjom studenci zyskują nowe umiejętności, kwalifikacje, poszerzają siatkę kontaktów, podnoszą swoją atrakcyjność na rynku pracy.
„Współpraca z placówkami edukacji wyższej stanowi ważny element strategii Sabre Polska. Od lat aktywnie działamy na tej płaszczyźnie. Co roku prowadzimy program stażowy, angażujemy się w organizację wydarzeń dla studentów, bierzemy udział w targach pracy. Współpraca z Uniwersytetem Pedagogicznym to kolejny przykład takiego działania. Cieszymy się, że dzieląc się naszym systemem, wykładowcy będą mogli urozmaicić swoje zajęcia i w sposób praktyczny poszerzać wiedzę studentów” – powiedział Cezary Żminkowski, członek zarządu Sabre Polska, Vice President of Products Incubation and Software Engineering.
Biznes i nauka na drodze kontynuowania owocnej współpracy
W najbliższym czasie planowana jest demonstracja systemu GDS słuchaczom uczelni podczas wykładu. Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego dostaną w przyszłości także zaproszenie do krakowskiego biura Sabre Polska, a w tym do Innovation Lab. Młode talenty będą mogły też wziąć udział w rekrutacji do Sabre Summer Internship – letniego programu stażowego dla zainspirowanych nowoczesnymi technologiami – i zdobywać praktyczną wiedzę pod okiem specjalistów IT, podejmując informatyczne wyzwania, rozwijając swoje pasje i kontakty z osobami z branży.
Współpraca pomiędzy Sabre Polska a Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie to przykład misji biznesu na rzecz edukacji i otwartości nauki na komercyjne doświadczenia przedsiębiorstwa, które odnosi sukcesy rynkowe.
„W procesie kształcenia studentów istotne jest łączenie teorii z praktyką przy wsparciu profesjonalistów z branży, dla której przygotowuje się kadry. Staramy się, aby nasi studenci otrzymali wykształcenie najwyższej jakości, a takie jest możliwe m.in. w oparciu o współpracę Instytutu Geografii z czołowym partnerem technologicznym globalnej branży turystycznej” – powiedziała Anna Delekta.
Oba podmioty, zarówno Sabre Polska, jak i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, planują kontynuować realizację projektów opartych nie tylko na wsparciu merytorycznym studentów, ale i na wzajemnym zaufaniu oraz przekonaniu, że warto razem działać, by wiele osiągać.
POWIĄZANE WPISY
2 grudnia 2024
Jakie korzyści przynosi Warszawie turystyka?
Gospodarka turystyczna osiągnęła rekordowy wkład w PKB Warszawy. Warszawa odnotowuje…
0 Komentarzy3 Minuty
2 grudnia 2024
Olsztyn „gorący” także zimą!
Olsztyn regularnie notuje wzrost liczby turystów odwiedzających miasto. Nie bez znaczenia…
0 Komentarzy2 Minuty
29 listopada 2024
Tropikalny relaks na Mazowszu. Suntago i Termy Mszczonowskie zimą
Mazowsze zaskakuje nie tylko zimową aurą, ale także ofertą dla miłośników egzotycznego…
0 Komentarzy3 Minuty
27 listopada 2024
Costa Cruises rozszerza ofertę o usługi dla branży MICE
Costa Cruises wprowadza rozwiązania zaprojektowane z myślą o organizacji wydarzeń MICE,…
0 Komentarzy1 Minuty
26 listopada 2024
IBTM World 2024: Polska zyskuje uznanie jako destynacja MICE
Ponad 73 tys. spotkań biznesowych, wzrost liczby Hosted Buyers o 18 proc. oraz udział…
0 Komentarzy4 Minuty
25 listopada 2024
Anna Żabska powołana na wojewodę dolnośląskiego
Premier Donald Tusk, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, powołał Annę…
0 Komentarzy1 Minuty
25 listopada 2024
Jesienny relaks na Mazowszu w pałacowym stylu
Mazowsze to region pełen tajemnic, gdzie dawne rezydencje kryją w swoich murach opowieści…
0 Komentarzy3 Minuty
22 listopada 2024
Industrialne Mazowsze: fascynujące dziedzictwo techniki i przemysłu
Mazowsze, mimo swojej przeszłości rolniczej, odgrywało istotną rolę w procesach…
0 Komentarzy4 Minuty
21 listopada 2024
Zamek, ścieżki rowerowe i teatr. Południowe Czechy zapraszają turystów
Południowe Czechy, region słynący z bogatej historii, malowniczej przyrody i unikalnej…
0 Komentarzy3 Minuty