Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji – więcej możliwości
Od września Towarzystwo Ubezpieczeń Europa rozszerzyło ofertę Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji. Obejmuje ono teraz nie tylko zwrot kosztów imprezy turystycznej, biletu czy noclegu, ale również rejsu, transferu z lotniska do hotelu, wynajęcia jachtu, biletu na imprezę masową czy szkolenia.
Nowością jest również wydłużenie czasu na zakup polisy. Do tej pory ubezpieczenie można było nabyć jedynie w ściśle określonym terminie, maksymalnie do 7 dni od dnia wykupienia imprezy turystycznej, biletu podróży czy noclegu. Od września klienci zyskali możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia w dowolnym terminie, pod warunkiem, że do czasu rozpoczęcia podróży pozostało więcej niż 60 dni. Za zakup polisy w terminie powyżej 7 dni składka jest tylko nieznacznie wyższa niż w wariancie z określonym terminem zakupu ubezpieczenia.
Tomasz Janas, dyrektor departamentu biur podróży i gwarancji TU Europa, powiedział: “Klienci dobrze znają ubezpieczenie kosztów leczenia, które stanowi podstawę polisy turystycznej. Jednak ich świadomość w zakresie możliwości, jakie daje ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji jest niższa. Często nie zdają sobie sprawy, że z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku będą zmuszeni zrezygnować z podróży i stracą niemal całość wpłaconych pieniędzy. Tymczasem w ramach polisy Koszty Rezygnacji mogą skutecznie zabezpieczyć swoje finanse.”
Ubezpieczeniem można objąć nie tylko koszty imprezy turystycznej, biletu czy noclegu, ale również inne koszty związane z podróżą. Są to np. rejs, transfer z lotniska do hotelu, czarter i najem jachtu, bilet na imprezę masową, np. koncert czy mecz oraz warsztaty, szkolenia, kursy i konferencje.
Jeśli z ważnych przyczyn klient nie będzie mógł skorzystać np. z wykupionej wycieczki, przelotu czy wynajętego jachtu, dzięki polisie otrzyma 100 proc. zwrot wydanych pieniędzy. Nowa formuła ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji dostępna jest w trzech wariantach o zróżnicowanym stopniu ochrony.
Polisa działa w razie zdarzeń wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) i zależnych od wybranego wariantu polisy. Zalicza się do nich przede wszystkim nagłe zachorowanie i ciężki wypadek ubezpieczonego oraz śmierć, chorobę lub wypadek członka rodziny. W TU Europa rejestr bliskich osób obejmuje także teściów oraz wnuki.
W najpełniejszym wariancie klient ma możliwość rezygnacji z udokumentowanego powodu spoza katalogu przyczyn wymienionych w OWU oraz w związku z chorobą przewlekłą. Przykładowymi powodami mogą być nieotrzymanie urlopu lub wizy wjazdowej czy odwołanie spotkania biznesowego.
Ubezpieczenie można kupić w trzech prostych krokach na stronie www.tueuropa.pl oraz w licznych biurach podróży współpracujących z TU Europa.
POWIĄZANE WPISY
5 listopada 2024
Turystyczna Organizacja Otwarta: „Pomoc MSiT to fikcja”
Po wrześniowej powodzi, która dotknęła Polskę, Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło…
1 Komentarz7 Minuty
25 lipca 2024
Alicja Wójcik Gołębiowska: umowy Ryanair z partnerami sprzedażowymi w Polsce są w toku. Nadal weryfikujemy, kto i jak sprzedaje nasze bilety
Ryanair zapowiadał otwartość na współpracę z touroperatorami oraz agentami turystycznymi,…
1 Komentarz12 Minuty
1 marca 2024
Europ Assistance Polska podsumowuje ferie zimowe 2024
Ferie zimowe dobiegły już końca. W tym roku mocno zdominowały je zagraniczne kierunki.…
0 Komentarzy3 Minuty
11 grudnia 2023
Silny złoty sprzyja wyjazdom zagranicznym
Końcówka 2023 roku może skłaniać do planowania zagranicznych wyjazdów. Wszystko dlatego,…
0 Komentarzy6 Minuty
4 lipca 2023
Andrzej Gut-Mostowy: chciałbym po wyborach odpowiadać za turystykę. Mam koncepcję, co robić dalej dla branży [WYWIAD]
"Nie jest wcale wykluczone, że po wyborach, w przypadku stworzenia rządu przez…
1 Komentarz20 Minuty
15 maja 2023
Branża czeka na spotkanie z UOKiK. Przepis „turystycznej” ustawy rozwiązuje problem z cenami? [OPINIA PRAWNA]
Branża chciałaby omówić z UOKiK zastrzeżenia do sposobu prezentowania dynamicznych cen w…
0 Komentarzy11 Minuty
7 września 2022
Michael O’Leary: biurom podróży nie wolno sprzedawać naszych biletów. Nie zwrócimy im pieniędzy
Odprzedawanie biletów Ryanair przez pośredników jest niezgodne z regulaminem przewoźnika,…
1 Komentarz14 Minuty
13 stycznia 2022
NSA potwierdza: można odliczać VAT od usług noclegowych kupowanych w celu odsprzedaży
Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził wyrok WSA, zgodnie z którym przedsiębiorcy mają…
0 Komentarzy2 Minuty
9 lipca 2021
„Serce polskiego wybrzeża” potrzebuje ruchu poza sezonem. Ma potencjał uzdrowiskowy do wykorzystania
“Serce polskiego wybrzeża” to znane i dobrze wypromowane w Polsce hasło. Gdy zapytać, co…
0 Komentarzy6 Minuty