Zwiedzanie Dubaju dla pasażerów tranzytowych
Dubaj to idealne miejsce, w którym zwyczajną przesiadkę pomiędzy lotami należy zmienić w krótkie wakacje, wczuwając się w tętniący puls miasta. Pasażerowie, lecący liniami Emirates (z przesiadką w Dubaju), mogą za pośrednictwem linii lotniczych zarezerwować 48-godzinny pakiet przesiadkowy.
Linie lotnicze zajmują się organizacją całej przerwy w podróży, m.in. załatwieniem wiz (jeśli są wymagane), odebraniem podróżnych z lotniska, wyborem hotelu (z możliwością zameldowania i wymeldowania w ciągu jednej doby) oraz wymyśleniem planu zwiedzania miasta. Pakiet przesiadkowy można za dodatkową opłatą rozszerzyć do miesiąca.
.
Pasażerowie mogą zarezerwować pakiet przesiadkowy do 48 godzin przed wyjazdem. Jednak zaleca się wcześniejszą rezerwację, aby mieć pewność, że będą dostępne odpowiednie zakwaterowanie oraz inne usługi.
Planując przerwę w podróży, pasażerowie powinni najpierw zarezerwować i opłacić lot liniami Emirates, upewniając się, że plan podróży uwzględnia całkowity czas postoju w Dubaju. Jeśli rezerwacja jest dokonywana za pośrednictwem strony emirates.com, należy skorzystać z opcji Zaawansowane wyszukiwanie. Kiedy bilety lotnicze są już kupione, pasażerowie muszą skontaktować się z lokalnym oddziałem linii lotniczych Emirates lub z biurem podróży w celu zapoznania się z ofertą w zakresie organizacji pobytu.
P
asażerowie, którzy potrzebują wizy żeby dostać się na teren ZEA, nie muszą wykonywać dodatkowych czynności przed przyjazdem do Dubaju. Osoby takie, muszą jedynie upewnić się, że czas oczekiwania pomiędzy ich lotami jest nie krótszy niż 8 godzin. Dostępna oferta znajduje się na stanowisku Hotele i wizy w Dubaju w hali przylotów.
Osiem godzin – centrum Dubaju
Korzystając z metra dojedziesz do Burdż Chalifa, najwyższego budynku na świecie.
W budynku możesz wjechać na jeden z dwóch przestronnych tarasów widokowych (na 124 lub 125 piętrze) – wymagana wcześniejsza rezerwacja. Z tarasów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Kupując droższy bilet dostaniesz się na najwyżej położony taras widokowy na świecie (555 m n.p.m.) na 148 piętrze budynku.
Głodni wrażeń podróżni mogą zjeść obiad w restauracji At.mosphere, która jest najwyżej położoną restauracją na świecie – 122 piętro budynku.
Tuż obok Burdż Chalifa znajduje się Dubai Mall – największa handlowo-rozrywkowa galeria na świecie. Jej powierzchnia wynosi ponad milion metrów kwadratowych – czyli mniej więcej tyle, co 200 boisk do piłki nożnej. Oprócz 1300 sklepów znajdziemy tu lodowisko, fontanny godne Las Vegas, skamieliny, dinozaury i ogromne oceanarium.
Dwanaście do szesnastu godzin – historyczna dzielnica Dubaju/Stare Miasto
Poza ścisłym centrum, w którym zawsze panuje miejski gwar, kolejnymi punktami na liście zwiedzania powinny być miejsca związane z lokalną historią czyli zwyczajowe targowiska zwane sukami. Znajdują się one na brzegach rzeki Dubai Creek i uosabiają tradycję miasta oraz historię handlu:
Zwiedzający powinni zacząć spacer od zabytkowej dzielnicy Al Fahidi, w której znajdują się, m.in. Muzeum Dubaju w Forcie Al Fahidi, muzeum kawy czy muzeum monet.
Następnie – turyści powinni przeprawić się przez rzekę tradycyjną łodzią abra, za 1 dirhama (0,27 dolara) i ruszyć w kierunku suku w dzielnicy Dejra. Kręte alejki Dejry kryją stragany ze złotem, przyprawami i tkaninami. To idealne miejsce, w którym można spędzić kilka godzin na wybieraniu wyjątkowych i oryginalnych upominków.
Życie nocne
Zwiedzający, którzy szukają atrakcji także nocą, mogą udać się na spacer do City Walk, jednego z zakątków Dubaju, dostarczającego niezapomnianych wrażeń:
City Walk to kompleks handlowo-rozrywkowy, w którym turysta znajdzie zarówno lokalne butiki, międzynarodowe sieci sklepów, jak i doskonałe restauracje wraz z ogródkami na świeżym powietrzu. To wszystko znajduje się wzdłuż deptaków zaprojektowanych w według europejskiego stylu. Ofertę uzupełniają miejsca przeznaczone do rozrywki, takie jak multikino czy hotel z lasem deszczowym.
Jeśli cenisz sobie ciszę nocną, idealnym miejscem będzie La Ville – hotel który wchodzi w skład międzynarodowej sieci butikowych hoteli Marriott Autograph Collection. Odpoczniesz w nim w atmosferze luksusu. Z restauracji LookUp Rooftop Bar zlokalizowanej na dachu hotelu, możesz podziwiać panoramę Dubaju.
Kolejnym obowiązkowym punktem programu jest skorzystanie z oferty kulturalnej miasta. Opera w Dubaju znajduje się w samym jego centrum, zaledwie 15 minut samochodem od hotelu La Ville. Słynie ze światowej klasy spektakli. Można też wybrać na spektakl teatralny „La Perle” w reżyserii Dragone’a. Jest to pierwsze lokalne przedstawienie, którego fabuła rozgrywa się w Dubaju. Do obejrzenia w dzielnicy Al Habtoor, 10 minut samochodem od City Walk.
Atrakcje na lotnisku w Dubaju
Sam obiekt stanowi atrakcję turystyczną. Na jego terenie, pasażerowie mogą popływać w basenie, odpocząć w przeszklonym Ogrodzie Zen albo relaksować się w pomieszczeniach klasy biznesowej. Dla tych, którzy lubią zakupy, lotnisko DXB oferuje ponad 30 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej.
Pasażerowie, którzy przesiadają się na dubajskim lotnisku mogą skorzystać z cyfrowej instalacji w Terminalu 3 w Hali A, która poprowadzi ich w wirtualną wycieczkę po mieście.
Portal Dubai Tourism we współpracy z lotniskami w Dubaju oraz liniami lotniczymi Emirates opracował instalację MyDubai Experience. Ma ona sześć metrów wysokości i cztery metry średnicy. Składa się z najnowszej generacji ekranów ciekłokrystalicznych, które tworzą pięć pierścieni. Pierścienie mogą złożyć się w całość, tworząc jeden widok, lub działać niezależnie od siebie – wówczas przedstawiają kolaż ukazujący poszczególne atrakcje Dubaju.
W planach jest dalsze ulepszanie instalacji. Planuje się również dodanie dwóch „fotobudek”, w których będzie można zrobić sobie zdjęcie z wykorzystaniem wybranych filtrów fotograficznych (podobnych do tych, jakie oferują popularne aplikacje na smartfony).
Nowa polityka wizowa
Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich pod przewodnictwem Szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma, wiceprezydenta i premiera ZEA oraz emira Dubaju, wydał niedawno zezwolenie na wdrożenie nowej polityki wizowej. Zakłada ona przyznawanie 48-godzinnych darmowych wiz wjazdowych dla pasażerów, którzy są w Dubaju tranzytem.
Główne założenia:
W ramach Kontroli Paszportowej turyści mogą otrzymać wizę tranzytową na wszystkich lotniskach w ZEA.
Wizę tranzytową można przedłużyć do 96 godzin (cztery dni) za 50 dirhamów.
POWIĄZANE WPISY
17 stycznia 2025
Egzotyczne wakacje: Malediwy czy Dominikana?
Malediwy i Dominikana to tropikalne kierunki urlopowe, które mają ze sobą wiele…
0 Komentarzy5 Minuty
15 stycznia 2025
„C the Unseen” – Chemnitz Europejską Stolicą Kultury 2025
Na pytanie, jak nazywa się miasto na C leżące na wschodzie Niemiec, odpowiedź powinna być…
0 Komentarzy4 Minuty
2 stycznia 2025
Ras Al Khaimah po raz szósty z rekordowym noworocznym widowiskiem
Ras Al Khaimah szósty rok z rzędu Nowy Rok świętuje rekordem. Emirat przywitał 2025 rok…
0 Komentarzy2 Minuty
20 grudnia 2024
Wakacyjne plany Polaków na 2025 rok: poszukiwanie rodzinnych korzeni, przygody z adrenaliną i odkrywanie kraju
Jak wynika z najnowszego raportu, apetyt na podróże w 2025 roku będzie nadal rósł.…
0 Komentarzy6 Minuty
19 grudnia 2024
Wieczór z Krzysztofem Wielickim w Abu Dhabi w ramach promocji Polski na rynkach arabskich
25 listopada br. w Abu Dhabi zaprezentowano film dokumentalny o życiu i dorobku wybitnego…
0 Komentarzy2 Minuty
16 grudnia 2024
Rekordowa liczba turystów odwiedziła Bułgarię
Bułgarzy przewidują, że mijający rok okaże się rekordowy pod względem turystyki – kraj…
0 Komentarzy2 Minuty
5 grudnia 2024
Islandia promuje swoje atrakcje na warsztatach w Warszawie
W Warszawie odbyły się warsztaty, w trakcie których islandzcy touroperatorzy…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2024
LOT wystartował z zimowym połączeniem do Innsbrucka
Od 1 grudnia br. do stolicy Tyrolu dolecimy bezpośrednio z Polskimi Liniami Lotniczymi…
0 Komentarzy4 Minuty
4 grudnia 2024
Film ,,Pielgrzym nadziei” w Instytucie Cervantesa
Instytut Cervantesa w Warszawie zaprezentował film dokumentalny TVP o Camino de Santiago…
0 Komentarzy2 Minuty