Warszawa zwiedzana starym autobusem

BA

Myślisz, że znasz Warszawę jak własną kieszeń i że to miasto nie ma przed Tobą żadnych tajemnic? Nic bardziej mylnego. Zawsze znajdzie się miejsce, szczegół, anegdota, o których do tej pory nie słyszałeś. Czasami, żeby je odkryć warto poświęcić godzinę lub dwie i oddać się w ręce profesjonalnego przewodnika, który, zwłaszcza jeśli jest pasjonatem swojej pracy, zawsze trzyma w rękawie kilka warszawskich asów.

Wycieczki z przewodnikiem, zwłaszcza po własnym mieście, kojarzą się głównie z latami szkolnymi, nudnymi opowieściami pełnymi dat, których nijak nigdy nie dało się zapamiętać. I z tym, że zawsze trzeba było być cicho. Ale to się na szczęście zmieniło, odeszło wraz z muzealnymi kapciami, oby na zawsze.

Jak zachęcić mieszkańca do udziału w wycieczce po jego własnym mieście? Trzeba mu zaproponować coś niestandardowego, zaciekawić, wciągnąć we wspólną przygodę i spróbować pokazać coś, czego jeszcze nie widział, albo pokazać mu to co widział wiele razy ale zupełnie na nowo.

Przedstawiciele Waszej Turystyki, zachęceni piękną wiosenną pogodą, dali się namówić na niedzielne “Bus(z)owanie po Warszawie”. Zabytkowym, uroczym czerwonym autobusem marki Chausson AH 48, przenieśliśmy się w czasie do lat 40-tych i 50-tych XX wieku, aby pod okiem szefa Biura Odbudowy Stolicy Józefa Sigalina odbudować powojenną Warszawę.

Przez 1,5 godziny nie sposób dowiedzieć się wszystkiego. Ale jeśli jesteście ciekawi, dlaczego nagle, wbrew wcześniejszym planom przestano w Warszawie wyburzać przedwojenne kamienice, ile trwała budowa Pałacu Kultury i Nauki, i czy na pewno stoi on tam, gdzie go pierwotnie planowano i dlaczego ludzie przychodzili się do niego modlić, na którym z warszawskich placów miał powstać ogromny amfiteatr i po co zbudowano dzisiejszy Hotel MDM i co ten skrót oznacza, koniecznie wybierzcie się na pierwszą z cyklu wycieczek Bus(z)owanie po Warszawie pt. “Budujemy nowy dom”.

Kolejne części zapowiadają się równie ciekawie, a każda z nich jest realizowana odpowiednim do danej epoki pojazdem: “Niewinni czarodzieje” zabiorą cię niebieskim Sanem w świat rozrywek odbudowanej już stolicy, “Warszawski cwaniak” przewiezie cię “peerką” po absurdach PRL-u, starym Ikarusem pomkniesz przez “Czas apokalipsy” stanu wojennego, a “Świeżutkiego kapitalizmu” posmakujesz na skajowych kanapach przegubowego Ikarusa 280. A wszystko to okraszone ciekawymi anegdotami, starymi zdjęciami i dobrym humorem przewodnika, za każdym razem wcielającego się w inną rolę.

Chociaż 1,5 godziny w piękną wiosenną pogodę w nieklimatyzowanym autobusie wydają się niemożliwe do zniesienia, to zapewniamy Was, że warto zaryzykować. Żałować nie będziecie 🙂

Info praktyczne
Wycieczki odbywają się w każdą niedzielę, począwszy od 2 kwietnia, zwykle w dwóch terminach: o godz. 14.00 i 16.00. Autobus rusza z przystanku obok pętli u zbiegu ulic Trebackiej i Focha, nie sposób go nie zauważyć albo pomylić. Szczegółowy harmonogram wycieczek oraz rezerwacja biletów na stronie www.adventurewarsaw.pl