Wkrótce szkolenie online z nowej ustawy

pixabay.com

PZOT, OSAT i MSiT zorganizują 4 kwietnia wspólne webinarium poświęcone nowym przepisom, które będą obowiązywały już od 1 lipca. Udział w szkoleniu będzie bezpłatny.

W związku z ogromnym zainteresowaniem ze strony branży udziałem w szkoleniach na temat Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, organizacje branżowe wyszły z inicjatywą zorganizowania webinarium na ten temat, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Szkolenie dla członków i sympatyków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych i dla Polskiego Związku Organizatorów Turystyki odbędzie się 4 kwietnia o godz. 11. 

Zainteresowanie interpretacją i zastosowaniem nowych przepisów w praktyce jest w branży ogromne. Ponieważ nie wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniach odbywających się „na żywo” w części miast w Polsce, pojawił się pomysł udostępnienia szkolenia przez internet. Zaletą tego rozwiązania jest to, że szkolenie będzie mogło potrwać dłużej. 

Radca prawny w MSiT Dominik Borek, który poprowadzi szkolenie wspólnie z Markiem Kamieńskim, wiceprezesem OSAT i Krzysztofem Piątkiem, prezesem PZOT, podczas spotkania w Katowicach zapowiadał już, że podczas webinarium odpowie bardziej szczegółowo na niektóre pytania ze strony agentów. Część pytań wymagała bowiem głębszej analizy i zapoznania się ze szczegółami konkretnego przypadku.

Program szkolenia podzielony będzie na trzy części. W pierwszej poruszone będą najważniejsze zagadnienia dotyczące samej ustawy: zawartych w niej definicji i zakresu wyłączeń. Uczestnicy dowiedzą się mi.in., czym jest impreza turystyczna, usługa turystyczna, powiązane usługi turystyczne, jakie nowe obowiązki nałożone będą na organizatorów turystyki i kim są przedsiębiorcy ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych.

Poruszone będą też tematy związane z zabezpieczeniami finansowymi i TFG, z obowiązkami informacyjnymi wobec podróżnych, realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej i odpowiedzialnością wobec podróżnego. Uczestnicy dowiedzą się również, jakie sankcje przewidziane są za nieprzestrzeganie przepisów nowej ustawy.

Część druga spotkania przeznaczona będzie na odpowiedzi na najważniejsze pytania organizatorów i agentów zebrane przez MSiT. W części trzeciej odbędzie się czat na żywo – będzie okazja do zadania pytań przez uczestników webinarium. 

Link dla uczestników szkolenia zostanie przesłany 4 kwietnia w godzinach porannych  wszystkim członkom OSAT i PZOT oraz osobom znajdującym się na liście wysyłkowej obu organizacji. Webinarium zostanie zarejestrowane, a nagranie będzie później udostępnione online.

EDIT: opublikowano już link do nagrania ze szkolenia