Tyrol – środki ostrożności w stacjach narciarskich. Maski i dystans
Austriacki rząd wprowadził w życie tzw. „Pakiet dla bezpiecznej turystyki zimowej”. Ma obowiązywać w najbliższym sezonie w Tyrolu.
Maski i dystans w kolejkach i na wyciągach
Koleje górskie i wyciągi podlegają tym samym przepisom, co inne publiczne środki transportu, dlatego noszenie masek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe zarówno dla gości, jak i pracowników kolejek górskich. Ten przepis obowiązuje zarówno wewnątrz wyciągów i gondoli, jak również na zewnątrz w obszarze kas oraz w strefie czekania na wejście do wyciągu.
Na całym obszarze kolejek górskich obowiązuje bezpieczny dystans, który wynosi co najmniej 1 m. W wyjątkowych przypadkach, aby umożliwić zachowanie bezpiecznego dystansu, zostaną wprowadzone ograniczenia w przepustowości wyciągów. Jeśli w żadnym wypadku nie jest możliwe zachowanie przynajmniej 1m odstępu, wtedy możliwe jest odstąpienie od tego przepisu.
Wszystkie miejsca zamknięte, jak np. gondole, stacje wyciągów, łazienki czy schowki na narty, są codziennie dezynfekowane metodą zamgławiania na zimno. Aby zredukować ryzyko infekcji oraz w szybkim czasie umożliwić właściwą reakcję, pracownicy stacji narciarskich poddawani są regularnym testom na obecność Covid-19. Ponad to wiele stacji narciarskich oferuje w tym sezonie możliwość zakupu karnetu narciarskiego metodą online, aby zredukować ilość osób w kolejkach do kas.
Gastronomia
Pracownicy oraz goście, przebywający w zamkniętych pomieszczeniach gastronomicznych, obowiązkowo muszą nosić maseczki zakrywające usta i nos. Wyjątkiem jest przydzielone miejsce siedzące przy stoliku.
Grupy gości mogą liczyć maksymalnie 10 osób (osoby niepełnoletnie są wyłączone z tego przepisu). Zachowany musi również zostać bezpieczny odstęp między grupami.
Wiele lokali gastronomicznych wprowadziło dobrowolną rejestrację gości, aby w przypadku wystąpienia infekcji Covid-19, można było szybko zidentyfikować osoby, które miały kontakt z zakażonym. Konsumpcja napojów i jedzenia możliwa jest jedynie przy wcześniej przydzielonym stoliku. Ten przepis obowiązuje również na zewnątrz oraz w lokalach Après-Ski.
Szkółki narciarskie
Austriacki Związek Szkół Narciarskich przygotował specjalny projekt dotyczący bezpiecznej nauki jazdy na nartach. Grupa w szkółce narciarskiej może liczyć maksymalnie 10 osób, wliczając instruktora jazdy na nartach. Instruktorzy jazdy na nartach, którzy przyjeżdżają do pracy z zagranicy, muszą okazać pracodawcy negatywny wynik testu na Covid-19.
Jarmarki świąteczne i bożonarodzeniowe
Wszelkie jarmarki świąteczne i bożonarodzeniowe obowiązują szczególne przepisy bezpieczeństwa. Przy stoiskach z gastronomią musi zostać zachowany bezpieczny dystans, aby umożliwić bezpieczną konsumpcję napoi i jedzenia. W tym celu przewidziano większe odstępy od poszczególnych stoisk i straganów oraz możliwość regulowania ilości osób, odwiedzających jarmark świąteczny.
Bezpłatne testy na Covid-19 dla pracowników branży turystycznej
Wiele środków bezpieczeństwa, które obowiązują zimą 2020/21, sprawdziło się już w minionym sezonie letnim. I tak pracownicy branży turystycznej, hoteli i gastronomii, mogą skorzystać z oferty „Bezpieczna gościnność”, w ramach której regularnie, bezpłatnie i dobrowolnie wykonać można test na obecność koronawirusa. Oferta ta zimą została rozszerzona i obowiązuje również instruktorów narciarstwa oraz przewodników turystycznych. Testy są bezpłatne dla podmiotów zarejestrowanych na terenie Austrii. Najważniejszą zasadą w nadchodzącym sezonie zimowym, która zagwarantuje bezpieczną zimę w Tyrolu, jest odpowiedzialność własna i sumienne zachowanie środków ostrożności przez gości, pracowników branży turystycznej oraz wszystkich innych podmiotów turystycznych.
POWIĄZANE WPISY
23 stycznia 2025
Lublin zaprasza na kolejną edycję spacerów z przewodnikami miejskimi
1 lutego rozpocznie się kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, czyli…
0 Komentarzy3 Minuty
22 stycznia 2025
Warta: Polacy stawiają na ubezpieczenia i wygodę w zimowych podróżach
Polacy ruszyli na ferie i nie mają zamiaru oszczędzać na własnym komforcie czy…
0 Komentarzy3 Minuty
21 stycznia 2025
Ecco Travel uruchomił promocje na wybrane wycieczki objazdowe
Ecco Travel ogłasza kolejną edycję promocji „Wielka obniżka”, która potrwa od 17 do 31…
0 Komentarzy1 Minuta
21 stycznia 2025
„Turystyka – Bez Barier” na Dolnym Śląsku wspiera dzieci i seniorów
W grudniu ubiegłego roku, Polska Izba Turystyki zrealizowała projekt pod nazwą „Turystyka…
0 Komentarzy2 Minuty
17 stycznia 2025
Egzotyczne wakacje: Malediwy czy Dominikana?
Malediwy i Dominikana to tropikalne kierunki urlopowe, które mają ze sobą wiele…
0 Komentarzy5 Minuty
17 stycznia 2025
Aleksandra Prędka nową dyrektorką regionalną IGHP w woj. łódzkim
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego ma nową przedstawicielkę w centralnej Polsce.…
0 Komentarzy2 Minuty
17 stycznia 2025
13. Dzień Turystyki bez Barier 5 marca na ITB
5 marca 2025 roku w City Cube na terenie Targów Berlińskich (Messe Berlin) odbędzie się…
0 Komentarzy2 Minuty
15 stycznia 2025
Jan Wróblewski odznaczony za zasługi dla polskiej turystyki
Podczas Balu Hotelarza 11 stycznia 2025 r. organizowanego przez Fundację Polskie Hotele…
0 Komentarzy1 Minuty
15 stycznia 2025
Lodowi rzeźbiarze będą rywalizować na Hrebienku
Najlepsi lodowi rzeźbiarze spotkają się w Tatrach Wysokich. W weekend 18–19 stycznia 2025…
0 Komentarzy2 Minuty