Szwecja podjęła współpracę z Airbnb
Organizacja Visit Sweden jako pierwsza marka narodowa rozpoczęła współpracę z serwisem Airbnb.
Platforma ta umożliwia wynajem domów, mieszkań i pokoi głównie od prywatnych osób za pośrednictwem internetu.
To, czym skandynawski kraj chce przyciągnąć odwiedzających, jest unikalne, obowiązujące w państwach nordyckich prawo do swobodnego korzystania z dobrodziejstw natury.
Agnieszka Blandzi, Country Manager Visit Sweden w Polsce, powiedziała: „Szwecja jest relatywnie niewielkim krajem, w którym nie znajdziemy ogromnych, charakterystycznych zabytków, takich jak wieża Eiffla czy Big Ben. Mamy natomiast ogromne bogactwo różnorodnych atrakcji przyrodniczych. Od bezludnych plaż i wysokich gór po gęste lasy, od tysięcy jezior i przepięknych archipelagów po malownicze łąki.”
Dzięki szwedzkiemu prawu zagwarantowanemu przez konstytucję – Allemansrätten (prawo publicznego dostępu) wszyscy mają wyjątkową możliwość swobodnego poruszania się poza utartymi szlakami. Prawo jednocześnie nakazuje poszanowanie innych osób i przyrody głosząc: „Nie wchodź do prywatnych ogrodów. Szanuj świat zwierząt. Zamykaj za sobą ogrodzenia, przechodząc przez pastwiska”
Agnieszka Blandzi dodała: „Teraz, wraz z Airbnb, Szwecja zaprasza wszystkich, by spędzić czas korzystając z uroków pięknej, szwedzkiej natury. W samej tylko Skanii jest ponad 200 kilometrów plaż, 1180 km tras pieszych i kilkaset kilometrów świetnie przygotowanych tras rowerowych.”
Jednym z elementów kampanii promującej obecność Szwecji na Airbnb jest film wideo, gdzie głos przedstawiający się jako „Åke”, w stylu podobnym do prezentacji, w których właściciele zamieszczają wideoklipy z opisem oferowanych przez siebie domów, proponuje zwiedzanie tego kraju. Na nagraniu możemy usłyszeć między innymi: „Oto mój dom, w przybliżeniu 100 milionów hektarów ziemi, które należą do mnie. Cóż, dzielę się nimi z 10 milionami innych osób, ale mówię właśnie w ich imieniu.” Widokowi jezior towarzyszy komentarz „sto tysięcy basenów typu infinity”, a ujęciom wysokich klifów i zorzy polarnej opis „indywidualnie zaprojektowany apartament z tarasem zapewniającym panoramiczny widok na okolicę. We wszystkich kierunkach”.
Zobacz film promujący Szwecję na Airbnb: https://youtu.be/C6671CL5fFg
W ramach kampanii na Airbnb zaprezentowanych jest dziewięć inspirujących przykładów szwedzkich atrakcji przyrodniczych z całego kraju, ujętych w postaci typowej dla serwisu listy z opisem wyposażenia i udogodnień „obiektu”. Tym samym Szwecja jest pierwszym krajem w Airbnb, udostępnionym w całości jako potencjalne miejsce do wynajęcia – i to zupełnie za darmo. Jednym z oferowanych miejsc jest „przytulna polana w lesie bukowym” w regionie Skanii. Zobacz opis lasu bukowego w Skanii na Airbnb: https://sweden.withairbnb.com/ronnea.html
Szwedzi znani są z głęboko zakorzenionego przywiązania do kontaktu z przyrodą, a relaks w naturalnym otoczeniu jest ważną częścią stylu życia każdego z naszych zamorskich sąsiadów. Zwyczajowym rytuałem są wyprawy całych rodzin na grzyby, czy zbieranie jagód. Nikogo w Szwecji nie dziwi także widok zmierzających poza miasta rowerzystów, wiozących ze sobą dzieci i wypełnione przysmakami kosze piknikowe.
„Szwedzi. Czasem myślę, że oni nie wiedzą, jak wielkie mają szczęście”, mówi Natalia Brzeziński, prezes konferencji technologicznej Brilliant Minds i wydarzenia Symposium Stockholm, w wypowiedzi przytoczonej przez portal visitsweden.com: https://visitsweden.com/natalia-brezinski/.
W Szwecji (poza obszarami chronionymi) obowiązuje „Allemansrätten” (tłum: “prawo wszystkich ludzi”), czyli unikatowe prawo o publicznym dostępie, na mocy którego można w sposób swobodny poruszać się, spać pod gwiazdami, pływać w jeziorach, zbierać owoce lasu (pod warunkiem że nie są to gatunki chronione). Idea przyrody dostępnej dla wszystkich znajduje się w DNA każdego Szweda. Za dużą swobodą podąża typowe dla Szwedów poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym przebywają.
POWIĄZANE WPISY
17 stycznia 2025
Egzotyczne wakacje: Malediwy czy Dominikana?
Malediwy i Dominikana to tropikalne kierunki urlopowe, które mają ze sobą wiele…
0 Komentarzy5 Minuty
15 stycznia 2025
„C the Unseen” – Chemnitz Europejską Stolicą Kultury 2025
Na pytanie, jak nazywa się miasto na C leżące na wschodzie Niemiec, odpowiedź powinna być…
0 Komentarzy4 Minuty
2 stycznia 2025
Ras Al Khaimah po raz szósty z rekordowym noworocznym widowiskiem
Ras Al Khaimah szósty rok z rzędu Nowy Rok świętuje rekordem. Emirat przywitał 2025 rok…
0 Komentarzy2 Minuty
20 grudnia 2024
Wakacyjne plany Polaków na 2025 rok: poszukiwanie rodzinnych korzeni, przygody z adrenaliną i odkrywanie kraju
Jak wynika z najnowszego raportu, apetyt na podróże w 2025 roku będzie nadal rósł.…
0 Komentarzy6 Minuty
19 grudnia 2024
Wieczór z Krzysztofem Wielickim w Abu Dhabi w ramach promocji Polski na rynkach arabskich
25 listopada br. w Abu Dhabi zaprezentowano film dokumentalny o życiu i dorobku wybitnego…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2024
Rekordowa liczba turystów odwiedziła Bułgarię
Bułgarzy przewidują, że mijający rok okaże się rekordowy pod względem turystyki – kraj…
0 Komentarzy2 Minuty
5 grudnia 2024
Islandia promuje swoje atrakcje na warsztatach w Warszawie
W Warszawie odbyły się warsztaty, w trakcie których islandzcy touroperatorzy…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2024
LOT wystartował z zimowym połączeniem do Innsbrucka
Od 1 grudnia br. do stolicy Tyrolu dolecimy bezpośrednio z Polskimi Liniami Lotniczymi…
0 Komentarzy4 Minuty
4 grudnia 2024
Film ,,Pielgrzym nadziei” w Instytucie Cervantesa
Instytut Cervantesa w Warszawie zaprezentował film dokumentalny TVP o Camino de Santiago…
0 Komentarzy2 Minuty