Verano w Kołobrzegu na wypoczynek i leczenie

AG

Jednym z lepiej położonych w Kołobrzegu ośrodków jest Verano. Usytuowany właśnie przy wspomnianym bulwarze, wokół rosną drzewa, teren ośrodka jest rozległy i zielony.

Kołobrzeg to największe na polskim wybrzeżu Bałtyku uzdrowisko. Piękne plaże, promenada i coraz nowocześniejsze ośrodki sprawiają, ze miasto staje się mekką turystów polskich i zagranicznych.
W Kołobrzegu i okolicach występują naturalne surowce lecznicze – znajdują się tu źródła solanki, źródła wody mineralnej, a także pokłady borowiny (torfu leczniczego). W uzdrowisku leczy się głównie choroby krążenia, choroby dróg oddechowych i schorzenia stawowe, ale także: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, cukrzycę, choroby tarczycy, otyłość, choroby endokrynologiczne, osteoporozę i choroby skórne.
Z danego, średniowiecznego Kołobrzegu niestety nic prawie nie zostało. A przecież jest to jedno z najstarszych miast nad Bałtykiem. Niestety ciężkie walki o miasto w roku 1945 spowodowało, że budowano je praktycznie od nowa. Miedzy innymi, na miejscu Starego Miasta postawiono tzw. Nową Starówkę. Domy stylizowane są na stare kamieniczki. Jedyną pozostałością dawnych murów jest znajdująca się przy ulicy Dubois, Baszta Prochowa (zwana do czasów II wojny Basztą Lontową). Najważniejszym zabytkiem jest bazylika NMP. Pięcionawowa świątynia została zbudowana na przełomie XIV i XV wieku.
Najbardziej znane obiekty Kołobrzegu stoją nad morzem. U wejścia do portu stoi latarnia morska. Ta dzisiejsza ma wysokość 26 m nad terenem a jej zasięg dochodzi do 16 Mm. Od niej zaczyna się też plaża (szeroka, jedna z piękniejszych nad Bałtykiem) i promenada. W sezonie letnim trudno tędy przejść, tłumy wczasowiczów przemykają od jednego lokalu do drugiego. Są tu też typowe dla kurortu nadmorskiego sklepiki z pamiątkami. Zarówno plażą, jak i promenadą dojdziemy do mola betonowego (ostatnio było w remoncie) i do pomnika Zaślubin z morzem. Było ono symbolem uzyskania dostępu do morza w roku 1945. W dno Bałtyku została wbita flaga Polski, a jeden z żołnierzy rzucił w morze pierścień. Według legendy, kto przejdzie na bezdechu z jednej strony pomnika na drugą przez okno, może być pewien spełnienia pomyślanego wcześniej życzenia.
Przechodząc pod pomnikiem od strony plaży wchodzimy do
parku im. Stefana Żeromskiego. Wspaniałe miejsce na upalne dni, stare drzewa dają cień, parkiem, który oddziela wydmy do miasta możemy spacerować równolegle do wybrzeża. Od ośrodków i sklepów park oddzielony jest z kolei aleją, deptakiem, na którym spotykają się chyba wszyscy odpoczywający w Kołobrzegu. Bulwar ma długość 2 km, po jednej stronie mamy Park, po drugiej – stragany z pamiątkami, kawiarenki i ośrodki. Większość z nich została w ostatnich latach gruntownie przebudowana. I te właśnie ośrodki, obok pięknych plaż, przyciągają turystów z kraju i zagranicy (głownie z Rosji i Niemiec).
W ośrodku Verano klienci korzystają z zabiegów dla osób zchorobami neurologicznymi, za dysfunkcją narządu ruchu, ze schorzeniami układu krążenia, układu krążenia, z padaczką. Oczywiście, ośrodek gości równie turystów nie korzystających z zabiegów. Oprócz wygodnych, nowocześnie urządzonych pokoi, Verano słynie ze swej kuchni. Jakości i liczby potraw tu podawanych nie powstydziłyby sią najlepsze hotele z basenu Morza Śródziemnego.
Ramka:
Centrum Zdrowia i Relaksu “Verano” Sp. z o.o.”
[email protected]
Recepcja
tel. +48 94 355 30 00
fax +48 94 354 49 10
[email protected]

{gallery}1451{/gallery}