Sukces polskiego biznesu turystycznego nad Morzem Czerwonym
Szkołę kitesurfingu i park wodny do wakeboardingu założyli i prowadzą w egipskiej El Gounie z powodzeniem Polacy.
Miejscowość El Gouna leżąca 20 kilometrów na północ od Hurghady do tej pory nie jest zbyt popularna wśród Polaków. Może się to zmienić dzięki polskim firmom specjalizującym się w aktywnym wypoczynku.
Pierwsza z nich to założona osiem lat temu przez Piotra Szlagowskiego szkoła kitesurfingu RedSeaZone. To w tej szkole zaczynała naukę była wicemistrzyni świata (2012) a obecnie mistrzyni globu, Karolina Winkowska. Kitesurfing to przebój ostatnich sezonów, sport coraz popularniejszy, również wśród Polaków. Prawie 50 proc. klientów szkoły to właśnie nasi rodacy. Kolejne grupy klientów to: Anglicy, Rosjanie, Niemcy i Francuzi.
Jak podkreślił Piotr Szlagowski: “Kitesurfing to sport łatwy, bezpieczny, bezurazowy, zapewniający ludziom namiastkę latania.”
Kurs podstawowy trwa 11 godzin (2-4 godziny dziennie, w zależności od kondycji klienta) i kosztuje w wersji szkolenia 1 uczeń na jednego instruktora – 540 euro (w wersji 2 uczniów na instruktora – 480 euro).
Dlaczego klienci wybierają właśnie tę szkołę? Wszystkie szkoły działające w okolicy oferują podobne ceny, ale w polskiej szkole panuje najlepsza atmosfera, Niemcy na przykład cenią profesjonalizm przy jednoczesnym luzie (w niemieckich szkołch panuje przesadny dryl).
www.redseazone.com
tel polski: +48 519342917
W piątek 7 lutego w El Gounie otwarto nową inwestycję – Cable Park El Gouna. To kompleks sportów wodnych z czterema wyciągami do uprawiania wakeboardingu.
Jak tłumaczy Marek Lach, właściciel Cable Parku: “Wakeboarding to sport, który powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu, Polega on na pływaniu po wodzie na specjalnej desce, trzymając się liny zaczepionej wyciągu.”
80 proc, inwestycji znajduje się w polskich rękach, po 10 – w niemieckich i egipskich. Jest to jedna z nielicznych tego typu atrakcji w regionie – najbliższe podobne są w Izraelu i w Turcji.
Wyciąg tutejszy może obsłużyć jednorazowo 17 klientów. Trasa wyciągu ma długość 320 metrów, można slalomować, pokonywać pochylnie i skocznie, jest też odcnike dla początkujących.
Dla rodziny lub znajomych klienta, którzy nie chcą sami uprawiać wakeboardingu, przygotowano widownię, basen i restaurację.
Jedna godzina jazdy kosztuje 16 euro, 1 dzień – 35 euro, tydzień – 175 euro, zaś roczny – 1400 euro.
www.elgounacable.com
{gallery}429{/gallery}
POWIĄZANE WPISY
28 października 2024
Dubaj szykuje się na zakupowe szaleństwo
Rozrywka na żywo, koncerty gwiazd, wyjątkowe oferty i zakupowe szaleństwo w czystej…
0 Komentarzy1 Minuty
23 października 2024
Saksonia zaprasza na jarmarki bożonarodzeniowe
Saksończycy od wieków słyną z kultywowania tradycji bożonarodzeniowych. Nie bez kozery…
0 Komentarzy5 Minuty
16 października 2024
„Najlepszym środkiem promocji Korei Południowej jest K-pop”
Zwiększenie liczby polskich turystów do 30 tys. rocznie – taki cel stawia przed sobą…
0 Komentarzy4 Minuty
9 października 2024
Rekordowy wzrost zainteresowania Austrią wśród polskich turystów
0 Komentarzy3 Minuty
4 października 2024
Tabarka – w poszukiwaniu prawdziwej Tunezji
Położona tuż przy granicy z Algierią Tabarka zachwyca plażami i świetnymi warunkami do…
0 Komentarzy5 Minuty
3 października 2024
Hiszpańskie nowości Rainbow: Costa Blanca i Costa Dorada
Na lato 2025 Rainbow przygotował kilka nowych kierunków w sprawdzonych już przez Polaków…
0 Komentarzy8 Minuty
26 września 2024
Malta – raj dla wielbicieli historii, sportów wodnych i plażowania
Wśród kierunków oferowanych przez Rainbow na sezon letni 2025 wyróżnia się Malta –…
0 Komentarzy5 Minuty
25 września 2024
Ibiza – nowość w ofercie Rainbow na lato 2025
Małe zatoczki otoczone z turkusową wodą i stromymi klifami, niekończące się imprezowe…
0 Komentarzy6 Minuty
19 września 2024
Bułgaria w pierwszej piątce krajów UE o najwyższym wzroście liczby noclegów w drugim kwartale 2024
Według najnowszych danych Eurostatu, Bułgaria znalazła się wśród pięciu wiodących krajów…
0 Komentarzy1 Minuty
Witam wszystkich zainteresowanych.
Serdeczne gratulacje dla Marka, który mimo pokonał naturalny opór “obiektywnych” trudnosci i doprowadził swój projekt( przy pomocy Bogusi i grona przyjaciół) do wspaniałego końca. Marek! Super!!
Drugi polski projekt ( a własciwie pierwsza polska baza)powstał dzięki “Mike” Maćkowi Zimowskiemu i to on z inż. Andrzejem Wróżem wbili (dosłownie) pierwsze łopaty pod budowę Red Sea Zone, w El Gounie. Dziwi mega egocentryczna, megalomańska postawa Camela, Piotra Szlagowskiego, którego udział był li tylko częściowo finansowy. Pominięcie nazwiska Mike, to po prostu oszustwo.
Mike był “spiritus movens’ bazy i setki gości, zawodników, instruktorów- Polaków, Czechów, Francuzów, Anglików, Egipcjan, wie o czym mówię. To tu czynnie pomagał “Księciu” – Łukasz Ceran, “Murphy” niesamowity Czech, a również wielu wielu innych. Dziwi i wkurza bezpardonowe przypisanie sobie zasług przez Piotra Szlagowskiego, dobrego fotografa, ale nie ojca Red Sea Zone.Gwoli wyjaśnienia- pracowałem w RSZ trzy lata i wiem co mówię.Jestem ojcem Maćka. I to tylko tyle co chciałem powiedzieć.
Andrzej Zimowski
Camel chyba zapomniał dopisać że jeszcze pewnie był pomysłodawcą i realizatorem piramid oraz Kanału Sueskiego. Wstyd sobie przypisywać innych zasługi.