Szkolenia IGHP dla hotelarzy z dofinansowaniem ze środków publicznych

IGHP

Nawet do 100-procent dofinansowania mogą otrzymać przedsiębiorcy na szkolenia pracowników prowadzone przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Procesem pozyskania dotacji całościowo zajmie się Izba. Na 2022 rok IGHP zaplanowała blisko 250 szkoleń, a pierwsze z nich odbędą się już na początku kwietnia.

Znaczne dofinansowanie szkoleń organizowanych przez IGHP można uzyskać na dwa sposoby. Z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) przedsiębiorstwa mogą uzyskać 80-procentowe dofinansowanie, a mikrofirmy nawet 100-procentową dotację. Środki finansowe na działania szkoleniowe dla pracowników pochodzą z Powiatowych Urzędów Pracy (PUP). Wsparcie finansowe jest udzielane w ramach pomocy de minimis.

Kolejnym sposobem pozyskania do 80 proc. dofinansowania są środki UE w ramach Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Nabór stale trwa do końca 2022 roku. Na usługi zamieszczone w Bazie przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

IGHP jest wpisana zarówno do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS), jak i Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Dzięki temu szkolenia Izby mogą zostać dofinansowane ze środków publicznych. Po wyborze przez przedsiębiorcę odpowiedniego szkolenia IGHP całościowo zajmie się procesem pozyskania dotacji z KFS oraz w ramach BUR na rozwój pracowników. Usługa ta będzie dostępna w promocyjnych cenach dla członków IGHP.

Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP, powiedział: „Opłacalność inwestycji w rozwój pracowników jest bezdyskusyjna, ponieważ przekłada się na jakość pracy, czyli obsługi, która jest kluczowym pojęciem w branży hotelarskiej oraz na bardziej efektywne zarządzanie hotelem. Możliwość skorzystania z praktycznie bezpłatnych szkoleń dla pracowników, szczególnie w dobie pandemii i trudnej sytuacji branży, jest niezwykle atrakcyjna.”

Szkolenia IGHP prowadzą najbardziej uznani eksperci branżowi łączący wiedzę z wieloletnią praktyką.

Mączyński podkreślił: „Nasi prowadzący to znane i cenione na rynku osobowości. Z niektórymi kontynuujemy współpracę już kolejny rok, inni zadebiutują w gronie autorów szkoleń Izby w najbliższych tygodniach.”

Wśród ekspertów IGHP są m.in. Kris Głąbiński, Karol Weber, Kamil Maroszek, Katarzyna Starzyńska, Piotr Gąstał czy Agnieszka Maszner-Paprocka.

IGHP prowadzi szkolenia dla branży hotelarskiej od 2018 roku. Pierwszy temat dotyczył RODO i był odpowiedzią na aktualne potrzeby hotelarzy związane z wyjaśnieniem zagadnień z zakresu ochrony danych osobowych w związku z wprowadzeniem unijnej dyrektywy. Do tej pory eksperci Izby przeprowadzili blisko 200 szkoleń z różnych tematów, m.in. revenue management, sprzedaży i marketingu, kosztów w gastronomii, obsługi recepcji. Izba co roku poszerza ofertę zagadnień. Na 2022 rok zostały zaplanowane szkolenia m.in. z HACCP, housekeepingu (w nowej formule), social media, zarządzania i obsługi operacyjnej w hotelu, szkolenia dla kucharzy i pomocy kuchennych, kelnerskie, a także ze skutecznego dialogu z pracownikiem oraz z budżetowania.

Marcin Mączyński dodał: „To będzie bardzo intensywny rok w Izbie w obszarze edukacji. Planujemy blisko 250 szkoleń zarówno w formule otwartej, jak i zamkniętej w ponad 20 miastach w Polsce.”

Izba prowadzi również zamknięte szkolenia dla konkretnych obiektów.

Szczegóły dotyczące tematów szkoleń i aktualnego harmonogramu znajdują się na stronie internetowej www.szkoleniaIGHP.com oraz w mediach społecznościowych Izby. Bieżących informacji udziela również biuro IGHP pod adresem [email protected].

IGHP: hotelarze zawieście działalność w Rosji