Za opóźniony lot klient może dostać do 600 euro, a agent prowizję od Delayfix
Dla firmy specjalizującej się w uzyskiwaniu odszkodowania za opóźnione bądź odwołane loty biura podróży to naturalni partnerzy. Delayfix współpracuje z branżą turystyczną, a biurom partnerskim oferuje prowizje. O tym, jak skutecznie zdobyć dla klienta rekompensatę rozmawiamy z mec. Marcinem Maciejewskim, założycielem i prezesem zarządu Delayfix S.A.
Odszkodowania lotnicze to dla Klienta linii lotniczych wiedza tajemna. Komu i na jakiej podstawie przysługuje rekompensata tego typu?
Rozporządzenie Unii Europejskiej nakłada na wszystkie linie lotnicze obowiązek wypłacenia odszkodowania nie tylko Pasażerom, których opóźnienie rejsu w miejscu docelowym przekraczało 3 godziny, lecz także Pasażerom odwołanych lotów oraz Pasażerom, którzy utracili dalsze połączenie i w konsekwencji dolecieli z co najmniej 3 godz. opóźnieniem.
A konkretnie, kogo dotyczy prawo do rekompensaty?
Po pierwsze Pasażerów odlatujących z lotnisk znajdujących się na terytorium Państwa Członkowskiego UE.
Po drugie Pasażerów odlatujących z lotniska znajdującego się w kraju trzecim i lądujących na lotnisku Kraju Wspólnotowego, jeżeli takie loty obsługiwane są przez przewoźników z tych państw.
Prawa Pasażera obejmują każdy lot rejsowy, czarterowy czy nawet tanich linii lotniczych.
Wielu Pasażerów nie zdaje sobie w ogóle sprawy, że mogą ubiegać się o rekompensatę. Jak z doświadczenia Państwa firmy wygląda ten problem i jak mu zaradzić? Gdzie szukać wiedzy na ten temat?
Niestety to prawda. Tylko kilka procent z 1 miliarda osób podróżujących samolotami w UE zna swoje prawa.
Działalność i misja DelayFix polega na informowaniu o prawach przysługujących Pasażerom oraz załatwieniu wszystkich formalności w celu uzyskania ewentualnej rekompensaty od linii lotniczych.
Mówimy naszym Klientom: Przydarzył Ci się opóźniony, a może odwołany lot? Pewnie zastanawiasz się, jak uzyskać odszkodowanie, ale nie chcesz lub nie masz czasu korespondować z przewoźnikiem lub biegać po sądach? Nie ma sprawy! Jesteśmy od tego, aby Ci pomóc.
Niestety prawa Pasażera nie mają żadnego znaczenia, jeśli nie jesteśmy ich świadomi. Staramy się o nich informować pasażerów i dlatego przygotowaliśmy Raport Praw Pasażera, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje.
Każdy z czytelników tego wywiadu może pobrać go całkowicie bezpłatnie lub skorzystać z wyczerpujących informacji na naszej stronie internetowej delayfix.com.
Do pogłębiania wiedzy w zakresie odszkodowań i nawiązania współpracy zapraszamy również Biura Podróży.
Odszkodowanie tego typu kojarzy się zwykle ze skomplikowaną procedurą, formalnościami, jak jest naprawdę?
Ułatwianie życia Klientom to nasza praca. Formalności bierzemy na siebie. Dzięki DelayFix uzyskanie odszkodowania za opóźniony, odwołany lot lub utracone połączenie jeszcze nigdy nie było tak proste. Zaufało nam już ponad 31 000 Pasażerów!
Przejdźmy do szczegółów. Jak wygląda wasza usługa?
Po zgłoszeniu weryfikujemy, czy dana sprawa kwalifikuje się do uzyskania rekompensaty.
Po tym jak zgłoszenie pomyślnie przejdzie naszą weryfikację, nasz zespół wyspecjalizowanych prawników przystępuje do działania, aby wywalczyć dla klienta rekompensatę od linii lotniczej. Co więcej, po naszej stronie pozostają wszelkie koszty związane z prowadzeniem postępowania zarówno na etapie przedsądowym jak i sądowym, jak np. tłumaczenia, opłaty sądowej itp.
Nasi klienci nie muszą tracić swego cennego czasu na sporządzanie i wysyłanie odpowiednich pism, składanie reklamacji czy w końcu udowadnianie winy linii lotniczej. Wykorzystując wiedzę, doświadczenie i umiejętności, nie boimy się negocjować z liniami lotniczymi, ponieważ wiemy jak robić to skutecznie.
Jakich kwot można się w takim razie spodziewać? Czy gra jest warta świeczki?
Zdecydowanie tak. Kwoty rekompensat uzależnione są od długości lotów, a także tego, czy lot odbywa się na terytorium Unii Europejskiej, czy też poza jej granicami.
Dla podróży do 1500 km wynoszą 250 Euro, dla podróży pomiędzy 1500 km i 3500 km wynoszą 400 Euro, natomiast dla podróży poza granicami Unii Europejskiej dłuższych niż 3500 km wynoszą 600 Euro.
Jakie dokumenty są potrzebne, aby ubiegać się o rekompensatę?
To zależy od typu lotu. Jeśli sprawa dotyczy lotów rejsowych wystarczy bilet oraz karta pokładowa. Jeśli natomiast mówimy o lotach czarterowych, potrzebna jest umowa z biurem podróży oraz karta pokładowa.
Dodatkowo, w przypadku obydwu typów lotu konieczne jest dostarczenie aktu urodzenia, jeśli ubiegamy się o rekompensatę dla małoletniego pasażera.
Wyobraźmy sobie, że ten wywiad czyta ktoś, kogo właśnie spotkała nieprzyjemna sytuacja z odwołanym lub opóźnionym lotem. Gdyby miał Pan zwrócić się do tej osoby i podpowiedzieć, co ma zrobić zaraz po przeczytaniu tego tekstu. Co by Pan jej doradził?
Instrukcja w tym przypadku jest bardzo prosta. Prześlij krótki formularz na delayfix.com, zadzwoń lub skontaktuj się ze współpracującym z nami Biurem Podróży, a zweryfikujemy czy a jeśli tak w jakiej wysokości odszkodowanie Ci przysługuje.
Nasi specjaliści zadbają o Twoje prawa, podczas gdy Ty możesz zająć się ważniejszymi sprawami. Będziemy na bieżąco informować o statusie sprawy, aż należna rekompensata trafi prosto na Twoje konto.
I ostatnie pytanie. Wspomniał Pan, że współpracujecie z Biurami Podróży?
Tak. Biura Podróży to nasi naturalni Partnerzy. Dzięki współpracy z nami, Biura Podróży mogą natychmiast zwiększyć konkurencyjność i uniwersalność swojej oferty oraz zwiększyć zadowolenie swoich Klientów z oferowanego im zakresu obsługi. Stają się źródłem użytecznych informacji dla Klientów.
Proces współpracy z DelayFix jest bardzo przyjazny dla Biura Podróży. Wystarczy, że poinformuje nas o kłopotach konkretnego Pasażera, a całą procedurę uzyskania rekompensaty bierzemy na siebie. Na koniec, Biuro Podróży zyskuje zadowolonego Klienta i prowizję.
Zachęcam do współpracy wszystkie Biura Podróży. Wystarczy kontakt z nami, a nasz Menadżer ds. Sprzedaży B2B skontaktuje się, w celu przekazania niezbędnych informacji i rozpoczęcia współpracy.
Rozmawiał mec. Marcin Maciejewski, założyciel i prezes zarządu Delayfix S.A., adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie z ponad 8-letnim stażem zawodowym. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, studiował także na Uniwersytecie Paris Lodron w Salzburgu.
Materiał powstał we współpracy z firmą Delayfix.
POWIĄZANE WPISY
21 listopada 2024
Niemcy – ojczyzna bożonarodzeniowych jarmarków
Z końcem listopada nad niemieckimi miastami zaczynają się unosić zapachy korzennych…
0 Komentarzy9 Minuty
20 listopada 2024
Kulturalne Mazowsze – co warto zobaczyć jesienią
Jesienna aura nie zawsze sprzyja wędrówkom na świeżym powietrzu i eksplorowaniu uroków…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
Targi turystyczne ITTF Warsaw 2024 – trzy dni spotkań i inspiracji
Już za dwa dni odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF…
0 Komentarzy8 Minuty
19 listopada 2024
6 najczęstszych wyzwań w turystyce e-commerce – i jak Resabee E-commerce pomaga je wyeliminować?
Branża turystyczna, szczególnie w obszarze e-commerce, stoi przed wieloma wyzwaniami,…
0 Komentarzy5 Minuty
12 listopada 2024
Miejsca, gdzie jesień na Mazowszu wygląda najpiękniej
Wprawdzie o wakacjach zdążyliśmy już zapomnieliśmy, ale Mazowsze w jesiennej szacie też…
0 Komentarzy7 Minuty
12 listopada 2024
Bot telefoniczny numer – jak automatyzować obsługę klienta
Czy kiedyś zastanawialiście się, jak wyglądałaby przyszłość, gdyby ktoś za Was odbierał…
0 Komentarzy8 Minuty
6 listopada 2024
PLL LOT były Srebrnym Partnerem XV Forum Promocji Turystycznej
Za nami jubileuszowa XV edycja Forum Promocji Turystycznej. Srebrnym Partnerem…
0 Komentarzy6 Minuty
5 listopada 2024
Turystyczna Organizacja Otwarta: „Pomoc MSiT to fikcja”
Po wrześniowej powodzi, która dotknęła Polskę, Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło…
1 Komentarz7 Minuty
31 października 2024
Przerwa w czasie lotu w Warszawie? Poznaj atrakcje niedaleko Okęcia!
Warszawa to miasto, które warto poznać, nawet jeśli masz jedynie krótką przerwę między…
0 Komentarzy2 Minuty