Wszystko o wodzie – Hydropolis we Wrocławiu

AG

Chociaż z Wrocławia nad morze jest ponad 400 kilometrów, to właśnie w tym miejscu istnieje jedyne w Polsce i jedno z nielicznych na świecie centrów wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce dla dorosłych i dzieci.

I dziewczynki i chłopcy, kobiety i mężczyźni – wszyscy ulegają magii wody. Jej kolorom, głębinom, tajemnicom, morskim opowieściom…
Wrocławskie muzeum Hydropolis stara się przybliżyć wodę z wielu ujęć.
Już samo umiejscowienie muzeum jest symboliczne – znajduje się ono w dawnym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych.
Zwiedzający najpierw wchodzą Planety Ziemi. Tutaj oglądają film wyświetlany na ekranie 360 stopni a opowiadający, jak powstaje woda na Ziemi.
Potem przez mniej więcej dwie godziny można poznawać różne aspekty wody i życia ludzi na i pod wodą. W strefie Głębiny można obejrzeć replikę batyskafu Trieste, w którym w roku 1960 roku, dwaj Amerykanie dotarli na samo dno Rowu Mariańskiego. Interaktywne ekrany ukazują film z tego wydarzenia. Inne ekrany pokazują dotarcie do wraków m.in. Titanica, pancernika Bismarck, statku Wilhelm Gustloff. W innej strefie – Ocean Życia – na “dzień dobry” wita nas ławica 1 500 tuńczyków i jeden rekin – wszystkie sztuczne, unoszące się tuż pod sufitem. W tej strefie można podziwiać kamuflaż ryb i żyjątek wodnych.W strefie Człowiek i Woda z ekranów dowiedzieć się można ile wody jest w człowieku a ile w rzeczach, produktach go otaczających. W gablotach wzrok przyciągają modele statków i okrętów, m.in. największego lotniskowca świata – “Nimitz”, jednego z największych wycieczkowców, kontenerowca a tuż przy nich na przykład Santa Marii Krzysztofa Kolumba, wygladającej przy współczesnych morskich gigantach jak łupina orzecha .
W strefie Miasto i Woda goście dowiadują się o tym, jak wodą gospodaruje się w światowych metropoliach, ile wody zużywa mieszkaniec tych miast i o tym które tereny Wrocławia zalała powódź w 1997 roku. W strefie Stany Wody można samemu wywołać dźwięki burzy (za pomocą jednego z trzech walców wiszących pod sufitem). W Strefie Relaksu można odpocząć na leżakach stojących wśród zieleni.

Powierzchnia Hydropolis liczy ponad 4 tys. metrów kwadratowych, do dyspozycji gości są 64 interaktywne instalacje. W ciągu roku muzeum odwiedziło 270 tysięcy gości.

Bilety indywidualne:
Bilet normalny – 27 zł/os.
Bilet ulgowy – 18 zł/os.
Bilet rodzinny – 72 zł/rodzina
(2 dorosłych + maksymalnie 2 dzieci)

Bilet rodzinny z Kartą Dużej Rodziny – 72 zł/rodzina
(2 dorosłych z co najmniej 3 dzieci; kolejne dzieci – wstęp bezpłatny)
Bilet normalny z Kartą Dużej Rodziny – 23 zł/os.
Bilet ulgowy z Kartą Dużej Rodziny – 15 zł/os.
Bilety grupowe:
Bilet normalny – 23 zł/os.
Bilet ulgowy – 17 zł/os.
Bilet dla opiekuna – bezpłatny/10 os.

Dla dzieci w wieku do lat 3 wstęp jest bezpłatny.

Hydropolis.pl

{gallery}4814{/gallery}